Hide My WP Ghost - en to ro_RO translation catalogue (887 entries)

en: #1 Hack Prevention Security Solution: Hide WP CMS, 7G/8G Firewall, Brute Force Protection, 2FA, GEO Security, Temporary Logins, Alerts & more.
ro_RO: #1 Soluție de securitate pentru prevenirea hackerilor: Ascunde WP CMS, Firewall 7G/8G, Protecție împotriva atacurilor de tip forță brută, 2FA, Securitate GEO, Logări temporare, Alerte și multe altele.

en: %s Important! %s Enable this option only if it is already activated in the %s Google reCAPTCHA Key %s settings.
ro_RO: %s Important! %s Activați această opțiune doar dacă este deja activată în setările %s Cheie Google reCAPTCHA %s.

en: %s days since last update
ro_RO: %s zile de la ultima actualizare

en: %s does not work without mode_rewrite. Please activate the rewrite module in Apache. %sMore details%s
ro_RO: %s nu funcționează fără mode_rewrite. Vă rugăm să activați modulul de rescriere în Apache. %sMai multe detalii %s

en: %s don't have the correct permission.
ro_RO: %s nu are permisiunea corectă.

en: %s is visible in source code
ro_RO: %s este vizibil în codul sursă

en: %s path is accessible
ro_RO: Calea %s este accesibilă

en: %s plugin(s) are outdated: %s
ro_RO: %s Plugin(uri) învechite: %s

en: %s plugin(s) have NOT been updated by their developers in the past 12 months: %s
ro_RO: %s modul(e) nu a(u) fost actualizat(e) de către dezvoltatori în ultimele 12 luni: %s

en: %s protects your website from most SQL injections but, if possible, use a custom prefix for database tables to avoid SQL injections. %sRead more%s
ro_RO: %s protejează site-ul dvs. de majoritatea injecțiilor SQL, dar, dacă este posibil, utilizați un prefix personalizat pentru tabelele bazei de date pentru a evita injecțiile SQL. %sCitește mai mult %s

en: %s rules are not saved in the config file and this may affect the website loading speed.
ro_RO: Regulile %s nu sunt salvate în fișierul de configurare și acest lucru poate afecta viteza de încărcare a site-ului.

en: %s theme(s) are outdated: %s
ro_RO: %s tema (temele) sunt depășite: %s

en: %sClick here%s to create or view keys for Google reCAPTCHA v2.
ro_RO: %s Faceți clic aici%s pentru a crea sau vizualiza chei pentru Google reCAPTCHA v2.

en: %sClick here%s to create or view keys for Google reCAPTCHA v3.
ro_RO: %sFaceți clic aici%s pentru a crea sau vizualiza chei pentru Google reCAPTCHA v3.

en: %sClick here%s to create or view keys for Google reCAPTCHA.
ro_RO: %sFaceți clic aici%s pentru a crea sau vizualiza cheile pentru Google reCAPTCHA.

en: %sHide the login path%s from theme menu or widget.
ro_RO: %s Ascunde login %s din meniul tematic sau widget.

en: %sIncorrect ReCaptcha%s. Please try again.
ro_RO: %sReCaptcha incorect%s. Vă rugăm să încercați din nou.

en: %sYou failed to correctly answer the math problem.%s Please try again.
ro_RO: %sNu ați reușit să răspundeți corect la problema matematică.%s Vă rugăm să încercați din nou.

en: &laquo; Back
ro_RO: &laquo; Înapoi

en: (* the plugin has no extra cost, gets installed / activated automatically inside WP when you click the button, and uses the same account)
ro_RO: (* modulul nu are costuri suplimentare, se instalează / activează automat în WP când apeși butonul și folosește același cont)

en: (multiple options are available)
ro_RO: (sunt disponibile mai multe opțiuni)

en: (useful when the theme is adding wrong admin redirects or infinite redirects)
ro_RO: (util atunci când tema adaugă redirecționări administrative greșite sau redirecționări infinite)

en: (works only with the custom admin-ajax path to avoid infinite loops)
ro_RO: Funcționează numai cu calea personalizată admin-ajax pentru a evita bucle infinite

en: 2FA Login
ro_RO: Autentificare 2FA

en: 404 page
ro_RO: 404 pag

en: 8G Firewall
ro_RO: Firewall 8G

en: A thorough set of rules can prevent many types of SQL Injection and URL hacks from being interpreted.
ro_RO: Un set complet de reguli poate împiedica interpretarea multor tipuri de SQL Injection și URL-urile URL.

en: API Security
ro_RO: Securitate API

en: API Settings
ro_RO: Setări API

en: According to %sGoogle latest stats%s, over %s 30k websites are hacked every day %s and %s over 30&#37; of them are made in WordPress %s. %s It's better to prevent an attack than to spend a lot of money and time to recover your data after an attack not to mention the situation when your clients' data are stolen.
ro_RO: Conform celor mai recente statistici de la %sGoogle%s, peste %s30.000 de site-uri sunt hackuite în fiecare zi%s, iar %speste 30&#37; dintre ele sunt create în WordPress%s. %sEste mai bine să previi un atac decât să cheltui sume mari de bani și timp pentru a-ți recupera datele după un atac, fără să mai menționăm situația în care datele clienților tăi sunt furate.

en: Action
ro_RO: Actiune

en: Activate
ro_RO: Activează

en: Activate 'Must Use Plugin Loading' from 'Plugin Loading Hook' to be able to connect to your dashboard directly from managewp.com. %s click here %s
ro_RO: Activați 'Încărcare plugin "Must Use"' de la 'Acțiunea de încărcare a plugin-ului' pentru a putea conecta direct la panoul de control de pe managewp.com. %s faceți clic aici %s

en: Activate Brute Force Protection
ro_RO: Activați Protecția Brute Force

en: Activate Events Log
ro_RO: Jurnal Evenimente

en: Activate Free Token
ro_RO: Activează Token Gratuit.

en: Activate info and logs for debugging.
ro_RO: Activare informații și jurnale pentru depanare.

en: Activate later
ro_RO: Activați mai târziu

en: Activate the "Brute Force" option to see the user IP blocked report
ro_RO: Activati opțiunea "Brute Force" pentru a vedea raportul cu adresele IP blocate ale utilizatorilor

en: Activate the Brute Force protection on WooCommerce login forms.
ro_RO: Activați protecția Brute Force pe formularele de autentificare WooCommerce.

en: Activate the Brute Force protection on WooCommerce sign up forms.
ro_RO: Activați protecția Brute Force pe formularele de înscriere WooCommerce.

en: Activate the Brute Force protection on lost password form.
ro_RO: Activați protecția Brute Force pe formularul de recuperare a parolei pierdute.

en: Activate the Brute Force protection on sign up form.
ro_RO: Activați protecția Brute Force pe formularul de înscriere.

en: Activate the Brute Force protection on website comment form.
ro_RO: Activați protecția Brute Force pe formularul de comentarii al site-ului.

en: Activate the firewall and prevent many types of SQL Injection and URL hacks.
ro_RO: Activați firewall-ul și preveniți multe tipuri de SQL Injection și de hack-uri URL.

en: Activate the firewall and select the firewall strength that works for your website %s %s > Change Paths > Firewall & Headers %s
ro_RO: Activează firewall-ul și selectează puterea firewall-ului care funcționează pentru site-ul tău %s %s > Schimbă căile > Firewall & Antete %s

en: Activation Help
ro_RO: Activează

en: Add
ro_RO: Adaugă

en: Add  IP addresses that should always be blocked from accessing this website.
ro_RO: Adăugați adresele IP care ar trebui întotdeauna blocate de la accesarea acestui site web.

en: Add Content-Security-Policy header
ro_RO: Adăugați Strict-Transport-Security header

en: Add Headers Security against XSS and Code Injection Attacks.
ro_RO: Adăugați anteturi de securitate împotriva atacurilor XSS și de injecție de cod.

en: Add IP addresses that can pass plugin security.
ro_RO: Adăugați adrese IP care pot trece de securitatea modulului.

en: Add IPs that can pass plugin security
ro_RO: Adăugați adrese IP care pot trece de securitatea modulului

en: Add New CDN URL
ro_RO: Adaugă URL CDN nou

en: Add New Text
ro_RO: Adaugă text nou

en: Add New URL
ro_RO: Adaugă URL nou

en: Add Rewrites in WordPress Rules Section
ro_RO: Adăugați rescrieri în Secțiunea Regulilor WordPress

en: Add Security Header
ro_RO: Adăugați Securitate Header

en: Add Security Headers for XSS and Code Injection Attacks
ro_RO: Adăugați header de securitate pentru atacurile XSS și de injecție de cod

en: Add Strict-Transport-Security header
ro_RO: Adăugați Strict-Transport-Security header

en: Add Two Factor security on login page with Code Scan or Email Code authentication.
ro_RO: Adăugați securitatea cu două factori pe pagina de autentificare cu scanare cod sau autentificare prin cod primit pe email.

en: Add X-Content-Type-Options header
ro_RO: Adăugați X-Content-Type-Options header

en: Add X-XSS-Protection header
ro_RO: Adăugați X-XSS-Protection header

en: Add a list of URLs you want to replace with new ones.
ro_RO: Adăugați o listă de URL-uri pe care doriți să le înlocuiți cu altele noi.

en: Add a random static number to prevent frontend caching while the user is logged in.
ro_RO: Adăugați un număr static aleatoriu pentru a preveni cache-ul frontend-ului în timp ce utilizatorul este autentificat.

en: Add common WordPress classes in text mapping
ro_RO: Adăugați clasele comune WordPress în maparea textului

en: Add paths that can pass plugin security
ro_RO: Adăugați căile care pot trece de securitatea modulului

en: Add redirects for the logged users based on user roles
ro_RO: Adăugați redirecționări pentru utilizatorii conectați pe baza rolurilor de utilizator

en: Add the CDN URLs you're using in the cache plugin.
ro_RO: Adăugați URL-urile CDN pe care le utilizați în modulul de cache.

en: Admin Security
ro_RO: Securitate Admin

en: Admin URL
ro_RO: URL Admin

en: Advanced
ro_RO: Avansat

en: Advanced Pack
ro_RO: Pachet Avansat

en: Advanced Settings
ro_RO: Setări cache

en: After adding the classes, verify the frontend to ensure that your theme is not affected.
ro_RO: După ce ai adăugat clasele, verifică interfața pentru a te asigura că tema ta nu este afectată.

en: After, click %sSave%s to apply the changes.
ro_RO: După aceea, clic pe %sSave%s pentru a salva.

en: Ajax Security
ro_RO: Securitate Ajax

en: Alert Emails Sent
ro_RO: Trimite Alerte prin Email

en: All Actions
ro_RO: Actiuni

en: All Websites
ro_RO: Toate Site-urile

en: All files have the correct permissions.
ro_RO: Toate fișierele au permisiunile corecte.

en: All plugins are compatible
ro_RO: Toate plugin-urile sunt compatibile

en: All plugins are up to date
ro_RO: Toate plugin-urile sunt la zi

en: All plugins have been updated by their developers in the past 12 months
ro_RO: Toate modulele au fost actualizate de dezvoltatori în ultimele 12 luni

en: Allow Hidden Paths
ro_RO: Permiteți căile ascunse

en: Allow users to log in to WooCommerce account using their email address and a unique login URL delivered via email.
ro_RO: Permiteți utilizatorilor să se autentifice în contul WooCommerce folosind adresa lor de email și un URL de autentificare unic livrat prin email.

en: Allow users to log in to the website using their email address and a unique login URL delivered via email.
ro_RO: Permiteți utilizatorilor să se autentifice pe site folosind adresa lor de email și un URL de autentificare unic livrat prin email.

en: Allowing anyone to view all files in the Uploads folder with a browser will allow them to easily download all your uploaded files. It's a security and a copyright issue.
ro_RO: Permiterea oricui să vizualizeze toate fișierele din folderul Uploads cu un browser le va permite să descarce cu ușurință toate fișierele încărcate. Este o problemă de securitate și de copyright.

en: Anyone can register
ro_RO: Oricine se poate înregistra

en: Api Key
ro_RO: Cheie API

en: Api key from %s Google API Console %s.
ro_RO: Cheia API din %s Google API Console %s.

en: Arabic
ro_RO: Arab

en: Are you sure you want to ignore this task in the future?
ro_RO: Sigur doriți să ignorați această sarcină în viitor?

en: Are you sure you want to reset the settings to their initial values?
ro_RO: Sunteți sigur că doriți să resetați setările la valorile lor inițiale?

en: Are you sure you want to rollback to the previous version of the plugin?
ro_RO: Sunteți sigur că doriți să reveniți la versiunea anterioară a modulului?

en: Ask your host to check outbound blocks and whitelist WP Ghost IP %s 116.203.193.175 %s for remote access! %s Read More %s
ro_RO: Solicitați gazdei dvs. să verifice blocurile de ieșire și să adauge în lista albă IP-ul WP Ghost %s 116.203.193.175 %s pentru acces de la distanță! %s Citiți mai mult %s

en: Attention! Some URLs passed through the config file rules and were loaded through WordPress rewrite which may slow down your website. %s Please follow this tutorial to fix the issue: %s
ro_RO: Atenție! Vă rugăm să verificați regulile de rescriere din fișierul de configurare. Unele URL-uri au trecut prin regulile din fișierul de configurare și sunt încărcate prin WordPress, ceea ce poate încetini site-ul dvs. web. %s Vă rugăm să urmați acest tutorial: %s

en: Author Path
ro_RO: Calea autorului

en: Author URL by ID access
ro_RO: URL-ul autorului prin acces ID

en: Auto Detect
ro_RO: Detectare automată

en: Autodetect
ro_RO: Detectare automată

en: Automatically redirect the logged in users to the admin dashboard
ro_RO: Redirecționați automat utilizatorii conectați către panoul de control de administrare

en: Backend under SSL
ro_RO: Backend sub SSL

en: Backup Settings
ro_RO: Setări salvare

en: Backup/Restore
ro_RO: Backup / Restore

en: Backup/Restore Settings
ro_RO: Setări de Backup/Restore

en: Ban Duration
ro_RO: Durata interdicției

en: Be sure to include only internal URLs, and use relative paths whenever possible.
ro_RO: Asigură-te că incluzi doar URL-urile interne și folosește căi relative ori de câte ori este posibil.

en: Best regards
ro_RO: Cu respect

en: Bitnami detected. %sPlease read how to make the plugin compatible with AWS hosting%s
ro_RO: Bitnami a detectat. %sVă rugăm să citiți cum să faceți plugin-ul compatibil cu găzduirea AWS%s

en: Blacklist
ro_RO: Lista neagră

en: Blacklist IPs
ro_RO: Lista neagră a adreselor IP

en: Blank Screen On Debugging
ro_RO: Ecran alb în timpul depanării (debugging)

en: Block Hostnames
ro_RO: Blocați numele de gazdă.

en: Block IP on login page
ro_RO: Blocați IP pe pagina de conectare

en: Block Referrer
ro_RO: Blocare Referență

en: Block Theme Detectors Crawlers
ro_RO: Blocare Detectoare Teme

en: Block User Agents
ro_RO: Blocați agenții utilizatorilor.

en: Block known Users-Agents from popular Theme Detectors.
ro_RO: Blochează agenții de utilizatori cunoscuți de la detectoarele populare de teme.

en: Blocked IPs
ro_RO: IP-uri blocate

en: Blocked IPs Report
ro_RO: IP-uri blocate

en: British English
ro_RO: Engleza britanică

en: Brute Force IPs Blocked
ro_RO: IP-uri blocate

en: Brute Force Login Protection
ro_RO: Protecția Brute Force pe login

en: Brute Force Protection
ro_RO: Protecție Brute Force

en: Bulgarian
ro_RO: Leva bulgărească

en: BulletProof plugin! Make sure you save the settings in %s after activating Root Folder BulletProof Mode in BulletProof plugin.
ro_RO: BulletProof plugin! Asigurați-vă că salvați setările din %s după ce ați activat modul BulletProof Root Folder în pluginul BulletProof.

en: By activating the Free version of %s you agree with our %sTerms of Use%s and %sPrivacy Policy%s
ro_RO: Prin activarea versiunii gratuite a %s, ești de acord cu %sTermenii de Utilizare%s și %sPolitica de Confidențialitate%s noastră.

en: CDN Enabled detected. Please include %s and %s paths in CDN Enabler Settings
ro_RO: CDN Activat detectat. Vă rugăm să includeți noile căi %s și %s în setările CDN Enabler

en: CDN Enabler detected! Learn how to configure it with %s %sClick here%s
ro_RO: CDN Enabler detectat! Aflați cum să-l configurați cu %s %s Faceți clic aici %s

en: CDN Mapping
ro_RO: Mapare CDN

en: CDN URL Mapping
ro_RO: Mapare URL CDN

en: CONNECTION ERROR! Make sure your website can access: %s
ro_RO: EROARE DE CONEXIUNE! Asigurați-vă că site-ul dvs. web poate avea acces: %s

en: Cache CSS, JS and Images to increase the frontend loading speed.
ro_RO: Cache CSS, JS și Imagini pentru a crește viteza de încărcare frontend.

en: Can't download the plugin.
ro_RO: Nu pot descărca modulul.

en: Cancel
ro_RO: Anulare

en: Cancel the login hooks from other plugins and themes to prevent unwanted login redirects.
ro_RO: Anulați cârligele de conectare de la alte pluginuri și teme pentru a le împiedica să schimbe redirecționările nedorite.

en: Catalan Valencian
ro_RO: Catalană

en: Change Options
ro_RO: Modificați opțiuni

en: Change Paths
ro_RO: Schimbă Căile

en: Change Paths Now
ro_RO: Schimbă Căile

en: Change Paths for Logged Users
ro_RO: Schimbă Căile pentru Utilizatorii Conectați

en: Change Paths in Ajax Calls
ro_RO: Schimbă Căile în Apelurile Ajax

en: Change Paths in Cached Files
ro_RO: Schimbă Căile în Fișierele Cache

en: Change Paths in RSS feed
ro_RO: Modificați Căile în RSS

en: Change Paths in Sitemaps XML
ro_RO: Schimbați Căile în Sitemaps XML

en: Change Relative URLs to Absolute URLs
ro_RO: Schimbați URL relative in URL absolute

en: Change WordPress paths while you're logged in
ro_RO: Modificați căile WordPress în timp ce sunteți autentificat

en: Change paths in RSS feed for all images.
ro_RO: Schimbă Căile în RSS Feed pentru toate imaginile.

en: Change paths in Sitemap XML files and remove the plugin author and styles.
ro_RO: Schimbă Căile în Sitemap XML și eliminați autorul și stilurile plugin-ului.

en: Change the Tagline in %s > %s > %s
ro_RO: Modificați eticheta în %s > %s > %s

en: Change the WordPress common paths in the cached files.
ro_RO: Schimbă căile comune WordPress în fișierele din cache.

en: Change the signup path from %s %s > Change Paths > Custom Register URL %s then activate Brute Force on Sign up from %s %s > Brute Force > Settings %s or uncheck the option %s > %s > %s
ro_RO: Schimbați calea de înscriere din %s %s > Schimbați căile > URL personalizat de înregistrare %s apoi activați Brute Force pe înscriere din %s %s > Brute Force > Setări %s sau debifați opțiunea %s > %s > %s

en: Change the text in all CSS and JS files, including those in cached files generated by cache plugins.
ro_RO: Schimbați textul din toate fișierele CSS și JS, inclusiv cele din fișierele cache generate de pluginurile de cache.

en: Change the user 'admin' or 'administrator' with another name to improve security.
ro_RO: Schimbați utilizatorul "admin" sau "administrator" cu un alt nume pentru a îmbunătăți securitatea.

en: Change the wp-config.php file permission to Read-Only using File Manager.
ro_RO: Modificați permisiunea fișierului wp-config.php în Read-Only folosind File Manager.

en: Change the wp-content, wp-includes and other common paths with %s %s > Change Paths%s
ro_RO: Schimbați wp-content, wp-includes și alte căi comune cu %s %s > Change Paths%s

en: Change the wp-login from %s %s > Change Paths > Custom login URL%s and Switch on %s %s > Brute Force Protection%s
ro_RO: Schimbați wp-login de la %s %s > Schimbă Căile > Custom login URL%s și activați %s %s > Brute Force Protection%s

en: Changing the predefined security headers may affect the website funtionality.
ro_RO: Modificarea antetelor de securitate poate afecta funcționalitatea site-ului web.

en: Check Frontend Paths
ro_RO: Verificați Căile Frontend

en: Check Your Website
ro_RO: Verificați-vă site-ul

en: Check if the website paths are working correctly.
ro_RO: Verificați dacă căile website-ului funcționează corect.

en: Check if your website is secured with the current settings.
ro_RO: Verificați dacă site-ul dvs. web este securizat cu setările actuale.

en: Check the %s RSS feed %s and make sure the image paths are changed.
ro_RO: Verificați %s feed-ul RSS %s și asigurați-vă că traseele imaginilor sunt modificate.

en: Check the %s Sitemap XML %s and make sure the image paths are changed.
ro_RO: Verificați %s Sitemap XML %s și asigurați-vă că traseele imaginilor sunt modificate.

en: Check the website loading speed with %sPingdom Tool%s
ro_RO: Verificați viteza de încărcare a site-ului web cu %sPingdom Tool %s

en: Choose a proper database password, at least 8 characters long with a combination of letters, numbers and special characters. After you change it, set the new password in the wp-config.php file <code>define('DB_PASSWORD', 'NEW_DB_PASSWORD_GOES_HERE');</code>
ro_RO: Alegeți o parolă adecvată a bazei de date, de cel puțin 8 caractere cu o combinație de litere, numere și caractere speciale. După ce o schimbați, setați noua parolă în fișierul wp_config.php <code>define('DB_PASSWORD', 'NEW_DB_PASSWORD_GOES_HERE');</code>

en: Choose the type of server you are using to get the most suitable configuration for your server.
ro_RO: Alegeți tipul de server pe care îl utilizați pentru a obține cea mai potrivită configurație pentru serverul dvs.

en: Chose what to do when accessing from whitelist IP addresses and whitelisted paths.
ro_RO: Alegeți ce să faceți atunci când accesați din adrese IP din lista albă și căi din lista albă.

en: Clean Login Page
ro_RO: Curățați pagina de conectare

en: Click %sContinue%s to set the predefined paths.
ro_RO: Faceți clic pe %sContinue%s pentru a seta caile.

en: Click Backup and the download will start automatically. You can use the Backup for all your websites.
ro_RO: Faceți clic pe Backup și descărcarea va începe automat. Puteți utiliza Backup pentru toate site-urile dvs. web.

en: Close Error
ro_RO: Închide Eroarea

en: Comment Form Protection
ro_RO: Protecția formularului de comentarii

en: Comments Path
ro_RO: Calea pentru Comments

en: Compatibility
ro_RO: Compatibilitate

en: Compatibility Settings
ro_RO: Setări de compatibilitate

en: Compatibility with Manage WP plugin
ro_RO: Compatibilitate cu plugin-ul Manage WP

en: Compatibility with Token Based Login plugins
ro_RO: Compatibilitate cu modulele de autentificare bazate pe token

en: Compatible with All In One WP Security plugin. Use them together for Virus Scan, Firewall, Brute Force protection.
ro_RO: Compatibil cu modulul de securitate All In One WP Security. Utilizați-le împreună pentru scanarea virusurilor, protecție firewall și protecție împotriva atacurilor de tip brute force.

en: Compatible with JCH Optimize Cache plugin. Works with all the options to optimize for CSS and JS.
ro_RO: Compatibil cu modulul de cache JCH Optimize. Funcționează cu toate opțiunile de optimizare pentru CSS și JS.

en: Compatible with Solid Security plugin. Use them together for Site Scanner, File Change Detection, Brute Force Protection.
ro_RO: Compatibil cu modulul Solid Security. Folosește-le împreună pentru Scanarea Site-ului, Detectarea Schimbărilor de Fișiere, Protecție împotriva Atacurilor de Forță Brute.

en: Compatible with Sucuri Security plugin. Use them together for Virus Scan, Firewall, File Integrity Monitoring.
ro_RO: Compatibil cu modulul de securitate Sucuri Security. Utilizați-le împreună pentru scanarea virusurilor, protecție firewall și monitorizarea integrității fișierelor.

en: Compatible with Wordfence Security plugin. Use them together for Malware Scan, Firewall, Brute Force protection.
ro_RO: Compatibil cu modulul de securitate Wordfence Security. Utilizați-le împreună pentru scanarea malware-ului, protecție firewall și protecție împotriva atacurilor de tip brute force.

en: Compatible with all themes and plugins.
ro_RO: Compatibil cu toate temele și plugin-urile.

en: Config file is not writable. Create the file if not exists or copy to %s file the following lines: %s
ro_RO: Fișierul de configurare nu poate fi scris. Creați fișierul daca nu există și  %s adăugați următoarele linii la începutul fișierului: %s

en: Config file is not writable. Create the file if not exists or copy to %s file with the following lines: %s
ro_RO: Fișierul de configurare nu poate fi scris. Creați fișierul daca nu există și  %s adăugați următoarele linii la începutul fișierului: %s

en: Config file is not writable. You have to added it manually at the beginning of the %s file: %s
ro_RO: Fișierul de configurare nu poate fi scris. Trebuie să îl adăugați manual la începutul fișierului %s: %s

en: Congratulations! You completed all the security tasks. Make sure you check your site once a week.
ro_RO: Felicitări! Ați finalizat toate sarcinile de securitate. Asigurați-vă că verificați site-ul dvs. o dată pe săptămână.

en: Connect to Cloud
ro_RO: Conectează-te la Cloud.

en: Connect to the Cloud to enable website security monitoring and back up your custom login to prevent lockout in case you forget it.
ro_RO: Conectează-te la Cloud pentru a activa monitorizarea securității site-ului și pentru a salva loginul personalizat pentru a preveni blocarea în cazul în care îl uiți.

en: Continue
ro_RO: Continuă

en: Convert links like /wp-content/* into  %s/wp-content/*.
ro_RO: Convertiți legături precum /wp-content / * în %s /wp-content / *.

en: Copy Bulk Rules
ro_RO: Copiați regulile în masă

en: Copy the %s SAFE URL %s and use it to deactivate all the custom paths if you can't login.
ro_RO: Copiați URL-ul %s SAFE %s și folosiți-l pentru a dezactiva toate căile personalizate dacă nu vă puteți conecta.

en: Core Contents Path
ro_RO: Calea pentru Comments

en: Core Includes Path
ro_RO: Calea wp-include

en: Could not fix it. You need to change it manually.
ro_RO: Nu s-a putut rezolva. Trebuie să-l schimbi singur.

en: Could not found anything based on your search.
ro_RO: Nu am putut găsi nimic pe baza căutării tale.

en: Country Blocking
ro_RO: Blocare pe țară

en: Create a temporary login URL with any user role to access the website dashboard without username and password for a limited period of time.
ro_RO: Creați un URL de autentificare temporar cu orice rol de utilizator pentru a accesa panoul de control al site-ului fără nume de utilizator și parolă pentru o perioadă limitată de timp.

en: Croatian
ro_RO: Croată

en: Custom Activation Path
ro_RO: Personalizează calea de activare

en: Custom Admin Path
ro_RO: Personalizează Calea Admin

en: Custom Cache Directory
ro_RO: Director Personalizat Pentru Cache

en: Custom Login Path
ro_RO: Personalizează Calea Login

en: Custom Logout Path
ro_RO: Personalizează calea de deconectare

en: Custom Lost Password Path
ro_RO: Personalizează calea Lost Password

en: Custom Register Path
ro_RO: Personalizează calea de inregistrare

en: Custom Safe URL Param
ro_RO: Personalizează Parametrul de siguranță

en: Custom admin-ajax Path
ro_RO: Personalizează Calea admin-ajax

en: Custom author Path
ro_RO: Personalizează calea autorului

en: Custom comment Path
ro_RO: Personalizează calea de comentarii

en: Custom message to show to blocked users.
ro_RO: Mesaj personalizat pentru a fi afișat utilizatorilor blocați.

en: Custom plugins Path
ro_RO: Personalizează cale pluginuri

en: Custom theme style name
ro_RO: Personalizează nume style.css

en: Custom themes Path
ro_RO: Personalizează calea theme

en: Custom uploads Path
ro_RO: Personalizează calea Uploads

en: Custom wp-content Path
ro_RO: Personalizează calea wp-content

en: Custom wp-includes Path
ro_RO: Personalizează calea wp-include

en: Custom wp-json Path
ro_RO: Personalizează calea wp-json

en: Customize & Secure all WordPress paths from hacker bots attacks.
ro_RO: Personalizați și securizați toate căile WordPress împotriva atacurilor de la roboții hackeri.

en: Customize the CSS and JS URLs in your website body.
ro_RO: Personalizați URL-urile CSS și JS în corpul site-ului dvs.

en: Customize the IDs and Class names in your website body.
ro_RO: Personalizați ID-urile și numele claselor din corpul site-ului dumneavoastră.

en: Czech
ro_RO: Cehă

en: DB Debug Mode
ro_RO: Modul de Debug DB

en: Danish
ro_RO: Daneză

en: Database Prefix
ro_RO: Prefixul bazei de date

en: Date
ro_RO: Data

en: Deactivated
ro_RO: Dezactivat

en: Debug Mode
ro_RO: Modul Debug

en: Default
ro_RO: Implicit

en: Default WordPress Tagline
ro_RO: Etichetă WordPress implicită

en: Details
ro_RO: Detalii

en: Disable "rest_route" Param Access
ro_RO: Dezactivează accesul la parametrul "rest_route"

en: Disable Click Message
ro_RO: Mesajul pentru Click dezactivat

en: Disable Copy
ro_RO: Dezactivați Copierea

en: Disable Copy/Paste
ro_RO: Dezactivați Copy/Paste

en: Disable Copy/Paste Message
ro_RO: Dezactivați mesajul Copiere/Lipire

en: Disable Copy/Paste for Logged Users
ro_RO: Dezactivați Copy/Paste pentru utilizatorii conectați

en: Disable DISALLOW_FILE_EDIT for live websites in wp-config.php <code>define('DISALLOW_FILE_EDIT', true);</code>
ro_RO: Dezactivează DISALLOW_FILE_EDIT pentru site-urile web live din wp_config.php <code>define('DISALLOW_FILE_EDIT', true);</code>

en: Disable Directory Browsing
ro_RO: Dezactivați navigarea în directoare

en: Disable Drag/Drop Images
ro_RO: Dezactivați Drag/Drop la Imagini

en: Disable Drag/Drop Message
ro_RO: Dezactivați mesajul Drag/Drop

en: Disable Drag/Drop for Logged Users
ro_RO: Dezactivați Drag/Drop pentru Utilizatori Logați

en: Disable Inspect Element
ro_RO: Dezactivarea Inspect Element

en: Disable Inspect Element Message
ro_RO: Dezactivează mesajul de Inspectare Element

en: Disable Inspect Element for Logged Users
ro_RO: Dezactivarea Inspect Element pentru Utilizatori Logați

en: Disable Options
ro_RO: Opțiuni

en: Disable Paste
ro_RO: Dezactivați funcția de lipire.

en: Disable REST API Access
ro_RO: Dezactivează accesul la REST API

en: Disable REST API access for not logged in users
ro_RO: Dezactivați accesul REST API pentru utilizatorii care nu s-au conectat

en: Disable REST API access using the parameter 'rest_route'
ro_RO: Dezactivați accesul API-ului REST folosind parametrul 'rest_route'.

en: Disable RSD Endpoint from XML-RPC
ro_RO: Dezactivarea referința RSD din XML-RPC

en: Disable Right-Click
ro_RO: Dezactivare clic-dreapta

en: Disable Right-Click for Logged Users
ro_RO: Dezactivare clic-dreapta pentru Utilizatori Logați

en: Disable SCRIPT_DEBUG for live websites in wp-config.php <code>define('SCRIPT_DEBUG', false);</code>
ro_RO: Dezactivați SCRIPT_DEBUG pentru site-urile web live în wp_config.php <code>define('SCRIPT_DEBUG', false);</code>

en: Disable View Source
ro_RO: Dezactivați View Source

en: Disable View Source Message
ro_RO: Dezactivați mesajul Vizualizare sursă

en: Disable View Source for Logged Users
ro_RO: Dezactivați View Source pentru Utilizatori Logați

en: Disable WP_DEBUG for live websites in wp-config.php <code>define('WP_DEBUG', false);</code>
ro_RO: Dezactivați WP_DEBUG pentru site-urile web live din wp_config.php <code>define('WP_DEBUG', false);</code>

en: Disable XML-RPC Access
ro_RO: Dezactivează accesul XML-RPC

en: Disable copy functions on your website
ro_RO: Dezactivați funcțiile de copiere de pe site-ul dvs.

en: Disable image drag & drop on your website
ro_RO: Dezactivați funcția drag & dro pe site-ul dvs

en: Disable paste function on your website
ro_RO: Dezactivați funcția de lipire pe site-ul dvs.

en: Disable the RSD (Really Simple Discovery) support for XML-RPC & remove RSD tag from header
ro_RO: Dezactivarea suportului RSD (Really Simple Discovery) pentru XML-RPC și eliminarea etichetei RSD din antet

en: Disable the access to /xmlrpc.php to prevent %sBrute force attacks via XML-RPC%s
ro_RO: Nu încărcați XML-RPC pentru a preveni atacurile de forță %sBrute Force prin XML-RPC %s

en: Disable the copy/paste action on your website.
ro_RO: Dezactivați funcțiile de copy și paste de pe site-ul dvs.

en: Disable the external calls to xml-rpc.php file and prevent Brute Force attacks.
ro_RO: Dezactivați apelurile externe către fișierul xml-rpc.php și preveniți atacurile Brute Force.

en: Disable the inspect element view on your website
ro_RO: Dezactivați inspect element pe site-ul dvs. web

en: Disable the right-click action on your website.
ro_RO: Dezactivați funcționalitatea clic-dreapta pe site-ul dvs. web.

en: Disable the right-click functionality on your website
ro_RO: Dezactivați funcționalitatea clic-dreapta pe site-ul dvs. web

en: Disable the source-code view on your website
ro_RO: Dezactivați vizualizarea codului sursă pe site-ul dvs. web

en: Displaying any kind of debug info in the frontend is extremely bad. If any PHP errors happen on your site they should be logged in a safe place and not displayed to visitors or potential attackers.
ro_RO: Afișarea oricăror informații de depanare în frontend este extrem de proastă. Dacă apar erori PHP pe site-ul dvs., acestea ar trebui să fie conectate într-un loc sigur și să nu fie afișate vizitatorilor sau potențialilor atacatori.

en: Do Login & Logout Redirects
ro_RO: Gestionați redirecționările Login și Logout

en: Do not log out from this browser until you are confident that the Log in Page is working and you will be able to login again.
ro_RO: Nu vă deconectați de la acest browser până nu sunteți sigur că pagina de autentificare funcționează și vă veți putea autentifica din nou.

en: Do not logout from your account until you are confident that reCAPTCHA is working and you will be able to login again.
ro_RO: Nu vă deconectați de la acest browser până nu sunteți sigur că reCAPTCHA funcționează și vă veți putea autentifica din nou.

en: Do you want to restore the last saved settings?
ro_RO: Doriți să restaurați ultimele setări salvate?

en: Don't forget to reload the Nginx service.
ro_RO: Nu uitați să reîncărcați serviciul Nginx.

en: Don't let URLs like domain.com?author=1 show the user login name
ro_RO: Nu lăsați adresele URL precum domain.com?author=1 să arate numele de conectare al utilizatorului

en: Don't let hackers see any directory content. See %sUploads Directory%s
ro_RO: Nu lăsați hackerii să vadă niciun conținut de director. Consultați %sUploads Directory %s

en: Don't load Emoji Icons if you don't use them
ro_RO: Nu încărcați pictogramele Emoji dacă nu le utilizați

en: Don't load WLW if you didn't configure Windows Live Writer for your site
ro_RO: Nu încărcați WLW dacă nu ați configurat Windows Live Writer pentru site-ul dvs

en: Don't load oEmbed service if you don't use oEmbed videos
ro_RO: Nu încărcați serviciul Ombed dacă nu utilizați videoclipuri oEmbed

en: Download Debug
ro_RO: Descărcați Debug

en: Dutch
ro_RO: Olandeză

en: ERROR! Please make sure you use a valid token to activate the plugin
ro_RO: EROARE! Vă rugăm să vă asigurați că utilizați un token valid pentru a conecta plugin-ul cu WPPlugins

en: ERROR! Please make sure you use the right token to activate the plugin
ro_RO: EROARE! Vă rugăm să vă asigurați că utilizați un token valid pentru a conecta plugin-ul cu WPPlugins

en: Edit wp-config.php and add <code>ini_set('display_errors', 0);</code> at the end of the file
ro_RO: Editați wp-config.php și adăugați <code>ini_set('display_errors', 0);</code> la sfârșitul fișierului

en: Email Address
ro_RO: Adresa email

en: Email Notification
ro_RO: Notificare prin e-mail

en: Email your hosting company and tell them you'd like to switch to a newer version of MySQL or move your site to a better hosting company
ro_RO: Trimiteți prin e-mail companiei dvs. de găzduire și spuneți-le că doriți să treceți la o versiune mai nouă de MySQL sau să vă mutați site-ul către o companie de găzduire mai bună

en: Email your hosting company and tell them you'd like to switch to a newer version of PHP or move your site to a better hosting company.
ro_RO: Trimiteți prin e-mail companiei dvs. de găzduire și spuneți-le că doriți să treceți la o versiune mai nouă de PHP sau să vă mutați site-ul către o companie de găzduire mai bună.

en: Empty
ro_RO: Gol

en: Empty ReCaptcha. Please complete reCaptcha.
ro_RO: ReCaptcha gol. Vă rugăm să completați reCaptcha.

en: Enabling this option may slow down the website, as CSS and JS files will load dynamically instead of through rewrites, allowing the text within them to be modified as needed.
ro_RO: Activarea acestei opțiuni ar putea încetini site-ul web, deoarece fișierele CSS și JS se vor încărca dinamic în loc să fie reîncărcate, permițând modificarea textului din ele după cum este necesar.

en: English
ro_RO: Engleză

en: Enter your email to receive your free activation token and unlock all free features.
ro_RO: Introduceți adresa dvs. de email pentru a primi tokenul de activare gratuit și pentru a debloca toate funcțiile gratuite.

en: Error! No backup to restore.
ro_RO: Eroare! Nu există nicio copie de rezervă de restaurat.

en: Error! The backup is not valid.
ro_RO: Eroare! Copia de rezervă nu este validă.

en: Error! The new paths are not loading correctly. Clear all cache and try again.
ro_RO: Eroare! Noile căi nu se încarcă corect. Vă rugăm să ștergeți toate cache-urile și încercați din nou.

en: Error: You entered the same URL twice in the URL Mapping. We removed the duplicates to prevent any redirect errors.
ro_RO: Eroare: ați introdus același text de două ori în Mapping Text. Am eliminat duplicatele pentru a preveni eventualele erori de redirecționare.

en: Error: You entered the same text twice in the Text Mapping. We removed the duplicates to prevent any redirect errors.
ro_RO: Eroare: ați introdus același text de două ori în Mapping Text. Am eliminat duplicatele pentru a preveni eventualele erori de redirecționare.

en: Even if the default paths are protected by %s after customization, we recommend setting the correct permissions for all directories and files on your website, use File Manager or FTP to check and change the permissions. %sRead more%s
ro_RO: Chiar dacă căile implicite sunt protejate de %s după personalizare, recomandăm să setați permisiunile corecte pentru toate directoarele și fișierele de pe site-ul dvs., folosiți Managerul de fișiere sau FTP pentru a verifica și schimba permisiunile. %sCitiți mai mult%s

en: Events Log
ro_RO: Jurnal Evenimente

en: Events Log Settings
ro_RO: Jurnal Evenimente

en: Every good developer should turn on debugging before getting started on a new plugin or theme. In fact, the WordPress Codex 'highly recommends' that developers use SCRIPT_DEBUG. Unfortunately, many developers forget the debug mode even when the website is live. Showing debug logs in the frontend will let hackers know a lot about your WordPress website.
ro_RO: Fiecare dezvoltator bun ar trebui să pornească depanarea înainte de a începe un nou plugin sau o temă. De fapt, WordPress Codex „recomandă cu tărie” ca dezvoltatorii să utilizeze SCRIPT_DEBUG. Din păcate, mulți dezvoltatori uită modul de depanare chiar și atunci când site-ul este live. Afișarea jurnalelor de depanare în frontend va permite hackerilor să știe multe despre site-ul dvs. WordPress.

en: Every good developer should turn on debugging before getting started on a new plugin or theme. In fact, the WordPress Codex 'highly recommends' that developers use WP_DEBUG. <br /><br />Unfortunately, many developers forget the debug mode, even when the website is live. Showing debug logs in the frontend will let hackers know a lot about your WordPress website.
ro_RO: Fiecare dezvoltator bun ar trebui să pornească depanarea înainte de a începe un nou plugin sau o temă. De fapt, WordPress Codex „recomandă cu tărie” ca dezvoltatorii să folosească WP_DEBUG. <br /><br /> Din păcate, mulți dezvoltatori uită modul de debug, chiar și atunci când site-ul este live. Afișarea jurnalelor de depanare în frontend va permite hackerilor să știe multe despre site-ul dvs. WordPress.

en: Example:
ro_RO: Exemplu:

en: Exposing the PHP version will make the job of attacking your site much easier.
ro_RO: Expunerea versiunii PHP va facilita munca de a vă ataca site-ul.

en: Fail Attempts
ro_RO: Încercări cu eșec

en: Failed
ro_RO: Eșuată

en: Features
ro_RO: Caracteristici

en: Feed & Sitemap
ro_RO: Feed & Sitemaps XML

en: Feed Security
ro_RO: Securitatea Feed

en: File Permissions
ro_RO: Permisiuni de fișier

en: File permissions in WordPress play a critical role in website security. Properly configuring these permissions ensures that unauthorized users cannot gain access to sensitive files and data. <br />Incorrect permissions can inadvertently open your website to attacks, making it vulnerable. <br />As a WordPress administrator, understanding and correctly setting file permissions are essential for safeguarding your site against potential threats.
ro_RO: Permisiunile fișierelor în WordPress joacă un rol critic în securitatea site-ului web. Configurarea corectă a acestor permisiuni asigură că utilizatorii neautorizați nu pot obține acces la fișiere și date sensibile. <br />Permisiunile incorecte pot deschide în mod inadvertent site-ul dvs. la atacuri, făcându-l vulnerabil. <br />În calitate de administrator WordPress, înțelegerea și configurarea corectă a permisiunilor fișierelor sunt esențiale pentru protejarea site-ului dvs. împotriva amenințărilor potențiale.

en: Filter
ro_RO: Filtru

en: Firewall Against Script Injection
ro_RO: Firewall împotriva injectării scriptului

en: Firewall Location
ro_RO: Locația Firewall-ului

en: Firewall Strength
ro_RO: Putere Firewall

en: Firewall against injections is loaded
ro_RO: Firewall împotriva injecțiilor este încărcat

en: First, you need to activate the %sLite Mode%s
ro_RO: În primul rând, trebuie să activezi %sModul Lite%s.

en: First, you need to activate the %sLite Mode%s in %s
ro_RO: În primul rând, trebuie să activezi Modulul %sLite%s în %s

en: Fix it
ro_RO: Repara

en: Flywheel detected. Add the redirects in the Flywheel Redirect rules panel %s.
ro_RO: S-a detectat platforma Flywheel. Adăugați redirecționările în panoul de reguli de redirecționare Flywheel %s.

en: Folder %s is browsable
ro_RO: Dosarul %s este navigabil

en: French
ro_RO: Teritoriile Franceze de Sud

en: From: %s <%s>
ro_RO: De la: %s <%s>

en: Front page
ro_RO: Înapoi la prima pagină

en: Frontend Login Test
ro_RO: Test de conectare frontend

en: Frontend Test
ro_RO: Test Frontend

en: Fully compatible with Autoptimizer cache plugin. Works best with the the option Optimize/Aggregate CSS and JS files.
ro_RO: Complet compatibil cu modulul de cache Autoptimize. Funcționează cel mai bine cu opțiunea de optimizare/agregare a fișierelor CSS și JS.

en: Fully compatible with Beaver Builder plugin. Works best together with a cache plugin.
ro_RO: Complet compatibil cu modulul de construire a site-urilor Beaver Builder. Funcționează cel mai bine împreună cu un modul de cache.

en: Fully compatible with Cache Enabler plugin. Works best with the the option Minify CSS and JS files.
ro_RO: Complet compatibil cu modulul de cache Cache Enabler. Funcționează cel mai bine cu opțiunea de minificare a fișierelor CSS și JS.

en: Fully compatible with Elementor Website Builder plugin. Works best together with a cache plugin
ro_RO: Complet compatibil cu modulul de construire a site-urilor Elementor. Funcționează cel mai bine împreună cu un modul de cache

en: Fully compatible with Fusion Builder plugin by Avada. Works best together with a cache plugin.
ro_RO: Complet compatibil cu modulul de construire a site-urilor Fusion Builder by Avada. Funcționează cel mai bine împreună cu un modul de cache.

en: Fully compatible with Hummingbird cache plugin. Works best with the the option Minify CSS and JS files.
ro_RO: Complet compatibil cu modulul de cache Hummingbird. Funcționează cel mai bine cu opțiunea de minificare a fișierelor CSS și JS.

en: Fully compatible with LiteSpeed Cache plugin. Works best with the the option Minify CSS and JS files.
ro_RO: Complet compatibil cu modulul de cache LiteSpeed Cache. Funcționează cel mai bine cu opțiunea de minificare a fișierelor CSS și JS.

en: Fully compatible with Oxygen Builder plugin. Works best together with a cache plugin.
ro_RO: Complet compatibil cu modulul de construire a site-urilor Oxygen Builder. Funcționează cel mai bine împreună cu un modul de cache.

en: Fully compatible with W3 Total Cache plugin. Works best with the the option Minify CSS and JS files.
ro_RO: Complet compatibil cu modulul de cache W3 Total Cache. Funcționează cel mai bine cu opțiunea de minificare a fișierelor CSS și JS.

en: Fully compatible with WP Fastest Cache plugin. Works best with the the option Minify CSS and JS files.
ro_RO: Complet compatibil cu modulul de cache WP Fastest Cache. Funcționează cel mai bine cu opțiunea de minificare a fișierelor CSS și JS.

en: Fully compatible with WP Super Cache cache plugin.
ro_RO: Compatibil cu pluginul de cache WP Super Cache.

en: Fully compatible with WP-Rocket cache plugin. Works best with the the option Minify/Combine CSS and JS files.
ro_RO: Complet compatibil cu modulul de cache WP-Rocket. Funcționează cel mai bine cu opțiunea de minificare/combinare a fișierelor CSS și JS.

en: Fully compatible with WooCommerce plugin.
ro_RO: Complet compatibil cu pluginul WooCommerce.

en: Geo Security
ro_RO: Securitate Geo

en: Geographic Security is a feature designed to stops attacks from different countries, and to put an end to harmful activity that comes from specific regions.
ro_RO: Securitatea geografică este o caracteristică proiectată pentru a opri atacurile din diferite țări și pentru a pune capăt activității dăunătoare care provine din anumite regiuni.

en: German
ro_RO: Link-uri permanente

en: Get Free Token
ro_RO: Activează Token Gratuit

en: Ghost mode
ro_RO: Mod Ghost

en: Give random names to each plugin
ro_RO: Dați nume aleatorii fiecărui plugin

en: Give random names to each theme (works in WP multisite)
ro_RO: Dați nume aleatorii fiecărei teme (funcționează în WP multisite)

en: Global class name detected: %s. Read this article first: %s
ro_RO: Numele clasei globale detectat: %s. Citește mai întâi acest articol: %s

en: Go PRO
ro_RO: Mergi pe PRO

en: Go To Plugin
ro_RO: Accesați pluginul

en: Go to the Dashboard > Appearance section and update all the themes to the last version.
ro_RO: Accesați pagina Dashboard > Teme și actualizați toate temele la ultima versiune.

en: Go to the Dashboard > Plugins section and update all the plugins to the last version.
ro_RO: Accesați pagina Dashboard > Module și actualizați toate plugin-urile la ultima versiune.

en: Godaddy detected! To avoid CSS errors, make sure you switch off the CDN from %s
ro_RO: Godaddy a detectat! Pentru a evita erorile CSS, asigurați-vă că opriți CDN de la %s

en: Good
ro_RO: Bun

en: Google reCaptcha V3 is not working with the current login form of %s .
ro_RO: Google reCaptcha V3 nu funcționează cu formularul de autentificare actual al %s .

en: Great! The backup is restored.
ro_RO: Grozav! Copia de rezervă este restabilită.

en: Great! The initial values are restored.
ro_RO: Grozav! Valorile inițiale au fost restabilite.

en: Great! The new paths are loading correctly.
ro_RO: Foarte bine! Noile căi se încarcă corect.

en: Having the admin URL visible in the source code it's awful because hackers will immediately know your secret admin path and start a Brute Force attack. The custom admin path should not appear in the ajax URL. <br /><br />Find solutions for %s how to hide the path from source code %s.
ro_RO: Dacă URL-ul admin este vizibil în codul sursă, este foarte rău, deoarece hackerii vor cunoaște imediat calea ta secretă de administrare și vor începe un atac al Forței Brute. Calea de administrare personalizată nu trebuie să apară pe adresa URL ajax. <br /><br /> Găsiți soluții pentru %s how pentru a ascunde calea de codul sursă %s.

en: Having the login URL visible in the source code is awful because hackers will immediately know your secret login path and start a Brute Force attack. <br /><br />The custom login path should be kept secret, and you should have Brute Force Protection activated for it. <br ><br />Find solutions for %s hiding the login path from source code here %s.
ro_RO: Dacă adresa URL de conectare este vizibilă în codul sursă, este într-adevăr rău, deoarece hackerii vor cunoaște imediat calea ta de conectare secretă și vor începe un atac Brute Force. <br /><br /> Calea de conectare personalizată ar trebui să fie ținută secretă și cu Brute Force Protection activată pentru aceasta. <br ><br /> Găsiți soluții pentru %s how pentru a ascunde calea de codul sursă %s.

en: Having this PHP directive enabled will leave your site exposed to cross-site attacks (XSS). <br /><br />There's absolutely no valid reason to enable this directive, and using any PHP code that requires it is very risky.
ro_RO: Dacă această directivă PHP este activată, vă va lăsa site-ul expus la atacuri cross-site (XSS). <br /><br /> Nu există absolut niciun motiv valid pentru a activa această directivă, iar utilizarea oricărui cod PHP care necesită este foarte riscantă.

en: Header Security
ro_RO: Securitate Header

en: Headers & Firewall
ro_RO: Antete și Firewall

en: Hebrew
ro_RO: Limba ebraică

en: Help & FAQs
ro_RO: Ajutor & Intrebări

en: Hide "login" Path
ro_RO: Ascundeți /login

en: Hide "wp-admin"
ro_RO: Ascundeți 'wp-admin'

en: Hide "wp-admin" From Non-Admin Users
ro_RO: Ascundeți "wp-admin" de la utilizatorii care nu sunt administratori

en: Hide "wp-login.php"
ro_RO: Ascundeți "wp-login.php"

en: Hide /login path from visitors.
ro_RO: Ascundeți calea /login de vizitatori.

en: Hide /wp-admin path from non-administrator users.
ro_RO: Ascundeți calea /wp-admin de la utilizatorii care nu sunt administratori.

en: Hide /wp-admin path from visitors.
ro_RO: Ascundeți calea /wp-admin de vizitatori.

en: Hide /wp-login.php path from visitors.
ro_RO: Ascundeți calea /wp-login.php de vizitatori.

en: Hide Admin Toolbar
ro_RO: Ascundeți Bara de instrumente de administrare

en: Hide Admin Toolbar for users roles to prevent dashboard access.
ro_RO: Ascundeți Admin Toolbar pentru roluri de utilizator pentru a împiedica accesul la Dashboard.

en: Hide All The Plugins
ro_RO: Ascundeți Numele Tuturor Plugin-urilor

en: Hide Author ID URL
ro_RO: Ascundeți ID-ul autorului din adresa URL

en: Hide Common Files
ro_RO: Ascundeți fișierele comune

en: Hide Embed Scripts
ro_RO: Ascunde scripturile de încorporare

en: Hide Emojicons
ro_RO: Ascundeți Emojicons

en: Hide Feed & Sitemap Link Tags
ro_RO: Ascundeți Feed & Sitemap Link Tags

en: Hide File Extensions
ro_RO: Ascundeți extensiile de fișiere

en: Hide HTML Comments
ro_RO: Ascundeți comentariile HTML

en: Hide IDs from META Tags
ro_RO: Ascundeți ID-urile din etichetele META

en: Hide Language Switcher
ro_RO: Ascundeți comutatorul de limbă

en: Hide My WP Ghost
ro_RO: Ascunde My WP Ghost

en: Hide Options
ro_RO: Ascunde Opțiuni

en: Hide Paths in Robots.txt
ro_RO: Schimbați căile în Robots.txt

en: Hide Plugin Names
ro_RO: Ascundeți Numele Plugin-urilor

en: Hide REST API URL link
ro_RO: Ascundeți linkul URL REST API

en: Hide Source Map References
ro_RO: Ascunde Referințele Mapelor Sursă

en: Hide Theme Names
ro_RO: Ascundeți Numele Temelor

en: Hide Version from Images, CSS and JS in WordPress
ro_RO: Ascundeți versiunea din imagini, CSS și JS în WordPress

en: Hide Versions from Images, CSS and JS
ro_RO: Ascundeți Versiunea din imagini, CSS și JS

en: Hide WLW Manifest Scripts
ro_RO: Ascunde scripturile manifest WLW

en: Hide WP Common Files
ro_RO: Ascundeți fișierele comune WP

en: Hide WP Common Paths
ro_RO: Ascundeți căile comune WP

en: Hide WordPress Common Files
ro_RO: Ascundeți fișierele comune WordPress

en: Hide WordPress Common Paths
ro_RO: Ascundeți căile comune WordPress

en: Hide WordPress DNS Prefetch META Tags
ro_RO: Ascundeți WordPress DNS Prefetch META Tags

en: Hide WordPress Generator META Tags
ro_RO: Ascundeți WordPress Generator META Tags

en: Hide WordPress Old Plugins Path
ro_RO: Ascundeți calea veche a modulelor WordPress

en: Hide WordPress Old Themes Path
ro_RO: Ascundeți calea veche a temelor WordPress

en: Hide WordPress common paths from %s Robots.txt %s file.
ro_RO: Ascundeți căile comune WordPress din fișierul %s Robots.txt %s.

en: Hide WordPress paths such as wp-admin, wp-content, and more from robots.txt file.
ro_RO: Ascundeți căile WordPress, cum ar fi wp-admin, wp-content și multe altele, din fișierul robots.txt.

en: Hide all versions from the end of any Image, CSS and JavaScript files.
ro_RO: Ascunde toate versiunile de la sfârșitul oricărui fișier imagine, CSS și JavaScript.

en: Hide both active and deactivated plugins
ro_RO: Ascundeți atât pluginurile active, cât și cele dezactivate

en: Hide completed tasks
ro_RO: Ascunde sarcinile finalizate.

en: Hide the /feed and /sitemap.xml link Tags
ro_RO: Ascundeți tag-urile de legătură /feed și /sitemap.xml

en: Hide the DNS Prefetch that points to WordPress
ro_RO: Ascundeți DNS Prefetch care indică WordPress

en: Hide the HTML Comments left by the themes and plugins
ro_RO: Ascundeți comentariile HTML lăsate de teme și plugin-uri

en: Hide the IDs from all &lt;links&gt;, &lt;style&gt;, &lt;scripts&gt; META Tags
ro_RO: Ascundeți ID-urile din toate &lt;linkuri&gt;, &lt;stiluri&gt;, &lt;scripturi&gt; și etichetele META.

en: Hide the New Admin Path
ro_RO: Ascundeți Noua Cale de Admin

en: Hide the New Login Path
ro_RO: Ascunde Calea de Autentificare Nouă

en: Hide the WordPress Generator META tags
ro_RO: Ascundeți etichetele META ale generatorului WordPress

en: Hide the admin toolbar for logged users while in frontend.
ro_RO: Ascundeți bara de instrumente de administrare pentru utilizatorii autentificați în frontend.

en: Hide the language switcher option on the login page
ro_RO: Ascundeți opțiunea de comutare a limbii pe pagina de autentificare

en: Hide the new admin path from visitors. Show the new admin path only for logged users.
ro_RO: Ascundeți calea de administrare nouă de la vizitatori. Afișați calea de administrare nouă doar pentru utilizatorii autentificați.

en: Hide the new login path from visitors. Show the new login path only for direct access.
ro_RO: Ascundeți calea de autentificare nouă de vizitatori. Afișați calea de autentificare nouă doar pentru acces direct.

en: Hide the old /wp-content, /wp-include paths once they are changed with the new ones
ro_RO: Ascundeți vechile căi /wp-content, /wp-include odată ce sunt schimbate cu cele noi

en: Hide the old /wp-content, /wp-include paths once they are changed with the new ones.
ro_RO: Ascundeți vechile căi /wp-content, /wp-include odată ce sunt schimbate cu cele noi.

en: Hide the old /wp-content/plugins path once it's changed with the new one
ro_RO: Ascundeți vechea cale /wp-content/plugins odată ce a fost schimbată cu cea nouă

en: Hide the old /wp-content/themes path once it's changed with the new one
ro_RO: Ascundeți vechea cale /wp-content/themes odată ce a fost schimbată cu cea nouă

en: Hide user discoverability from API calls, sitemaps, oEmbed, and more.
ro_RO: Ascunde descoperirea utilizatorului din apelurile API, hărțile site-urilor, oEmbed și altele.

en: Hide wp-admin from Ajax URL
ro_RO: Ascundeți wp-admin de la adresa URL ajax

en: Hide wp-config.php , wp-config-sample.php, readme.html, license.txt, upgrade.php and install.php files
ro_RO: Ascundeți fișierele wp-config.php , wp-config-sample.php, readme.html, license.txt, upgrade.php și install.php

en: Hide wp-config.php, wp-config-sample.php, readme.html, license.txt, upgrade.php and install.php files..
ro_RO: Ascundeți fișierele wp-config.php, wp-config-sample.php, readme.html, license.txt, upgrade.php și install.php..

en: Hide wp-json & ?rest_route link tag from website header
ro_RO: Ascundeți tag-ul wp-json & ?rest_route link din antetul site-ului web

en: Hiding the ID from meta tags in WordPress can potentially impact the caching process of plugins that rely on identifying the meta tags.
ro_RO: Ascunderea ID-ului din etichetele meta în WordPress poate afecta potențial procesul de cache al modulelor care se bazează pe identificarea etichetelor meta.

en: Hungarian
ro_RO: Maghiară

en: IIS detected. You need to update your %s file by adding the following lines after &lt;rules&gt; tag: %s
ro_RO: IIS detectat. Trebuie să actualizați fișierul %s adăugând următoarele rânduri după &lt; reguli &gt; Etichete: %s

en: If WP Ghost helped you, please consider leaving a 5-star review. It supports updates and keeps the Lite version strong. %s
ro_RO: Dacă WP Ghost v-a ajutat, luați în considerare lăsarea unui review de 5 stele. Acesta susține actualizările și menține versiunea Lite puternică. %s

en: If the reCAPTCHA displays any error, please make sure you fix them before moving forward.
ro_RO: Dacă pagina de conectare afișează vreo eroare, asigurați-vă că urmați instrucțiunile Hide My WP Ghost înainte de a merge mai departe.

en: If the rewrite rules are not loading correctly in the config file, do not load the plugin and do not change the paths.
ro_RO: Dacă regulile de rescriere nu se încarcă corect în fișierul de configurare, nu încărcați modulul și nu modificați căile.

en: If you bought %s please remove this plugin and install the one from %sYour Account%s
ro_RO: Dacă ai cumpărat %s, te rog să elimini acest modul și să instalezi cel de la %sYour Account%s.

en: If you can't configure %s, switch to Deactivated Mode and %scontact us%s.
ro_RO: Dacă nu puteți configura %s, treceți la modul dezactivat și %scontactați-ne%s.

en: If you can't configure reCAPTCHA, switch to Math reCaptcha protection.
ro_RO: Dacă nu puteți configura reCaptcha, treceți la modul Math reCaptcha.

en: If you have access to php.ini file, set <code>allow_url_include = off</code> or contact the hosting company to set it off
ro_RO: Dacă aveți acces la fișierul php.ini, setați <code>allow_url_include = off</code> sau contactați compania gazdă pentru a-l opri

en: If you have access to php.ini file, set <code>expose_php = off</code> or contact the hosting company to set it off
ro_RO: Dacă aveți acces la fișierul php.ini, setați <code>expose_php = off</code> sau contactați compania de găzduire pentru a-l opri

en: If you have access to php.ini file, set <code>register_globals = off</code> or contact the hosting company to set it off
ro_RO: Dacă aveți acces la fișierul php.ini, setați <code>register_globals = off</code> sau contactați compania gazdă pentru a-l opri

en: If you have access to php.ini file, set <code>safe_mode = off</code> or contact the hosting company to set it off
ro_RO: Dacă aveți acces la fișierul php.ini, setați <code>safe_mode = off</code> sau contactați compania gazdă pentru a-l opri

en: If you're able to log in, you've set the new paths correctly.
ro_RO: Dacă vă puteți autentifica, ați setat corect noile căi.

en: If you're able to login, you've set reCAPTCHA correctly.
ro_RO: Dacă vă puteți autentifica, ați setat corect noile căi.

en: If you're not using Windows Live Writer there's really no valid reason to have its link in the page header, because this tells the whole world you're using WordPress.
ro_RO: Dacă nu utilizați Windows Live Writer, nu există niciun motiv valid pentru a avea legătura sa în antetul paginii, deoarece acest lucru spune întreaga lume pe care o utilizați WordPress.

en: If you're not using any Really Simple Discovery services such as pingbacks, there's no need to advertise that endpoint (link) in the header. Please note that for most sites this is not a security issue because they "want to be discovered", but if you want to hide the fact that you're using WP, this is the way to go.
ro_RO: Dacă nu utilizați niciun serviciu de descoperire într-adevăr simplă, cum ar fi pingbacks, nu este necesar să faceți publicitate acel punct (link) în antet. Vă rugăm să rețineți că pentru majoritatea site-urilor nu este o problemă de securitate, deoarece „vor să fie descoperite”, dar dacă doriți să ascundeți faptul că utilizați WP, acesta este calea de urmat.

en: If your site allows user logins, you need your login page to be easy to find for your users. You also need to do other things to protect against malicious login attempts. <br /><br />However, obscurity is a valid security layer when used as part of a comprehensive security strategy, and if you want to cut down on the number of malicious login attempts. Making your login page difficult to find is one way to do that.
ro_RO: Dacă site-ul dvs. permite conectarea utilizatorilor, aveți nevoie de pagina dvs. de conectare pentru a fi ușor de găsit pentru utilizatorii dvs. De asemenea, trebuie să faceți alte lucruri pentru a vă proteja împotriva încercărilor de conectare rău intenționate. <br /><br /> Cu toate acestea, obscuritatea este un strat de securitate valid atunci când este utilizată ca parte a unei strategii de securitate cuprinzătoare și dacă doriți să reduceți numărul de încercări de conectare rău intenționate. A face dificilă găsirea paginii de conectare este o modalitate de a face acest lucru.

en: Ignore security task
ro_RO: Ignoră task de securitate

en: Immediately block incorrect usernames on login form.
ro_RO: Blocați imediat numele de utilizator incorecte pe formularul de autentificare.

en: In .htaccess file
ro_RO: În fișierul .htaccess

en: In the old days, the default WordPress admin username was 'admin' or 'administrator'. Since usernames make up half of the login credentials, this made it easier for hackers to launch brute-force attacks. <br /><br />Thankfully, WordPress has since changed this and now requires you to select a custom username at the time of installing WordPress.
ro_RO: Pe vremuri, numele de utilizator WordPress admin era implicit 'admin' sau 'administrator'. Întrucât numele de utilizator alcătuiesc jumătate din datele de autentificare de conectare, acest lucru a făcut mai ușor pentru hackeri să lanseze atacuri de forță brută. <br /><br /> Din fericire, WordPress a schimbat de atunci și acum necesită să selectați un nume de utilizator personalizat în momentul instalării WordPress.

en: Indeed Ultimate Membership Pro detected. The plugin doesn't support custom %s paths as it doesn't use WordPress functions to call the Ajax URL
ro_RO: S-a detectat Ultimate Membership Pro. Modulul nu suportă căi personalizate pentru %s deoarece nu utilizează funcțiile WordPress pentru a apela URL-ul Ajax

en: Indonesian
ro_RO: Indoneziană

en: Inmotion detected. %sPlease read how to make the plugin compatible with Inmotion Nginx Cache%s
ro_RO: Detectarea mișcării. %s Vă rugăm să citiți cum să faceți plugin-ul compatibil cu Inmotion Nginx Cache %s

en: Install the last stable version of the plugin.
ro_RO: Instalează ultima versiune stabilă a modulului.

en: Install/Activate
ro_RO: Instalare/Activare

en: Integration with other CDN plugins and custom CDN URLs.
ro_RO: Integrare cu alte pluginuri CDN și URL-uri CDN personalizate.

en: Invalid ReCaptcha. Please complete reCaptcha.
ro_RO: ReCaptcha invalid. Vă rugăm să completați ReCaptcha-ul.

en: Invalid name detected: %s. Add only the final path name to avoid WordPress errors.
ro_RO: Numele nevalid este detectat: %s. Adaugă doar numele final de cale pentru a evita erorile WordPress.

en: Invalid name detected: %s. The name can't end with / to avoid WordPress errors.
ro_RO: Numele nevalid este detectat: %s. Numele nu poate începe cu / pentru a evita erorile WordPress.

en: Invalid name detected: %s. The name can't start with / to avoid WordPress errors.
ro_RO: Numele nevalid este detectat: %s. Numele nu poate începe cu / pentru a evita erorile WordPress.

en: Invalid name detected: %s. The paths can't end with . to avoid WordPress errors.
ro_RO: Numele nevalid este detectat: %s. Căile nu se pot termina. pentru a evita erorile WordPress.

en: Invalid name detected: %s. You need to use another name to avoid WordPress errors.
ro_RO: Numele nevalid este detectat: %s. Trebuie să folosiți un alt nume pentru a evita erorile WordPress.

en: It's important to %s save your settings every time you change them %s. You can use the backup to configure other websites you own.
ro_RO: Este important să %s salvați setările de fiecare dată când le modificați %s. Puteți utiliza copia de rezervă pentru a configura alte site-uri web pe care le dețineți.

en: It's important to hide or remove the readme.html file because it contains WP version details.
ro_RO: Este important să ascundeți sau să eliminați fișierul readme.html, deoarece conține detalii despre versiunea WP.

en: It's important to hide the common WordPress paths to prevent attacks on vulnerable plugins and themes. <br /> Also, it's important to hide the names of plugins and themes to make it impossible for bots to detect them.
ro_RO: Este important să ascundeți căile comune WordPress pentru a preveni atacurile asupra plugin-urilor și temelor vulnerabile. <br /> De asemenea, este important să ascundeți numele de plugin-uri și teme pentru a face imposibilă detectarea de către roboți.

en: It's important to rename common WordPress paths, such as wp-content and wp-includes to prevent hackers from knowing that you have a WordPress website.
ro_RO: Este important să redenumiți căile comune WordPress, cum ar fi wp-content și wp-include pentru a împiedica hackerii să știe că aveți un site WordPress.

en: It's not safe to have Database Debug turned on. Make sure you don't use Database debug on live websites.
ro_RO: Nu este sigur să aveți Debug-ul de baze de date activat. Asigurați-vă că nu utilizați debug-ul de baze de date pe site-urile web live.

en: Italian
ro_RO: Italiană

en: Javascript is disabled on your browser! You need to activate the javascript in order to use %s plugin.
ro_RO: Javascript este dezactivat în browserul dumneavoastră! Trebuie să activați javascript pentru a utiliza plugin-ul %s.

en: Just another WordPress site
ro_RO: Doar un alt WordPress site

en: Know what the other users are doing on your website.
ro_RO: Știți ce fac ceilalți utilizatori pe site-ul dvs. web.

en: Korean
ro_RO: Coreeană

en: Last 30 days Security Stats
ro_RO: Ultimele 30 de zile Statistici de securitate

en: Last check:
ro_RO: Ultima verificare:

en: Late Loading
ro_RO: Încărcare îmtârziată

en: Latvian
ro_RO: Letonă

en: Learn How
ro_RO: Afla cum

en: Learn How To Add the Code
ro_RO: Aflați cum să adăugați codul

en: Learn how to disable %sDirectory Browsing%s or switch on %s %s > Change Paths > Disable Directory Browsing%s
ro_RO: Aflați cum să dezactivați %s Directory Browsing %s sau activați %s %s > Schimbă Căi > Dezactivați parcurgerea directoarelor %s

en: Learn how to set your website as %s. %sClick Here%s
ro_RO: Aflați cum să setați site-ul dvs. ca %s. %s Faceți clic aici %s

en: Learn how to setup on Local & Nginx
ro_RO: Învață cum să configurezi pe Local & Nginx

en: Learn how to setup on Nginx server
ro_RO: Aflați cum să configurați pe serverul Nginx

en: Learn how to use the shortcode
ro_RO: Învață cum să folosești codul scurt.

en: Learn more about
ro_RO: Aflați mai multe despre

en: Learn more about %s 7G firewall %s.
ro_RO: Aflați mai multe despre %s 7G firewall %s.

en: Learn more about %s 8G firewall %s.
ro_RO: Află mai multe despre %s firewall-ul 8G %s.

en: Leave it blank if you don't want to display any message
ro_RO: Lăsați-l gol dacă nu doriți să afișați niciun mesaj

en: Let's take your security to the next level!
ro_RO: Să ducem securitatea ta la un nivel superior!

en: Level of Security
ro_RO: Nivel Securitate

en: Levels of security
ro_RO: Niveluri de securitate

en: Limit the number of allowed login attempts using normal login form.
ro_RO: Limitați numărul de încercări de autentificare permise folosind formularul de autentificare normal.

en: Lite Mode
ro_RO: Modul Lite

en: Lite Mode is fully set up. If you want even fewer bot scans, Premium adds advanced hack protection and can block up to %s 99%% of automated attacks %s.
ro_RO: Modul Lite este complet configurat. Dacă doriți și mai puține scanări bot, Premium adaugă protecție avansată împotriva atacurilor și poate bloca până la %s 99%% din atacurile automate %s.

en: Lite Mode will set these predefined paths
ro_RO: Modulul Lite va seta aceste căi predefinite.

en: Lite mode
ro_RO: Modul Lite

en: Lithuanian
ro_RO: Lituaniană

en: Load after all plugins are loaded. On "template_redirects" hook.
ro_RO: Încărcați după ce sunt încărcate toate modulele. Pe acțiunea "template_redirects".

en: Load before all plugins are loaded. On "plugins_loaded" hook.
ro_RO: Încărcați înainte ca toate modulele să fie încărcate. Pe acțiunea "plugins_loaded".

en: Load the plugin as a Must Use plugin.
ro_RO: Încărcați plugin-ul in modul Must Use.

en: Load when the plugins are initialized. On "init" hook.
ro_RO: Încărcare la inițializarea modulelor. Pe acțiunea "init".

en: Local & NGINX detected. In case you didn't add the code in the NGINX config already, please add the following line. %s
ro_RO: Local & NGINX detectate. În cazul în care nu ați adăugat deja codul în configurația NGINX, vă rugăm să adăugați următoarea linie. %s

en: Local by Flywheel
ro_RO: Local de Flywheel

en: Lockout Message
ro_RO: Mesaj de blocare

en: Login & Logout Redirects
ro_RO: Redirecționări Login și Logout

en: Login Path
ro_RO: Calea Login

en: Login Redirect URL
ro_RO: URL de Redirecționare la Login

en: Login Security
ro_RO: Securitate Login

en: Login Test
ro_RO: Calea Login

en: Login URL
ro_RO: URL Login

en: Logout Redirect URL
ro_RO: URL de redirecționare la Logout

en: Lost Password Form Protection
ro_RO: Brute Force Protection pentru Recuperare Parolă

en: Magic Link Login
ro_RO: Conectare cu Link Magic

en: Make sure the redirect URLs exist on your website. %sThe User Role redirect URL has higher priority than the Default redirect URL.
ro_RO: Asigurați-vă că URL-urile de redirecționare există pe site-ul dvs. %sURL-ul de redirecționare al rolului utilizatorului are prioritate mai mare decât URL-ul implicit de redirecționare.

en: Make sure you know what you do when changing the headers.
ro_RO: Asigurați-vă că știți ce faceți atunci când schimbați anteturile.

en: Make sure you save the settings and empty the cache before checking your website with our tool.
ro_RO: Asigurați-vă că salvați setările și goliți memoria cache înainte de a verifica site-ul dvs. web cu instrumentul nostru.

en: Make that the redirect URLs exist on your website. %sThe User Role redirect URL has higher priority than the Default redirect URL.
ro_RO: Asigurați-vă că URL-urile de redirecționare există pe site-ul dvs. %sURL-ul de redirecționare al rolului utilizatorului are prioritate mai mare decât URL-ul de redirecționare implicit.

en: Manage Login and Logout Redirects
ro_RO: Gestionați redirecționările de conectare și deconectare

en: Manage whitelist & blacklist IP addresses
ro_RO: Gestionați adresele IP din lista albă și lista neagră.

en: Manually block/unblock IP addresses.
ro_RO: Blocați / Deblocați manual adresele IP.

en: Manually customize each plugin name and overwrite the random name
ro_RO: Personalizați manual fiecare nume de plugin și suprascrieți numele aleatoriu

en: Manually customize each theme name and overwrite the random name
ro_RO: Personalizați manual fiecare nume de temă și suprascrieți numele aleatoriu

en: Manually whitelist trusted IP addresses.
ro_RO: Lista de adrese IP de încredere.

en: Mapping
ro_RO: Mapare

en: Math & Google reCaptcha verification while logging in.
ro_RO: Verificarea Math & Google reCaptcha în timpul logării.

en: Max Fail Attempts
ro_RO: Maxim încercări nereușite

en: Medium
ro_RO: Mediu

en: Minimal
ro_RO: Minim

en: Monitor, track and log events on your website.
ro_RO: Monitorizați, urmăriți și înregistrați evenimentele de pe site-ul dvs. web.

en: More Help
ro_RO: Ajutor

en: More details
ro_RO: Alte detalii

en: Most WordPress installations are hosted on the popular Apache, Nginx and IIS web servers.
ro_RO: Majoritatea instalațiilor WordPress sunt găzduite pe celebrele servere web Apache, Nginx și IIS.

en: Must Use Plugin Loading
ro_RO: Încărcare plugin "Must Use"

en: My Account
ro_RO: Contul meu

en: Mysql Version
ro_RO: Versiunea Mysql

en: NGINX detected. In case you didn't add the code in the NGINX config already, please add the following line. %s
ro_RO: A fost detectat NGINX. În cazul în care nu ați adăugat deja codul în configurația NGINX, vă rugăm să adăugați următoarea linie. %s

en: Name
ro_RO: Nume

en: New Login Data
ro_RO: Date noi de Login

en: New Plugin/Theme detected! Update %s settings to hide it. %sClick here%s
ro_RO: A fost detectat un nou modul temă! Actualizați setările %s pentru a-l ascunde. %sFaceți clic aici%s

en: Next Steps
ro_RO: Pasul urmator

en: No
ro_RO: Nu

en: No CMS Simulation
ro_RO: Fără Simulare CMS

en: No Recent Updates Released
ro_RO: Nici o actualizare recentă lansată

en: No blacklisted ips
ro_RO: Nu există IP-uri listate negre

en: No log found.
ro_RO: Nu s-au găsit log.

en: No, abort
ro_RO: Nu, anulează

en: No. of seconds
ro_RO: Număr de secunde

en: Normal Loading
ro_RO: Încărcare normală

en: Normally, the option to block visitors from browsing server directories is activated by the host through server configuration, and activating it twice in the config file may cause errors, so it's best to first check if the %sUploads Directory%s is visible.
ro_RO: De obicei, opțiunea de blocare a vizitatorilor de a naviga în directoarele serverului este activată de către gazdă prin configurarea serverului, iar activarea de două ori în fișierul de configurare poate cauza erori, așa că este mai bine să verifici mai întâi dacă %sDirectorul de Încărcări%s este vizibil.

en: Norwegian
ro_RO: Norvegiană

en: Note that this option won't activate the CDN for your website, but it will update the custom paths if you've already set a CDN URL with another plugin.
ro_RO: Reține că această opțiune nu va activa CDN-ul pentru site-ul tău, dar va actualiza căile personalizate dacă ai setat deja un URL CDN cu un alt modul.

en: Note! %sPaths are NOT physically change%s on your server.
ro_RO: Notă! %sCaile NU se schimbă fizic%s pe serverul dumneavoastră.

en: Note! If you add your email you will receive a free token which will activate the plugin.
ro_RO: Notă! Dacă adăugați e-mailul dvs. veți primi un jeton gratuit care va activa plugin-ul.

en: Note! The plugin will use WP cron to change the paths in background once the cache files are created.
ro_RO: Notă! Modulul va utiliza WP cron pentru a schimba căile în fundal odată ce fișierele cache sunt create.

en: Note: If you can`t login to your site, just access this URL
ro_RO: Notă: Dacă nu poți să te autentifici pe site-ul tău, accesează pur și simplu acest URL

en: Notification Settings
ro_RO: Setări Notificări

en: Okay, I set it up
ro_RO: Bine, am setat-o

en: On website initialization
ro_RO: La inițializarea site-ului.

en: One of the most important files in your WordPress installation is the wp-config.php file. <br />This file is located in the root directory of your WordPress installation and contains your website's base configuration details, such as database connection information.
ro_RO: Unul dintre cele mai importante fișiere din instalarea dvs. WordPress este fișierul wp-config.php. <br /> Acest fișier este localizat în directorul rădăcină al instalării WordPress și conține detaliile de configurare de bază ale site-ului dvs., cum ar fi informațiile despre conexiunea bazei de date.

en: Only change this option if the plugin fails to identify the server type correctly.
ro_RO: Modificați această opțiune doar dacă modulul nu reușește să identifice corect tipul de server.

en: Optimize CSS and JS files
ro_RO: Optimizați fișierele CSS și JS

en: Option to inform user about remaining attempts on login page.
ro_RO: Opțiune de a informa utilizatorul despre încercările rămase pe pagina de conectare.

en: Options
ro_RO: Opțiuni

en: Outdated Plugins
ro_RO: Plugin-uri învechite

en: Outdated Themes
ro_RO: Teme învechite

en: Overview
ro_RO: Sumar

en: PHP Version
ro_RO: Versiune PHP

en: PHP allow_url_include is on
ro_RO: PHP allow_url_include este activat

en: PHP expose_php is on
ro_RO: PHP expose_php este activ

en: PHP register_globals is on
ro_RO: PHP register_globals este activat

en: PHP safe mode was one of the attempts to solve security problems of shared web hosting servers. <br /><br />It is still being used by some web hosting providers, however, nowadays this is regarded as improper. A systematic approach proves that it’s architecturally incorrect to try solving complex security issues at the PHP level, rather than at the web server and OS levels.<br /><br />Technically, safe mode is a PHP directive that restricts the way some built-in PHP functions operate. The main problem here is inconsistency. When turned on, PHP safe mode may prevent many legitimate PHP functions from working correctly. At the same time there exists a variety of methods to override safe mode limitations using PHP functions that aren’t restricted, so if a hacker has already got in – safe mode is useless.
ro_RO: Modul sigur PHP a fost una dintre încercările de a rezolva problemele de securitate ale serverelor de găzduire web partajate. <br /><br /> Încă este folosit de unii furnizori de găzduire web, cu toate acestea, astăzi acest lucru este considerat ca fiind impropriu. O abordare sistematică dovedește că este incorect din punct de vedere arhitectural să încerci să rezolvi probleme complexe de securitate la nivelul PHP, mai degrabă decât la serverul web și nivelurile de sistem de operare. <br /><br /> Tehnic, modul sigur este o directivă PHP care restricționează modul în care funcționează unele funcții PHP încorporate. Problema principală aici este inconsistența. Când este pornit, modul PHP sigur poate împiedica multe funcții PHP legitime să funcționeze corect. În același timp, există o varietate de metode pentru a trece peste limitele modului sigur folosind funcțiile PHP care nu sunt restricționate, deci dacă un hacker a intrat deja - modul sigur nu este inutil.

en: PHP safe_mode is on
ro_RO: PHP safe_mode este activ

en: PRO: Hide and redirect additional asset paths (CSS/JS/PHP/media) for stronger stealth and broader bot protection.
ro_RO: PRO: Ascundeți și redirecționați căile suplimentare de resurse (CSS/JS/PHP/media) pentru un camuflaj mai puternic și o protecție mai largă împotriva roboților.

en: PRO: Protect additional sensitive files (install.php, update.php, wp-settings.php, and more) for higher security.
ro_RO: PRO: Protejați fișierele sensibile suplimentare (install.php, update.php, wp-settings.php și altele) pentru o securitate mai ridicată.

en: Passed
ro_RO: Aprobat

en: Path not allowed. Avoid paths like plugins and themes.
ro_RO: Calea nu este permisă. Evitați căile precum "plugins" și "themes".

en: Paths changed in the existing cache files
ro_RO: Schimbă căile în fișierele cache

en: Pause for 5 minutes
ro_RO: Pauză pentru 5 minute

en: Permalinks
ro_RO: Link-uri permanente

en: Persian
ro_RO: Versiune PHP

en: Plugin Active
ro_RO: Plugin Activ

en: Plugin Install Process
ro_RO: Procesul de instalare a plugin-ului

en: Plugin Loading Hook
ro_RO: Acțiunea de încărcare a plugin-ului

en: Plugins
ro_RO: Plugin-uri

en: Plugins Path
ro_RO: Calea spre Plugin

en: Plugins Security
ro_RO: Securitate Pluginuri

en: Plugins Settings
ro_RO: Setări Plugin

en: Plugins that have not been updated in the last 12 months can have real security problems. Make sure you use updated plugins from WordPress Directory.
ro_RO: Pluginurile care nu au fost actualizate în ultimele 12 luni pot avea probleme reale de securitate. Asigurați-vă că utilizați plugin-uri actualizate din Directory WordPress.

en: Plugins/Themes editor disabled
ro_RO: Editorul de pluginuri / teme este dezactivat

en: Polish
ro_RO: Poloneză

en: Portuguese
ro_RO: Portugheză

en: Prevent Broken Website Layout
ro_RO: Preveniți deteriorarea aspectului site-ului

en: Priority Loading
ro_RO: Încărcare cu prioritate

en: Project ID
ro_RO: ID proiect

en: Project ID for %s Google Enterprise %s.
ro_RO: ID proiect pentru %s Google Enterprise %s.

en: Protects your WooCommerce shop against brute force login attacks.
ro_RO: Vă protejează magazinul WooCommerce împotriva atacurilor de autentificare prin Brute Force.

en: Protects your website against Brute Force login attacks using %s A common threat web developers face is a password-guessing attack known as a Brute Force attack. A Brute Force attack is an attempt to discover a password by systematically trying every possible combination of letters, numbers, and symbols until you discover the one correct combination that works.
ro_RO: Protejează site-ul dvs. web împotriva atacurilor de autentificare Brute Force folosind %s O amenințare comună cu care se confruntă dezvoltatorii web este un atac de ghicire a parolei cunoscut sub numele de atac Brute Force. Un atac Brute Force este o încercare de a descoperi o parolă prin încercarea sistematică a fiecărei combinații posibile de litere, numere și simboluri până când se descoperă singura combinație corectă care funcționează.

en: Protects your website against Brute Force login attacks.
ro_RO: Protejează site-ul dvs. împotriva atacurilor de conectare cu Brute Force.

en: Protects your website against brute force login attacks.
ro_RO: Protejează site-ul dvs. împotriva atacurilor de conectare cu Brute Force.

en: Prove your humanity:
ro_RO: Dovedește-ți umanitatea:

en: RDS is visible
ro_RO: RDS este vizibil

en: Random Static Number
ro_RO: Număr static aleatoriu

en: Recommended Plugins
ro_RO: Plugin-uri recomandate

en: Redirect Hidden Paths
ro_RO: Redirecționați căile ascunse

en: Redirect Logged Users To Dashboard
ro_RO: Redirecționați Utilizatorii Conectați Către Panoul de Control

en: Redirect the protected paths /wp-admin, /wp-login to a Page or trigger an HTML Error.
ro_RO: Redirecționați căile protejate /wp-admin, /wp-login către o pagină sau declanșați o eroare HTML.

en: Redirects
ro_RO: Redirecționează

en: Remove
ro_RO: Eliminați

en: Remove PHP version, Server info, Server Signature from header.
ro_RO: Îndepărtați versiunea PHP, informații despre server, semnătura serverului din antet.

en: Remove Plugins Authors & Style in Sitemap XML
ro_RO: Eliminați autorii plugin-urilor și stilul din fișierul Sitemap XML

en: Remove Unsafe Headers
ro_RO: Îndepărtați anteturile nesigure

en: Remove pingback link tag from the website header.
ro_RO: Îndepărtați tag-ul de link pingback din antetul site-ului.

en: Removes sourceMappingURL/sourceURL hints from CSS/JS output
ro_RO: Elimină indiciile sourceMappingURL / sourceURL din rezultatul CSS / JS

en: Reset Settings
ro_RO: Resetare setări

en: Resolving hostnames may affect the website loading speed.
ro_RO: Rezolvarea numelor de gazdă poate afecta viteza de încărcare a site-ului web.

en: Restore Backup
ro_RO: Restaurați backup

en: Restore Settings
ro_RO: Restaurați setările

en: Resume Security
ro_RO: Reiați securitate

en: Robots Security
ro_RO: Securitate Robots

en: Rollback Now
ro_RO: Revenire acum

en: Rollback Settings
ro_RO: Restaurați setările

en: Rollback all the plugin settings to initial values.
ro_RO: Reveniți la valorile inițiale pentru toate setările modulului.

en: Rollback to version
ro_RO: Revenire la versiune

en: Romanian
ro_RO: Lei

en: Run %s Frontend Test %s to check if the new paths are working.
ro_RO: Executați %s Test Frontend %s pentru a verifica dacă noile căi funcționează.

en: Run %s Login Test %s and log in inside the popup.
ro_RO: Rulați %s Test Login %s și conectați-vă în fereastra pop-up.

en: Run %sreCAPTCHA Test%s and login inside the popup.
ro_RO: Rulați %s reCAPTCHA Test %s și conectați-vă în fereastra pop-up.

en: Run Full Security Check
ro_RO: Rulați o verificarea completă

en: Russian
ro_RO: Rusă

en: SSL is an abbreviation used for Secure Sockets Layers, which are encryption protocols used on the internet to secure information exchange and provide certificate information.<br /><br />These certificates provide an assurance to the user about the identity of the website they are communicating with. SSL may also be called TLS or Transport Layer Security protocol. <br /><br />It's important to have a secure connection for the Admin Dashboard in WordPress.
ro_RO: SSL este o prescurtare folosită pentru Secure Sockets Layers, care sunt protocoale de criptare utilizate pe internet pentru securizarea schimbului de informații și furnizarea informațiilor despre certificat. <br /><br /> Aceste certificate oferă utilizatorului o asigurare despre identitatea site-ului web cu care comunică. SSL mai poate fi denumit protocol TLS sau Transport Layer Security. <br /><br /> Este important să aveți o conexiune sigură pentru tabloul de bord administrat în WordPress.

en: Safe URL:
ro_RO: URL de siguranță:

en: Salts and Security Keys valid
ro_RO: Sare și chei de securitate valabile

en: Save
ro_RO: Salvează

en: Save Debug Log
ro_RO: Salvați log de depanare

en: Saved
ro_RO: Salvat

en: Saved! This task will be ignored on future tests.
ro_RO: Salvat! Această sarcină va fi ignorată la testele viitoare.

en: Saved! You can run the test again.
ro_RO: Salvat! Puteți rula testul din nou.

en: Script Debug Mode
ro_RO: Modul Debug Script

en: Search
ro_RO: Căutare

en: Secret Key
ro_RO: Cheie secretă

en: Secret keys for %sGoogle reCAPTCHA%s.
ro_RO: Cheile secrete pentru%sGoogle reCAPTCHA%s.

en: Secure WP Paths
ro_RO: Securizați Căile WP

en: Security Check
ro_RO: Verificare de securitate

en: Security Keys Updated
ro_RO: Cheile de securitate actualizate

en: Security Level
ro_RO: Nivel de securitate

en: Security Status
ro_RO: Status Securitate

en: Security keys are defined in wp-config.php as constants on lines. They should be as unique and as long as possible. <code>AUTH_KEY,SECURE_AUTH_KEY,LOGGED_IN_KEY,NONCE_KEY,AUTH_SALT,SECURE_AUTH_SALT,LOGGED_IN_SALT,NONCE_SALT</code>
ro_RO: Cheile de securitate sunt definite în wp-config.php ca constante pe linii. Acestea ar trebui să fie cât mai unice și cât mai lungi. <code>AUTH_KEY,SECURE_AUTH_KEY,LOGGED_IN_KEY,NONCE_KEY,AUTH_SALT,SECURE_AUTH_SALT,LOGGED_IN_SALT,NONCE_SALT</code>

en: Security keys are used to ensure better encryption of information stored in the user's cookies and hashed passwords. <br /><br />These make your site more difficult to hack, access and crack by adding random elements to the password. You don't have to remember these keys. In fact, once you set them you'll never see them again. Therefore, there's no excuse for not setting them properly.
ro_RO: Cheile de securitate sunt utilizate pentru a asigura o mai bună criptare a informațiilor stocate în cookie-urile și parolele hașurate ale utilizatorului. <br /><br />Acestea fac ca site-ul dvs. să fie mai greu de piratat, accesat și spart prin adăugarea de elemente aleatorii la parolă. Nu trebuie să vă amintiți aceste chei. De fapt, după ce le setezi, nu le vei mai vedea niciodată. Prin urmare, nu există nicio scuză pentru a nu le seta corect.

en: See the last days actions on this website ...
ro_RO: Vedeți acțiunile din ultimele zile pe acest website...

en: Select User Roles
ro_RO: Rol Utilizator

en: Select the file extensions you want to hide on old paths
ro_RO: Selectați extensiile de fișiere pe care doriți să le ascundeți pe vechi căi

en: Select the files you want to hide on old paths
ro_RO: Selectați fișierele pe care doriți să le ascundeți

en: Send me an email with the changed admin and login URLs
ro_RO: Trimite-mi un e-mail cu adresele modificate de admin și de conectare

en: Send me security updates and practical tips
ro_RO: Trimiteți-mi actualizări de securitate și sfaturi practice

en: Serbian
ro_RO: Sârbă

en: Server Type
ro_RO: Tip server

en: Set Custom Cache Directory
ro_RO: Setează directorul personalizat pentru cache

en: Set Login & Logout Redirects based on User Roles.
ro_RO: Setați redirecționări de Login și Logout pe baza rolurilor de utilizator.

en: Settings
ro_RO: Setări

en: Short name detected: %s. You need to use unique paths with more than 4 chars to avoid WordPress errors.
ro_RO: Nume scurt detectat: %s. Trebuie să utilizați căi unice cu mai mult de 4 caractere pentru a evita erorile WordPress.

en: Show /%s instead of /%s
ro_RO: Afișați / %s în loc de / %s

en: Show Advanced Options
ro_RO: Afișați Opțiunile Avansate

en: Show Default Paths & Allow Hidden Paths
ro_RO: Afișați căile implicite și permiteți căile ascunse.

en: Show Defaults Paths & Allow Everything
ro_RO: Afișați căile implicite și permiteți totul

en: Show blank screen when Inspect Element is active on browser.
ro_RO: Afișează ecranul gol când Inspect Element este activ în browser.

en: Show completed tasks
ro_RO: Afișați sarcinile finalizate.

en: Show ignored tasks
ro_RO: Afișați sarcinile ignorate.

en: Show message instead of login form
ro_RO: Afișați mesajul în loc de formularul de autentificare

en: Sign Up Form Protection
ro_RO: Brute Force Protection pentru Inregistrare Utilizator

en: Simplified Chinese
ro_RO: Chineză Simplificată

en: Simulate CMS
ro_RO: Simulați SMC

en: Site Key
ro_RO: Cheie de site

en: Site keys for %s Google reCaptcha %s.
ro_RO: Cheile de site pentru %s Google reCaptcha %s.

en: Site keys for %sGoogle reCaptcha%s.
ro_RO: Cheile site-ului pentru%sGoogle reCaptcha%s.

en: Sitemap Security
ro_RO: Securitatea Sitemap

en: Slovak
ro_RO: Slovacă

en: Slovene
ro_RO: Slovenă

en: Solid Security
ro_RO: Securitate solidă

en: Some plugins may remove custom rewrite rules from the .htaccess file, especially if it's writable, which can affect the functionality of custom paths..
ro_RO: Unele module pot elimina regulile de rescriere personalizate din fișierul .htaccess, mai ales dacă acesta poate fi scris, ceea ce poate afecta funcționalitatea căilor personalizate.

en: Some themes don't work with custom Admin and Ajax paths. In case of ajax errors, switch back to wp-admin and admin-ajax.php.
ro_RO: Unele teme nu funcționează cu căi de administrare personalizate și Ajax. În cazul erorilor de ajax, treceți înapoi la wp-admin și admin-ajax.php.

en: Spammers can easily signup
ro_RO: Spammerii se pot înscrie cu ușurință

en: Spanish
ro_RO: Spaniolă

en: Start Scan
ro_RO: Incepe Scanarea

en: Swedish
ro_RO: Suedeză

en: Switch between Google reCaptcha Classic and Google reCaptcha Enterprise based on your Google Console setup.
ro_RO: Comută între Google reCaptcha Classic și Google reCaptcha Enterprise în funcție de configurarea ta din Google Console.

en: Switch on %s %s > Change Paths >  Hide WordPress Common Paths%s
ro_RO: Activează %s %s > Schimbă Căile >  Ascunde căile comune WordPress %s pentru a ascunde căile vechi

en: Switch on %s %s > Change Paths > Disable XML-RPC access%s
ro_RO: Activați %s %s > Schimbă Căile > Dezactivați accesul XML-RPC %s

en: Switch on %s %s > Change Paths > Hide Author ID URL%s
ro_RO: Activați %s %s > Schimbă Căile > Ascundeți ID-ul autorului %s

en: Switch on %s %s > Change Paths > Hide RSD Endpoint%s
ro_RO: Activați %s %s > Schimbă Căile > Ascundeți ID-ul autorului %s

en: Switch on %s %s > Change Paths > Hide WordPress Common Files%s
ro_RO: Activați %s %s > Schimbă Căile > Hide WordPress Common Files%s

en: Switch on %s %s > Change Paths > Hide wp-admin from ajax URL%s. Hide any reference to admin path from the installed plugins.
ro_RO: Activați %s %s > Schimbă Căile > Ascunde wp-admin de la URL-ul ajax %s. Ascundeți orice referință la calea admin din plugin-urile instalate.

en: Switch on %s %s > Tweaks > %s %s
ro_RO: Activați %s %s > Tweaks > %s %s

en: Switch on %s %s > Tweaks > Hide WLW Manifest scripts%s
ro_RO: Activați %s %s > Tweaks > Dezactivați scripturile WLW Manifest %s

en: Tagline
ro_RO: Slogan

en: Temporary Login
ro_RO: Autentificare Temporară

en: Test your website headers with
ro_RO: Testează-ți Header-ul site-ului

en: Text & URL Mapping
ro_RO: Mapare Text și URL

en: Text Mapping
ro_RO: Mapare text

en: Text Mapping in CSS and JS files including cached files
ro_RO: Mapare text în fișiere CSS și JS, inclusiv fișierele cache-uite

en: Text Mapping only Classes, IDs, JS variables
ro_RO: Modifică text-ul doar în clase, ID-uri, variabile JS

en: Thank you for using %s!
ro_RO: Vă mulțumim că ați folosit %s!

en: The Events Log Report will document every action users take when trying to log in or are already logged in to your site (for the last 30 days), so you’ll know who does what on your site.
ro_RO: Raportul jurnalului de evenimente va documenta fiecare acțiune pe care utilizatorii o fac atunci când încearcă să se conecteze sau sunt deja conectați la site-ul dumneavoastră (pentru ultimele 30 de zile), astfel încât să știți cine face ce pe site-ul dumneavoastră.

en: The Lite Mode will add the rewrites rules in the config file to hide the old paths from hackers.
ro_RO: Modulul Lite va adăuga regulile de rescriere în fișierul de configurare pentru a ascunde căile vechi de la hackeri.

en: The REST API is crucial for many plugins as it allows them to interact with the WordPress database and perform various actions programmatically.
ro_RO: API-ul REST este crucial pentru multe module, deoarece le permite să interacționeze cu baza de date WordPress și să efectueze diverse acțiuni programatic.

en: The Safe URL will deactivate all the custom paths. Use it only if you can't login.
ro_RO: Adresa URL sigură va seta toate setările ca implicită. Folosiți-l doar dacă nu vă puteți conecta.

en: The WordPress database is like a brain for your entire WordPress site, because every single bit of information about your site is stored there, thus making it a hacker’s favorite target. <br /><br />Spammers and hackers run automated code for SQL injections.<br />Unfortunately, many people forget to change the database prefix when they install WordPress. <br />This makes it easier for hackers to plan a mass attack by targeting the default prefix <strong>wp_</strong>.
ro_RO: Baza de date WordPress este ca un creier pentru întregul dvs. site WordPress, deoarece fiecare informație despre site-ul dvs. este stocată acolo, devenind astfel o țintă preferată a hackerilor. <br /><br /> Spammerii și hackerii rulează cod automat pentru injecții SQL. <br /> Din păcate, mulți oameni uită să schimbe prefixul bazei de date atunci când instalează WordPress. <br /> Acest lucru face mai ușor pentru hackeri să planifice un atac de masă, vizând prefixul implicit <strong>wp_</strong> .

en: The WordPress site tagline is a short phrase located under the site title, similar to a subtitle or advertising slogan. The goal of a tagline is to convey the essence of your site to visitors. <br /><br />If you don't change the default tagline it will be very easy to detect that your website was actually built with WordPress
ro_RO: Eticheta site-ului WordPress este o frază scurtă situată sub titlul site-ului, asemănătoare cu un subtitlu sau slogan publicitar. Scopul unei linii de etichete este de a transmite vizitatilor esența site-ului dvs. <br /><br /> Dacă nu schimbați marcajul implicit, va fi foarte ușor să detectați că site-ul dvs. web a fost de fapt creat cu WordPress

en: The constant ADMIN_COOKIE_PATH is defined in wp-config.php by another plugin. You can't change %s unless you remove the line define('ADMIN_COOKIE_PATH', ...);.
ro_RO: Constanta ADMIN_COOKIE_PATH este definită în wp-config.php de un alt plugin. %s nu va funcționa decât dacă eliminați definiția liniei define('ADMIN_COOKIE_PATH', ...);.

en: The list of plugins and themes was updated with success!
ro_RO: Lista de pluginuri și teme a fost actualizată cu succes!

en: The most common way to hack a website is by accessing the domain and adding harmful queries in order to reveal information from files and database.<br /> These attacks are made on any website, WordPress or not, and if a call succeeds … it will probably be too late to save the website.
ro_RO: Cel mai comun mod de a sparge un site web este prin accesarea domeniului și adăugarea de interogări dăunătoare pentru a dezvălui informații din fișiere și baze de date.<br /> Aceste atacuri sunt efectuate pe orice site web, fie că este WordPress sau nu, iar dacă un astfel de atac reușește... probabil va fi prea târziu să salvați site-ul.

en: The plugins and themes file editor is a very convenient tool because it enables you to make quick changes without the need to use FTP. <br /><br />Unfortunately, it's also a security issue because it not only shows the PHP source code, it also enables attackers to inject malicious code into your site if they manage to gain access to admin.
ro_RO: Editorul de fișiere cu plugin-uri și teme este un instrument foarte convenabil, deoarece vă permite să faceți modificări rapide, fără a fi nevoie să utilizați FTP. <br /><br /> Din păcate, este și o problemă de securitate, deoarece nu numai că afișează codul sursă PHP, ci permite și atacatorilor să injecteze cod rău intenționat pe site-ul dvs., dacă reușesc să obțină acces la administrator.

en: The response parameter is invalid or malformed.
ro_RO: Parametrul de răspuns este incorect.

en: The secret parameter is invalid or malformed.
ro_RO: Codul secret este invalid sau expirat.

en: The secret parameter is missing.
ro_RO: Parametrul secret lipsește.

en: The security keys in wp-config.php should be renewed as often as possible.
ro_RO: Cheile de securitate din wp-config.php ar trebui reînnoite cât mai des posibil.

en: Themes Path
ro_RO: Calea pentru Teme

en: Themes Security
ro_RO: Securitatea Teme

en: Themes are up to date
ro_RO: Temele sunt la zi

en: There has been a critical error on your website.
ro_RO: A apărut o eroare critică pe site-ul dvs.

en: There has been a critical error on your website. Please check your site admin email inbox for instructions.
ro_RO: A apărut o eroare critică pe site-ul dvs. Vă rugăm să verificați caseta de email a administratorului site-ului pentru instrucțiuni.

en: There is a configuration error in the plugin. Please Save the settings again and follow the instruction.
ro_RO: Există o eroare de configurare în plugin. Vă rugăm să salvați din nou setările și să urmați instrucțiunile.

en: There is a newer version of WordPress available ({version}).
ro_RO: Există o versiune mai nouă a WordPress ({version}).

en: There is no such thing as an "unimportant password"! The same goes for your WordPress database password. <br />Although most servers are configured so that the database can't be accessed from other hosts (or from outside the local network), that doesn't mean your database password should be "12345" or no password at all.
ro_RO: Nu există o țparolă fără importanțăț! Același lucru este valabil și pentru parola dvs. de bază de date WordPress. <br /> Deși majoritatea serverelor sunt configurate astfel încât baza de date să nu poată fi accesată de la alte gazde (sau din afara rețelei locale), asta nu înseamnă că parola bazei dvs. de date ar trebui să fie „12345” sau deloc o parolă.

en: This amazing feature isn't included in the basic plugin. Want to unlock it? Simply install or activate the Advanced Pack and enjoy the new security features.
ro_RO: Această caracteristică uimitoare nu este inclusă în modulul de bază. Dorești să o deblochezi? Pur și simplu instalează sau activează Pachetul Avansat și bucură-te de noile caracteristici de securitate.

en: This is one of the biggest security issues you can have on your site! If your hosting company has this directive enabled by default, switch to another company immediately!
ro_RO: Aceasta este una dintre cele mai mari probleme de securitate pe care le puteți avea pe site-ul dvs.! Dacă compania dvs. de găzduire are această directivă activată în mod implicit, treceți imediat la o altă companie!

en: This may not work with all new mobile devices.
ro_RO: Aceasta poate să nu funcționeze pe toate dispozitivele mobile noi.

en: This option will add rewrite rules to the .htaccess file in the WordPress rewrite rules area between the comments # BEGIN WordPress and # END WordPress.
ro_RO: Această opțiune va adăuga reguli de rescriere în fișierul .htaccess în zona regulilor de rescriere WordPress între comentariile # BEGIN WordPress și # END WordPress.

en: This refers to actions that could impact your site’s security. WP Ghost will NOT log users’ actions such as clicking on a Menu or other similar, everyday actions that a user regularly takes in the frontend of a site.
ro_RO: Aceasta se referă la acțiuni care ar putea afecta securitatea site-ului dumneavoastră. WP Ghost nu va înregistra acțiunile utilizatorilor, cum ar fi clicurile pe un meniu sau alte acțiuni similare, de zi cu zi, pe care un utilizator le efectuează în mod regulat în frontend-ul unui site.

en: This will prevent from showing the old paths when an image or font is called through ajax
ro_RO: Acest lucru va împiedica afișarea căilor vechi atunci când o imagine sau font este apelat prin ajax

en: To hide the Avada library, please add the Avada FUSION_LIBRARY_URL in wp-config.php file after $table_prefix line: %s
ro_RO: Pentru a ascunde biblioteca Avada, adăugați Avada FUSION_LIBRARY_URL în fișierul wp-config.php după linia $ table_prefix: %s

en: To improve your website's security, consider removing authors and styles that point to WordPress in your sitemap XML.
ro_RO: Pentru a îmbunătăți securitatea site-ului dvs., luați în considerare eliminarea autorilor și stilurilor care fac referire la WordPress din fișierul Sitemap XML.

en: To whitelist your website IP address, add: %s
ro_RO: Pentru a adăuga adresa IP a site-ului dumneavoastră pe lista albă, adăugați: %s

en: Track and Log the website events and receive security alerts by email.
ro_RO: Urmăriți și înregistrați evenimentele de pe site-ul web și primiți alerte de securitate prin e-mail.

en: Traditional Chinese
ro_RO: Chineză Tradițională

en: Troubleshooting
ro_RO: Depanare

en: Turkish
ro_RO: Turcă

en: Turn off the debug plugins if your website is live. You can also add the option to hide the DB errors <code>global $wpdb; $wpdb->hide_errors();</code> in wp-config.php file
ro_RO: Dezactivați plugin-urile de depanare dacă site-ul dvs. este live. De asemenea, puteți adăuga opțiunea de a ascunde <code>global $wpdb; $wpdb->hide_errors();</code> în fișierul wp-config.php

en: Tweaks
ro_RO: Alte Setari

en: Two-factor authentication
ro_RO: Autentificare 2FA

en: URL Mapping
ro_RO: Mapare URL

en: Ukrainian
ro_RO: Ucraineană

en: Ultimate Affiliate Pro detected. The plugin doesn't support custom %s paths as it doesn't use WordPress functions to call the Ajax URL
ro_RO: S-a detectat Ultimate Affiliate Pro. Modulul nu suportă căi personalizate pentru %s deoarece nu utilizează funcțiile WordPress pentru a apela URL-ul Ajax

en: Unlock all
ro_RO: Descuie tot

en: Update Now
ro_RO: Actualizați acum

en: Update the settings on %s to refresh the paths after changing REST API path.
ro_RO: Actualizați setările de pe %s pentru a reîmprospăta căile după modificarea căii API REST.

en: Updated
ro_RO: Actualizat

en: Upload the file with the saved plugin settings
ro_RO: Încărcați fișierul cu setările plugin-ului salvate

en: Uploads Path
ro_RO: Calea Uploads

en: Urgent Security Actions Required
ro_RO: Acțiuni de securitate urgente necesare

en: Use Brute Force Protection
ro_RO: Folosiți Brute Force Protection

en: Use Checkbox Challenge
ro_RO: Utilizați provocarea cu caseta de selectare

en: Use the %s shortcode to integrate it with other login forms.
ro_RO: Folosește scurtătura %s pentru a o integra cu alte formulare de conectare.

en: User 'admin' or 'administrator' as Administrator
ro_RO: Utilizator 'admin' sau 'administrator' ca Administrator

en: User Action
ro_RO: Actiune Utilizator

en: User Role
ro_RO: Rol Utilizator

en: User Security
ro_RO: Securitate Autor

en: User roles for who to disable the Right-Click
ro_RO: Roluri de utilizator pentru care se dezactivează

en: User roles for who to disable the copy/paste
ro_RO: Roluri de utilizator pentru care se dezactivează

en: User roles for who to disable the drag/drop
ro_RO: Roluri de utilizator pentru care se dezactivează

en: User roles for who to disable the inspect element
ro_RO: Roluri de utilizator pentru care se dezactivează

en: User roles for who to disable the view source
ro_RO: Roluri de utilizator pentru care se dezactivează

en: User roles for who to hide the admin toolbar
ro_RO: Roluri de utilizator pentru care se poate ascunde bara de instrumente de administrare

en: Usernames (unlike passwords) are not secret. By knowing someone's username, you can't log in to their account. You also need the password. <br /><br />However, by knowing the username, you are one step closer to logging in using the username to brute-force the password, or to gain access in a similar way. <br /><br />That's why it's advisable to keep the list of usernames private, at least to some degree. By default, by accessing siteurl.com/?author={id} and looping through IDs from 1 you can get a list of usernames, because WP will redirect you to siteurl.com/author/user/ if the ID exists in the system.
ro_RO: Numele de utilizator (spre deosebire de parolele) nu sunt secrete. Cunoscând numele de utilizator al cuiva, nu vă puteți autentifica în contul său. De asemenea, aveți nevoie de parola. <br /><br /> Cu toate acestea, cunoscând numele de utilizator, sunteți cu un pas mai aproape de a vă autentifica folosind numele de utilizator pentru a forța parola brută sau pentru a obține acces într-un mod similar. <br /><br /> De aceea este recomandabil să păstrați lista de nume de utilizator private, cel puțin într-o oarecare măsură. În mod implicit, accesând siteurl.com/?author={id} și făcând o buclă de ID-uri de la 1 puteți obține o listă de nume de utilizator, deoarece WP vă va redirecționa către siteurl.com/author/user/ dacă ID-ul există în sistem .

en: Using an old version of MySQL makes your site slow and prone to hacker attacks due to known vulnerabilities that exist in versions of MySQL that are no longer maintained. <br /><br />You need <strong>Mysql 5.4</strong> or higher
ro_RO: Utilizarea unei versiuni vechi de MySQL face ca site-ul dvs. să fie lent și predispus la atacuri de hackeri din cauza vulnerabilităților cunoscute care există în versiunile MySQL care nu mai sunt întreținute. <br /><br /> Aveți nevoie de <strong>Mysql 5.4</strong> sau mai mare

en: Valid
ro_RO: Valabil

en: Value
ro_RO: Valoare

en: Verifies users by requiring them to check %s I'm not a robot %s checkbox.
ro_RO: Verifică utilizatorii cerându-le să bifeze %s Nu sunt un robot %s caseta de selectare.

en: Versions in Source Code
ro_RO: Versiuni în Codul Sursă

en: Vietnamese
ro_RO: Ascundeți numele temelor

en: WP Core Security
ro_RO: Securitate WP Core

en: WP Debug Mode
ro_RO: Modul de depanare WP

en: WP Super Cache CDN detected. Please include %s and %s paths in WP Super Cache > CDN > Include directories
ro_RO: WP Super Cache CDN detectat. Vă rugăm să includeți %s și %s căi în WP Super Cache> CDN> Includere directoare

en: We test the latest versions of the plugins listed here every week to %s ensure they work with the %s plugin perfectly %s.
                         %s You don't need to add all these plugins to your website. If you're already using a cache plugin, you don't need to install another one. %s We recommend only using one cache plugin %s.
                         %s You can also install either the %s iThemes Security %s plugin or the %s Sucuri Security %s plugin to work with the %s plugin.
ro_RO: În fiecare săptămână testăm cele mai recente versiuni ale plugin-urilor enumerate aici pentru a ne %s asigura că acestea funcționează perfect %s cu plugin-ul %s .
                         %s Nu este necesar să adăugați toate aceste plugin-uri pe site-ul dvs. web. Dacă folosiți deja un plugin de cache, nu este nevoie să instalați încă unul. Vă %s recomandăm să folosiți un singur plugin de cache %s.
                         %s De asemenea, puteți instala fie pluginul %s iThemes Security %s, fie pluginul %s Sucuri Security %s pentru a funcționa cu pluginul %s.

en: Weak name detected: %s. You need to use another name to increase your website security.
ro_RO: Numele slab detectat: %s. Trebuie să utilizați un alt nume pentru a crește securitatea site-ului.

en: Where to add the firewall rules.
ro_RO: Unde să adăugăm regulile de firewall.

en: Whitelist
ro_RO: Listă albă

en: Whitelist IPs
ro_RO: IP-uri cu lista albă

en: Whitelist Options
ro_RO: Opțiuni de listare albă

en: Whitelist Paths
ro_RO: Lista Albă Căi

en: Windows Live Writer is on
ro_RO: Windows Live Writer este activ

en: WooCommerce Magic Link
ro_RO: Link Magic WooCommerce

en: WooCommerce Support
ro_RO: Suport pentru WooCommerce

en: WordPress Database Password
ro_RO: Parola bazei de date WordPress

en: WordPress Security Check
ro_RO: Verificare Securitate WordPress

en: WordPress Version
ro_RO: Versiune WordPress

en: WordPress XML-RPC is a specification that aims to standardize communications between different systems. It uses HTTP as the transport mechanism and XML as encoding mechanism to enable a wide range of data to be transmitted. <br /><br />The two biggest assets of the API are its extendibility and its security. XML-RPC authenticates using basic authentication. It sends the username and password with each request, which is a big no-no in security circles.
ro_RO: WordPress XML-RPC este o specificație care își propune să standardizeze comunicațiile între diferite sisteme. Utilizează HTTP ca mecanism de transport și XML ca mecanism de codificare pentru a permite o gamă largă de date să fie transmise. <br /><br /> Cele două mari active ale API sunt extensibilitatea și securitatea sa. XML-RPC se autentifică folosind autentificarea de bază. Acesta trimite numele de utilizator și parola cu fiecare cerere, care este un număr mare în cercurile de securitate.

en: WordPress and its plugins and themes are like any other software installed on your computer, and like any other application on your devices. Periodically developers release updates which provide new features or fix known bugs. <br /><br />New features may be something that you do not necessarily want. In fact, you may be perfectly satisfied with the functionality you currently have. Nevertheless, you may still be concerned about bugs.<br /><br />Software bugs can come in many shapes and sizes. A bug could be very serious, such as preventing users from using a plugin, or it could be a minor bug that only affects a certain part of a theme, for example. In some cases, bugs can even cause serious security holes.<br /><br />Keeping themes up to date is one of the most important and easiest ways to keep your site secure.
ro_RO: WordPress și plugin-urile și temele sale sunt ca orice alt software instalat pe computer și ca orice altă aplicație de pe dispozitivele tale. Periodic, dezvoltatorii eliberează actualizări care furnizează noi funcții sau rezolvă erori cunoscute. <br /><br /> Funcțiile noi pot fi ceva ce nu doriți neapărat. De fapt, este posibil să fiți perfect satisfăcut de funcționalitatea pe care o aveți în prezent. Cu toate acestea, este posibil să fiți încă preocupat de erori. <br /><br /> Bug-urile software pot avea mai multe forme și dimensiuni. Un bug ar putea fi foarte grav, cum ar fi împiedicarea utilizatorilor de a utiliza un plugin sau ar putea fi un bug minor care afectează doar o anumită parte a unei teme, de exemplu. În unele cazuri, bug-urile pot provoca chiar găuri de securitate grave. <br /><br /> Menținerea temelor la zi este una dintre cele mai importante și mai simple modalități de a vă proteja site-ul.

en: WordPress and its plugins and themes are like any other software installed on your computer, and like any other application on your devices. Periodically, developers release updates which provide new features, or fix known bugs. <br /><br />These new features may not necessarily be something that you want. In fact, you may be perfectly satisfied with the functionality you currently have. Nevertheless, you are still likely to be concerned about bugs.<br /><br />Software bugs can come in many shapes and sizes. A bug could be very serious, such as preventing users from using a plugin, or it could be minor and only affect a certain part of a theme, for example. In some cases, bugs can cause serious security holes. <br /><br />Keeping plugins up to date is one of the most important and easiest ways to keep your site secure.
ro_RO: WordPress și plugin-urile și temele sale sunt ca orice alt software instalat pe computer și ca orice altă aplicație de pe dispozitivele tale. Periodic, dezvoltatorii eliberează actualizări care furnizează noi funcții sau rezolvă erorile cunoscute. <br /><br /> Aceste funcții noi pot să nu fie neapărat ceva pe care îl doriți. De fapt, este posibil să fiți perfect satisfăcut de funcționalitatea pe care o aveți în prezent. Cu toate acestea, sunteți încă preocupat de erori. <br /><br /> Bug-urile software pot avea mai multe forme și dimensiuni. Un bug ar putea fi foarte grav, cum ar fi împiedicarea utilizatorilor de a utiliza un plugin sau poate fi minor și poate afecta doar o anumită parte a unei teme, de exemplu. În unele cazuri, bug-urile pot provoca grave găuri de securitate. <br /><br /> Menținerea plugin-urilor la zi este una dintre cele mai importante și mai simple modalități de a vă proteja site-ul.

en: WordPress is well-known for its ease of installation. <br/>It's important to hide the wp-admin/install.php and wp-admin/upgrade.php files because there have already been a couple of security issues regarding these files.
ro_RO: WordPress este bine-cunoscut pentru ușurința sa de instalare. <br/> Este important să ascundeți fișierele wp-admin/install.php și wp-admin/upgrade.php, deoarece au existat deja câteva probleme de securitate cu privire la aceste fișiere.

en: WordPress, plugins and themes add their version info to the source code, so anyone can see it. <br /><br />Hackers can easily find a website with vulnerable version plugins or themes, and target these with Zero-Day Exploits.
ro_RO: WordPress, plugin-urile și temele adaugă informațiile versiunii lor la codul sursă, astfel încât oricine să-l poată vedea. <br /><br /> Hackerii pot găsi cu ușurință un site web cu plugin-uri sau teme pentru versiuni vulnerabile și le pot viza cu Exploit-uri Zero-Day.

en: Wrong Username Protection
ro_RO: Protecție de Nume  Greșit

en: XML-RPC Security
ro_RO: Securitate XML-RPC

en: XML-RPC access is on
ro_RO: Dezactivează accesul XML-RPC

en: Yes
ro_RO: Da

en: Yes, it's working
ro_RO: Da, funcționează

en: You already defined a different wp-content/uploads directory in wp-config.php %s
ro_RO: Ați definit deja un alt director wp-content/uploads în wp-config.php %s

en: You can ban a single IP address like 192.168.0.1 or a range of 245 IPs like 192.168.0.*. These IPs will not be able to access the login page.
ro_RO: Poți bloca o singură adresă IP, cum ar fi 192.168.0.1, sau un interval de 245 de adrese IP, cum ar fi 192.168.0.*. Aceste adrese IP nu vor putea accesa pagina de autentificare.

en: You can create a new page and come back to choose to redirect to that page.
ro_RO: Puteți crea o pagină nouă și reveni pentru a alege să redirecționați către pagina respectivă.

en: You can generate %snew Keys from here%s <code>AUTH_KEY,SECURE_AUTH_KEY,LOGGED_IN_KEY,NONCE_KEY,AUTH_SALT,SECURE_AUTH_SALT,LOGGED_IN_SALT,NONCE_SALT</code>
ro_RO: Puteți genera %s chei necunoscute de aici %s <code>AUTH_KEY,SECURE_AUTH_KEY,LOGGED_IN_KEY,NONCE_KEY,AUTH_SALT,SECURE_AUTH_SALT,LOGGED_IN_SALT,NONCE_SALT</code>

en: You can now turn off '%s' option.
ro_RO: Poți acum dezactiva opțiunea '%s'.

en: You can now turn on '%s' option.
ro_RO: Acum puteți activa opțiunea '%s'.

en: You can set to receive security alert emails and prevent data loss.
ro_RO: Puteți seta să primiți e-mail cu alerte pentru una sau mai multe acțiuni.

en: You can white-list a single IP address like 192.168.0.1 or a range of 245 IPs like 192.168.0.*. Find your IP with %s
ro_RO: Puteți adăuga pe listă un singur IP, cum ar fi 192.168.0.1 sau un interval de 245 de IP-uri, cum ar fi 192.168.0.*. Găsiți-vă IP-ul cu %s.

en: You can't set both ADMIN and LOGIN with the same name. Please use different names
ro_RO: Nu puteți seta atât ADMIN, cât și LOGIN cu același nume. Vă rugăm să folosiți diferite nume

en: You got %d attempts left before lockout.
ro_RO: Ați mai rămas cu %d încercări înainte de blocare.

en: You need to activate the URL Rewrite for IIS to be able to change the permalink structure to friendly URL (without index.php). %sMore details%s
ro_RO: Trebuie să activați rescrierea URL-ului pentru IIS pentru a putea modifica structura de legături permanente în URL prietenoasă (fără index.php).  %sMai multe detalii %s

en: You need to set a positive number of attempts.
ro_RO: Trebuie să setați un număr pozitiv de încercări.

en: You need to set a positive waiting time.
ro_RO: Trebuie să setați un timp de așteptare pozitiv.

en: You need to set the permalink structure to friendly URL (without index.php).
ro_RO: Trebuie să setați structura de legături permanente pe o adresă URL prietenoasă (fără index.php).

en: You should always update WordPress to the %slatest versions%s. These usually include the latest security fixes, and don't alter WP in any significant way. These should be applied as soon as WP releases them. <br /><br />When a new version of WordPress is available, you will receive an update message on your WordPress Admin screens. To update WordPress, click the link in this message.
ro_RO: Ar trebui să actualizați WordPress întotdeauna la versiunile %slatest %s. Acestea includ de obicei cele mai recente corecții de securitate și nu modifică WP-ul într-un mod semnificativ. Acestea ar trebui aplicate imediat ce WP le eliberează. <br /><br /> Când o nouă versiune a WordPress este disponibilă, veți primi un mesaj de actualizare pe ecranele dvs. de administrare WordPress. Pentru a actualiza WordPress, faceți clic pe linkul din acest mesaj.

en: You should check your website every week to see if there are any security changes.
ro_RO: Ar trebui să vă verificați site-ul web în fiecare săptămână pentru a vedea dacă există modificări de securitate.

en: You shouldn't let users subscribe to your blog if you don't have an e-commerce, membership, or guest posting website. You will end up with spam registrations, and your website will be filled with spammy content and comments. We recommend using the Brute Force protection on the registration form.
ro_RO: Nu ar trebui să permiteți utilizatorilor să se aboneze la blogul dumneavoastră dacă nu aveți un site de comerț electronic, de membru sau de postare pentru oaspeți. Veți ajunge să aveți înregistrări spam, iar site-ul dumneavoastră va fi umplut cu conținut și comentarii spam. Vă recomandăm să utilizați protecția împotriva atacurilor de tip Brute Force pe formularul de înregistrare.

en: Your %s %s license expired on %s %s. To keep your website security up to date please make sure you have a valid subscription on %saccount.hidemywpghost.com%s
ro_RO: Licența dvs. %s %s a expirat pe %s%s. Pentru a menține securitatea site-ului dvs. web la zi, vă rugăm să vă asigurați că aveți un abonament valabil pe %saccount.hidemywpghost.com%s

en: Your admin URL can't be changed on %s hosting because of the %s security terms.
ro_RO: URL-ul dvs. de admin nu poate fi modificat în %s hosting din cauza condițiilor de securitate %s.

en: Your admin URL is changed by another plugin/theme in %s. To activate this option, disable the custom admin in the other plugin or deativate it.
ro_RO: Adresa URL a administratorului dvs. este modificată de un alt plugin / temă din %s. Pentru a activa această opțiune, dezactivați administratorul personalizat în celălalt plugin sau dezactivați-l.

en: Your login URL is changed by another plugin/theme in %s. To activate this option, disable the custom login in the other plugin or deativate it.
ro_RO: Adresa URL de conectare este modificată de un alt plugin / temă din %s. Pentru a activa această opțiune, dezactivați datele de conectare personalizate din celălalt plugin sau dezactivați-le.

en: Your login URL is: %s
ro_RO: URL-ul de autentificare este: %s

en: Your login URL will be: %s In case you can't login, use the safe URL: %s
ro_RO: URL-ul dvs. de conectare va fi: %s În cazul în care nu vă puteți re-autentifica, utilizați adresa URL sigură: %s

en: Your new site URLs are
ro_RO: Noile URL-uri ale site-ului sunt

en: Your website security %sis extremely weak%s. %sMany hacking doors are available.
ro_RO: Securitatea site-ului dvs. %sis extrem de slab %s.  %sMe multe uși de hacking sunt disponibile.

en: Your website security %sis very weak%s. %sMany hacking doors are available.
ro_RO: Securitatea site-ului dvs. %sis foarte slab %s.  %sMe multe uși de hacking sunt disponibile.

en: Your website security is getting better. %sJust make sure you complete all the security tasks.
ro_RO: Securitatea site-ului dvs. web este puternică.  %s Vă rugăm să verificați securitatea în fiecare săptămână.

en: Your website security is still weak. %sSome of the main hacking doors are still available.
ro_RO: Securitatea site-ului dvs. web este încă slabă. %s dintre unele dintre principalele uși de hacking sunt încă disponibile.

en: activate feature
ro_RO: activați funcția

en: already active
ro_RO: deja activ

en: dark
ro_RO: inchis

en: default
ro_RO: implicit

en: display_errors PHP directive
ro_RO: display_errors Directiva PHP

en: e.g. *.colocrossing.com
ro_RO: de exemplu *.colocrossing.com

en: e.g. /cart/
ro_RO: de exemplu /cart/

en: e.g. /cart/ will whitelist all path starting with /cart/
ro_RO: De exemplu, /cart/ va include pe lista albă toate căile care încep cu /cart/.

en: e.g. /checkout/
ro_RO: de exemplu /checkout/

en: e.g. acapbot
ro_RO: de exemplu acapbot

en: e.g. alexibot
ro_RO: de exemplu, alexibot

en: e.g. badsite.com
ro_RO: de exemplu, badsite.com

en: e.g. gigabot
ro_RO: de exemplu, gigabot

en: e.g. kanagawa.com
ro_RO: de exemplu, kanagawa.com

en: e.g. xanax.com
ro_RO: de exemplu xanax.com

en: eg.
ro_RO: ex.

en: eg. /logout or
ro_RO: de exemplu. /logout sau

en: eg. adm, back
ro_RO: de exemplu. adm, back

en: eg. ajax, json
ro_RO: de exemplu. ajax, json

en: eg. aspect, templates, styles
ro_RO: de exemplu. aspect, șabloane, stiluri

en: eg. comments, discussion
ro_RO: de exemplu. comentarii, dicussion

en: eg. core, inc, include
ro_RO: de exemplu. nucleu, inc, include

en: eg. disable_url, safe_url
ro_RO: de exemplu. disable_url, safe_url

en: eg. images, files
ro_RO: de exemplu. imagini, files

en: eg. json, api, call
ro_RO: de exemplu. json, api, call

en: eg. lib, library
ro_RO: de exemplu. lib, library

en: eg. login or signin
ro_RO: de exemplu. login sau signin

en: eg. logout or disconnect
ro_RO: de exemplu. logout sau disconnect

en: eg. lostpass or forgotpass
ro_RO: de exemplu. lostpass sau forgotpass

en: eg. main.css,  theme.css, design.css
ro_RO: de exemplu. main.css, theme.css, design.css

en: eg. modules
ro_RO: de exemplu. module

en: eg. multisite activation link
ro_RO: de exemplu. multisite activation link

en: eg. newuser or register
ro_RO: de exemplu. newuser sau register

en: eg. profile, usr, writer
ro_RO: de exemplu. profil, usr, scriitor

en: from
ro_RO: de la

en: help
ro_RO: ajutor

en: install.php & upgrade.php files are accessible
ro_RO: Fișierele install.php și upgrade.php sunt accesibile

en: light
ro_RO: deschis

en: more details
ro_RO: detalii

en: not recommended
ro_RO: nu se recomandă

en: only %d chars
ro_RO: doar %d caractere

en: or
ro_RO: sau

[ctx: password mismatch]
en: Mismatch
ro_RO: Neconcordanță

[ctx: password strength]
en: Medium
ro_RO: Medie

[ctx: password strength]
en: Password strength unknown
ro_RO: Puterea parolei este necunoscută

[ctx: password strength]
en: Strong
ro_RO: Puternică

[ctx: password strength]
en: Very weak
ro_RO: Foarte slabă

[ctx: password strength]
en: Weak
ro_RO: Slabă

en: reCAPTCHA Test
ro_RO: Testare reCAPTCHA

en: reCAPTCHA V2 Test
ro_RO: Testare reCAPTCHA V2

en: reCAPTCHA V3 Test
ro_RO: Testare reCAPTCHA V3

en: reCaptcha Theme
ro_RO: reCaptcha Tema

en: readme.html file is accessible
ro_RO: Fișierul readme.html este accesibil

en: recommended
ro_RO: recomandat

en: redirects
ro_RO: redirecționare

en: see feature
ro_RO: vezi funcția

en: start feature setup
ro_RO: configureaza feature

en: to
ro_RO: catre

en: too simple
ro_RO: prea simplu

en: wp-config.php & wp-config-sample.php files are accessible
ro_RO: Fișierele wp-config.php și wp-config-sample.php sunt accesibile
