fluid-checkout - en to sq translation catalogue (516 entries)

en: "Add" link button
sq: Butoni i lidhjes &quot;Shto&quot;.

en: (Required)
sq: (E detyrueshme)

en: (experimental)
sq: (eksperimentale)

en: (originally "%s")
sq: (fillimisht &quot;%s&quot;)

en: * For as long as you have an active subscription.
sq: * Për sa kohë që keni një abonim aktiv.

en: 1 column
sq: 1 kolonë

en: 2 columns
sq: 2 kolona

en: 226 EUR value (Save 42%)
sq: Vlera 226 EUR (Kurse 42%)

en: <a href="%s" target="_blank">Purchase a new license key</a> and continue to receive updates and support.
sq: <a href="%s" target="_blank">Blini një çelës të ri licence</a> dhe vazhdoni të merrni përditësime dhe mbështetje.

en: <a href="https://fluidcheckout.com/account/" target="_blank">Log in to your account</a> to get your license key, or <a href="%s" target="_blank">purchase a new license key</a>.
sq: <a href="https://fluidcheckout.com/account/" target="_blank">Hyni në llogarinë tuaj</a> për të marrë çelësin tuaj të licencës ose <a href="%s" target="_blank">blini një çelës të ri licence</a> .

en: <a href="https://fluidcheckout.com/account/" target="_blank">Log in to your account</a> to renew your license key and continue to receive updates and support.
sq: <a href="https://fluidcheckout.com/account/" target="_blank">Hyni në llogarinë tuaj</a> për të rinovuar çelësin e licencës dhe për të vazhduar të merrni përditësime dhe mbështetje.

en: <a target="_blank" href="%s">Upgrade to PRO</a> to unlock more options.
sq: <a target="_blank" href="%s">Përmirësojeni në PRO</a> për të zhbllokuar më shumë opsione.

en: <p>Fluid Checkout needs the classic WooCommerce shortcode-based checkout form to work. When using the Divi Builder to customize the look and feel of the checkout page, the classic shortcodes are replaced with custom widgets from the Divi Builder for each part of the checkout page. These custom widgets are not compatible with Fluid Checkout.</p><p>Please edit your checkout page replacing the Divi Builder widgets with the a text widget containing the shortcode <code>[woocommerce_checkout]</code>.</p>
sq: <p>Fluid Checkout ka nevojë për formularin klasik të arkëtimit të bazuar në kode të shkurtra WooCommerce për të funksionuar. Kur përdorni Divi Builder për të personalizuar pamjen dhe ndjesinë e faqes së arkës, kodet e shkurtra klasike zëvendësohen me miniaplikacione të personalizuara nga Divi Builder për secilën pjesë të faqes së arkës. Këto miniaplikacione të personalizuara nuk janë të përputhshme me Fluid Checkout.</p><p> Ju lutemi modifikoni faqen tuaj të arkës duke zëvendësuar miniaplikacionet e Divi Builder me një miniaplikacion teksti që përmban kodin e shkurtër <code>[woocommerce_checkout]</code> .</p>

en: <p>This widget has been replaced by Fluid Checkout. </p><p>When using Fluid Checkout, the checkout page needs to use the original WooCommerce shortcode <code>[woocommerce_checkout]</code> to work properly.</p><p>For more information, visit the Fluid Checkout documentation.</p>
sq: <p>Ky miniaplikacion është zëvendësuar nga Fluid Checkout.</p><p> Kur përdorni Fluid Checkout, faqja e arkës duhet të përdorë kodin e shkurtër origjinal të WooCommerce <code>[woocommerce_checkout]</code> për të funksionuar siç duhet.</p><p> Për më shumë informacion, vizitoni dokumentacionin e Fluid Checkout.</p>

en: <p>We detected that you are using the plugins Delivery & Pickup Date Time for WooCommerce (free and PRO) by CodeRockz. Integration with these plugins have been moved to Fluid Checkout PRO.</p>
sq: <p>Zbuluam se po përdorni shtojcat Koha e datës së dorëzimit dhe marrjes për WooCommerce (falas dhe PRO) nga CodeRockz. Integrimi me këto shtojca është zhvendosur në Fluid Checkout PRO.</p>

en: <strong>%1$s</strong> requires <strong>%2$s</strong> to be installed and activated. <a href="%4$s">%3$s</a>
sq: <strong>%1$s</strong> kërkon që <strong>%2$s</strong> të instalohet dhe aktivizohet. <a href="%4$s">%3$s</a>

en: Account matching
sq: Përputhja e llogarisë

en: Account matching / user matching
sq: Përputhja e llogarisë / përputhje e përdoruesit

en: Account password
sq: Fjalëkalimi i llogarisë

en: Action link on the order summary at checkout.
sq: Lidhja e veprimit në përmbledhjen e porosisë në arkë.

en: Activate %s
sq: Aktivizo %s

en: Activated
sq: Aktivizuar

en: Add %s
sq: Shto %s

en: Add billing phone field to the checkout form.
sq: Shtoni fushën e telefonit të faturimit në formularin e arkës.

en: Add extra fields to the checkout form
sq: Shtoni fusha shtesë në formularin e arkës

en: Add shipping phone field to the checkout form.
sq: Shtoni fushën e telefonit të transportit në formularin e arkës.

en: Add widget areas to the cart page
sq: Shtoni zonat e miniaplikacioneve në faqen e shportës

en: Add widget areas to the checkout page
sq: Shtoni zonat e miniaplikacioneve në faqen e arkëtimit

en: Add widget areas to the order pay page
sq: Shtoni zonat e miniaplikacioneve në faqen e pagesës së porosisë

en: Add widget areas to the thank you page
sq: Shtoni zonat e miniaplikacioneve në faqen e falënderimeve

en: Add-ons
sq: Shtesa

en: Additional header sections
sq: Seksione shtesë të kokës

en: Additional notes
sq: Shënime shtesë

en: Address Book
sq: Libri i Adresave

en: Address book
sq: Libri i adresave

en: Adds an extra shipping email and shipping phone field to the shipping address section.
sq: Shton një email shtesë transporti dhe një fushë telefoni transporti në seksionin e adresës së transportit.

en: After Shipping Address
sq: Adresa pas dërgimit

en: After order sections
sq: Seksionet pas porosisë

en: After shipping address
sq: Adresa pas dërgimit

en: After the cart actions
sq: Pas veprimeve të karrocave

en: After the cart items section
sq: Pas seksionit të artikujve të karrocave

en: After the order items section
sq: Pas seksionit të artikujve të porosisë

en: After the order overview
sq: Pas pasqyrës së porosisë

en: After the order overview and payment instructions
sq: Pas përmbledhjes së porosisë dhe udhëzimeve të pagesës

en: After the order summary
sq: Pas përmbledhjes së porosisë

en: After the order totals
sq: Pas totalit të porosisë

en: After the progress bar
sq: Pas shiritit të progresit

en: After the shipping section
sq: Pas seksionit të transportit

en: All PRO features + All add-ons for a special price.
sq: Të gjitha veçoritë PRO + Të gjitha shtesat për një çmim të veçantë.

en: All add-ons are sold separately and require the <strong>Fluid Checkout Lite</strong> plugin to be installed and activated, except when noted.
sq: Të gjitha shtesat shiten veçmas dhe kërkojnë që të instalohet dhe aktivizohet shtojca <strong>Fluid Checkout Lite</strong> , përveç rasteve kur shënohet.

en: All future add-ons *
sq: Të gjitha shtesat e ardhshme *

en: All prices shown in EUR. If there are any divergencies with the prices on our website, the offers shown on the website superseed these and will be applied.
sq: Të gjitha çmimet tregohen në EUR. Nëse ka ndonjë divergjenca me çmimet në faqen tonë të internetit, ofertat e shfaqura në faqen e internetit i zëvendësojnë këto dhe do të zbatohen.

en: Allow customers to add a gift message and other gift related options to the order.
sq: Lejo klientët të shtojnë një mesazh dhuratë dhe opsione të tjera të lidhura me dhuratat në porosi.

en: Allow customers to change product quantities or removing items directly at the checkout page.
sq: Lejo klientët të ndryshojnë sasitë e produktit ose të heqin artikujt direkt në faqen e arkës.

en: Allows customers to make payments for orders that are either created manually by the store admin or not completed during checkout.
sq: U lejon klientëve të kryejnë pagesa për porositë që ose krijohen manualisht nga administratori i dyqanit ose nuk përfundohen gjatë arkëtimit.

en: Already have an account?
sq: Keni tashmë një llogari?

en: Always show
sq: Gjithmonë tregoni

en: An account will be created with the information provided at checkout when completing the order.
sq: Një llogari do të krijohet me informacionin e dhënë në arkë gjatë përfundimit të porosisë.

en: Apartment, unit, building, floor, etc.
sq: Apartament, njesi, pallat, kat etj.

en: Apply styles to the Stripe payment form fields
sq: Aplikoni stile në fushat e formularit të pagesës Stripe

en: As a step after shipping
sq: Si një hap pas transportit

en: As a step before shipping
sq: Si një hap përpara transportit

en: As a sub-step after the shipping address section
sq: Si një nën-hap pas seksionit të adresës së transportit

en: As a sub-step before the payment section
sq: Si një nën-hap përpara seksionit të pagesës

en: As a sub-step before the shipping address section
sq: Si një nën-hap përpara seksionit të adresës së transportit

en: As a substep after payment methods
sq: Si një nën-hap pas mënyrave të pagesës

en: As a substep before payment methods
sq: Si një nën-hap përpara mënyrave të pagesës

en: Associate the guest customer's orders with their existing account when an account already exists with the customer's contact details.
sq: Lidhni porositë e klientit mysafir me llogarinë e tyre ekzistuese kur një llogari ekziston tashmë me detajet e kontaktit të klientit.

en: Avoid delivery delays and unsatisfied customers. Collect the <strong>correct address information</strong> from the first time they buy with you.
sq: Shmangni vonesat e dorëzimit dhe klientët e pakënaqur. Mblidhni <strong>informacionin e saktë të adresës</strong> që nga hera e parë që blejnë me ju.

en: Bars
sq: Bare

en: Before Shipping Address
sq: Adresa para dërgesës

en: Before checkout steps
sq: Hapat para arkëtimit

en: Before coupon codes section
sq: Para seksionit të kodeve të kuponave

en: Before shipping address
sq: Adresa para dërgimit

en: Before the cart actions
sq: Para veprimeve të karrocës

en: Before the cart items section
sq: Përpara seksionit të artikujve të karrocave

en: Before the checkout steps
sq: Përpara hapave të arkës

en: Before the order items section
sq: Përpara seksionit të artikujve të porosisë

en: Before the order summary
sq: Para përmbledhjes së porosisë

en: Before the order totals
sq: Përpara se porosia të arrijë totalin

en: Before the progress bar
sq: Para shiritit të progresit

en: Before the shipping section
sq: Përpara seksionit të transportit

en: Below the order summary
sq: Më poshtë përmbledhjen e porosisë

en: Below the payment section
sq: Nën seksionin e pagesave

en: Billing address
sq: Adresa e faturimit

en: Billing phone
sq: Telefoni i faturimit

en: Both below the payment section and the order summary
sq: Si poshtë seksionit të pagesës ashtu edhe përmbledhja e porosisë

en: Boxed
sq: Në kuti

en: Breadcrumbs
sq: Thërrime buke

[ctx: Button label for applying coupon codes]
en: Apply
sq: Aplikoni

en: Captcha Pro by BestWebSoft
sq: Captcha Pro nga BestWebSoft

en: Captcha position
sq: Pozicioni Captcha

[ctx: Captcha position]
en: Before place order button
sq: Butoni para vendosjes së porosisë

[ctx: Captcha position]
en: Before place order section
sq: Para seksionit të porosisë

en: Carrier:
sq: Transportuesi:

en: Cart elements
sq: Elementet e karrocës

en: Cart items
sq: Artikujt e karrocave

en: Cart items count
sq: Artikujt e karrocave numërohen

en: Cart layout
sq: Paraqitja e karrocave

en: Cart optimizations
sq: Optimizimi i karrocave

en: Cart total:
sq: Totali i karrocave:

en: Change email address to: {suggestion-value}
sq: Ndrysho adresën e emailit në: {suggestion-value}

en: Change visibility for the company name field for the billing address section on the checkout form.
sq: Ndryshoni dukshmërinë për fushën e emrit të kompanisë për seksionin e adresës së faturimit në formularin e arkëtimit.

en: Change visibility for the company name field for the shipping address section on the checkout form.
sq: Ndryshoni dukshmërinë për fushën e emrit të kompanisë për seksionin e adresës së transportit në formularin e arkës.

en: Change: %s
sq: Ndryshimi: %s

en: Changes the layout of order details on the thank you page and account pages.
sq: Ndryshon paraqitjen e detajeve të porosisë në faqen e falenderimeve dhe faqet e llogarisë.

en: Changes the layout of order pay page for existing orders pending payment from the customer.
sq: Ndryshon paraqitjen e faqes së pagesës së porosisë për porositë ekzistuese në pritje të pagesës nga klienti.

en: Check if there are any <a href="%s">integration options</a> available for other plugins you have installed.
sq: Kontrolloni nëse ka ndonjë <a href="%s">opsion integrimi</a> të disponueshëm për shtojcat e tjera që keni instaluar.

en: Checkbox for "Same as shipping/billing address" checked by default
sq: Kutia e zgjedhjes për &quot;E njëjtë me adresën e dërgesës/faturimit&quot; e zgjedhur si parazgjedhje

en: Checkout
sq: Përfundimi

en: Checkout Below Place Order
sq: Blini poshtë porosisë

en: Checkout Footer
sq: Fundi i përfundimit të blerjes

en: Checkout Header - Desktop
sq: Kreu i arkës - Desktop

en: Checkout Header - Mobile
sq: Kreu i arkës - celular

en: Checkout Order Summary
sq: Përmbledhja e porosisë së arkëtimit

en: Checkout Sidebar
sq: Shiriti anësor i blerjes

en: Checkout elements
sq: Elementet e blerjes

en: Checkout fields
sq: Fushat e blerjes

en: Checkout layout
sq: Paraqitja e arkës

en: Checkout options
sq: Opsionet e blerjes

en: Checkout progress
sq: Përparimi i blerjes

[ctx: Checkout step title]
en: Billing
sq: Faturimi

[ctx: Checkout step title]
en: Contact
sq: Kontaktoni

[ctx: Checkout step title]
en: Payment
sq: Pagesa

[ctx: Checkout step title]
en: Shipping
sq: Transporti

[ctx: Checkout substep change link label]
en: Change
sq: Ndryshimi

[ctx: Checkout substep save link label]
en: Save changes
sq: Ruaj ndryshimet

en: Choose a background color for the checkout page footer. Only applies when using the distraction free header and footer.
sq: Zgjidhni një ngjyrë sfondi për fundin e faqes së arkës. Zbatohet vetëm kur përdorni kokën dhe fundin pa shpërqendrim.

en: Choose a background color for the checkout page header. Only applies when using the distraction free header and footer.
sq: Zgjidhni një ngjyrë sfondi për kokën e faqes së arkës. Zbatohet vetëm kur përdorni kokën dhe fundin pa shpërqendrim.

en: Choose a background color for the checkout page. Color is applied to the <em>body</em> element.
sq: Zgjidhni një ngjyrë sfondi për faqen e arkës. Ngjyra aplikohet në elementin <em>e trupit</em> .

en: Choose a background color for the order summary section.
sq: Zgjidhni një ngjyrë sfondi për seksionin e përmbledhjes së porosisë.

en: Choose an image to be displayed on the checkout page header. Only applies when using the distraction free header and footer.
sq: Zgjidhni një imazh që do të shfaqet në kokën e faqes së arkës. Zbatohet vetëm kur përdorni kokën dhe fundin pa shpërqendrim.

en: Choose in which position to display the order actions.
sq: Zgjidhni në cilin pozicion do të shfaqen veprimet e rendit.

en: Choose in which position to display the section.
sq: Zgjidhni në cilin pozicion do të shfaqet seksioni.

en: Choose in which position to display the shipping methods section.
sq: Zgjidhni në cilin pozicion do të shfaqet seksioni i metodave të transportit.

en: Choose in which step to display the billing phone field.
sq: Zgjidhni në cilin hap do të shfaqet fusha e telefonit të faturimit.

en: Choose in which step to display the shipping phone field.
sq: Zgjidhni në cilin hap do të shfaqet fusha e telefonit të transportit.

en: Choose the style of the progress bar.
sq: Zgjidhni stilin e shiritit të progresit.

en: Choose where to display the available coupons section on the checkout page.
sq: Zgjidhni se ku të shfaqet seksioni i kuponave të disponueshëm në faqen e pagesës.

en: Choose which address to save as the shipping address for local pickup orders.
sq: Zgjidhni adresën që të ruani si adresë transporti për porositë lokale të marrjes.

en: Classic
sq: Klasike

[ctx: Clear image selection on admin pages.]
en: Remove image
sq: Hiq imazhin

en: Click to go to the order summary
sq: Klikoni për të shkuar te përmbledhja e porosisë

en: Close and continue with checkout
sq: Mbylle dhe vazhdo me arkën

[ctx: Close button aria-label]
en: Close
sq: Mbylle

en: Collapsed
sq: Palosur

en: Collect and <strong>validate EU VAT numbers at the checkout page</strong>, removes tax charges on reverse charge basis and confirms customer location when needed.
sq: Mblidhni dhe <strong>vërtetoni numrat e TVSH-së së BE-së në faqen e arkës</strong> , heq tarifat tatimore në bazë të tarifës së kundërt dhe konfirmon vendndodhjen e klientit kur nevojitet.

en: Company name field for billing address
sq: Fusha e emrit të kompanisë për adresën e faturimit

en: Company name field for shipping address
sq: Fusha e emrit të kompanisë për adresën e transportit

en: Confirm
sq: Konfirmo

en: Contact
sq: Kontakti

en: Contact step
sq: Hapi i kontaktit

en: Continue
sq: Vazhdoni

en: Controls whether to use the distraction free page header and footer or keep the currently active theme's header and footer.
sq: Kontrollon nëse do të përdoret titulli dhe fundi i faqes pa shpërqendrim ose do të ruhet titulli dhe fundi i temës aktualisht aktive.

en: Coupon codes
sq: Kodet e kuponit

en: Create an account
sq: Krijo një llogari

en: Cross-sells
sq: Ndër-shitet

en: Custom fields
sq: Fushat e personalizuara

en: Dark mode
sq: Modaliteti i errët

en: Dashboard
sq: Paneli

en: Debug mode
sq: Modaliteti i korrigjimit

en: Debug options
sq: Opsionet e korrigjimit

en: Default button style
sq: Stili i parazgjedhur i butonit

en: Define the position to display "Place order" and terms checkbox section.
sq: Përcaktoni pozicionin për të shfaqur seksionin e kutisë së kontrollit &quot;Vendosni porosinë&quot; dhe termat.

en: Define the position to display the captcha section. Some positions might not work depending on the captcha type chosen.
sq: Përcaktoni pozicionin për të shfaqur seksionin captcha. Disa pozicione mund të mos funksionojnë në varësi të llojit të captcha-s të zgjedhur.

en: Define the visibility of the additional order notes field.
sq: Përcaktoni dukshmërinë e fushës së shënimeve shtesë të porosive.

en: Design template
sq: Modeli i dizajnit

en: Design templates, optimized cart and order received pages, account matching, and much more.
sq: Dizajnoni shabllone, karrocë të optimizuar dhe faqet e marra me porosi, përputhje të llogarisë dhe shumë më tepër.

en: Did you mean %s?
sq: E kishit fjalën %s?

en: Disable the theme checkout options
sq: Çaktivizo opsionet e blerjes së temës

en: Dismiss
sq: Largoje

en: Display as a cart section
sq: Shfaq si seksion karroce

en: Display checkout sidebar widgets only when viewing the last checkout step on mobile devices when using multi-step checkout layout
sq: Shfaq miniaplikacionet e shiritit anësor të blerjes vetëm kur shikon hapin e fundit të blerjes në pajisjet celulare kur përdor paraqitjen e arkave me shumë hapa

en: Display express checkout buttons in one line for larger screens
sq: Shfaqni butonat e arkëtimit të shpejtë në një rresht për ekrane më të mëdha

en: Display gift message and other gift options at the checkout page
sq: Shfaq mesazhin e dhuratës dhe opsionet e tjera të dhuratave në faqen e arkës

en: Display message when an account exists with the email address provided
sq: Shfaq mesazhin kur ekziston një llogari me adresën e dhënë të emailit

en: Display new sections and change order of sections on email notifications. Styles of order details on email notifications remain unchanged.
sq: Shfaqni seksione të reja dhe ndryshoni rendin e seksioneve në njoftimet me email. Stilet e detajeve të porosive në njoftimet me email mbeten të pandryshuara.

en: Display order progress from the theme
sq: Shfaq progresin e porosisë nga tema

en: Display the "Add" link buttons in lowercase
sq: Shfaqni butonat e lidhjes &quot;Shto&quot; me shkronja të vogla

en: Display the cart page with a layout similar to the checkout page.
sq: Shfaqni faqen e karrocës me një plan urbanistik të ngjashëm me faqen e arkës.

en: Display the checkout progress bar when using multi-step checkout layout
sq: Shfaq shiritin e progresit të arkëtimit kur përdorni paraqitjen e arkëtimit me shumë hapa

en: Display the coupon codes section title
sq: Shfaq titullin e seksionit të kodeve të kuponit

en: Display the form field labels visible on the page
sq: Shfaqni etiketat e fushave të formave të dukshme në faqe

en: Display the gift message as part of the order details table instead of a separate section
sq: Shfaqni mesazhin e dhuratës si pjesë e tabelës së detajeve të porosisë në vend të një seksioni të veçantë

en: Display the gift message fields always expanded
sq: Shfaqni fushat e mesazheve të dhuratave gjithmonë të zgjeruara

en: Display the order details with wide layout on the thank you page
sq: Shfaqni detajet e porosisë me një plan urbanistik të gjerë në faqen e falënderimeve

en: Display the order status progress bar
sq: Shfaq shiritin e progresit të statusit të porosisë

en: Display widgets below the checkout header for mobile devices. Only displayed if using the plugin's checkout header.
sq: Shfaq miniaplikacionet poshtë kokës së arkës për pajisjet celulare. Shfaqet vetëm nëse përdorni titullin e blerjes së shtojcës.

en: Display widgets below the place order button at the checkout page.
sq: Shfaqni miniaplikacionet poshtë butonit të rendit të vendit në faqen e blerjes.

en: Display widgets inside the order summary at the checkout page.
sq: Shfaqni miniaplikacionet brenda përmbledhjes së porosisë në faqen e arkëtimit.

en: Display widgets on the checkout footer. Only displayed if using the plugin's checkout footer.
sq: Shfaq miniaplikacionet në fundin e arkës. Shfaqet vetëm nëse përdorni fundin e përfundimit të blerjes së shtojcës.

en: Display widgets on the checkout header for large screens. Only displayed if using the plugin's checkout header.
sq: Shfaq miniaplikacionet në kokën e arkës për ekrane të mëdha. Shfaqet vetëm nëse përdorni titullin e blerjes së shtojcës.

en: Display widgets on the checkout sidebar after the order summary.
sq: Shfaqni miniaplikacionet në shiritin anësor të arkës pas përmbledhjes së porosisë.

en: Displays the express checkout section at checkout when supported payment gateways have this feature enabled.
sq: Shfaq seksionin e pagesës së shpejtë në përfundim të blerjes kur portat e pagesave të mbështetura e kanë të aktivizuar këtë veçori.

en: Distraction free header and footer
sq: Koka dhe fundi pa shpërqendrim

en: Do not change placeholders
sq: Mos ndryshoni mbajtësit e vendeve

en: Do not display the cart items errors message at the top of the checkout page. When submitting the checkout form to complete the purchase, these error messages will always be displayed.
sq: Mos shfaq mesazhin e gabimeve të artikujve të karrocës në krye të faqes së arkës. Kur dorëzoni formularin e arkës për të përfunduar blerjen, këto mesazhe gabimi do të shfaqen gjithmonë.

en: Do not hide "Address line 2" fields behind a link button
sq: Mos i fshihni fushat &quot;Rreshti i adresës 2&quot; pas një butoni lidhjeje

en: Do not save any shipping address
sq: Mos ruani asnjë adresë transporti

en: Do not show
sq: Mos e shfaq

en: Don't show this again
sq: Mos e shfaq më këtë

en: EU-VAT Assistant
sq: Asistent EU-TVSH

en: Edit cart
sq: Redakto karrocën

en: Edit cart contents at checkout page
sq: Redakto përmbajtjen e karrocës në faqen e arkës

en: Edit cart link
sq: Redakto lidhjen e karrocës

en: Edit the checkout page
sq: Redakto faqen e arkës

en: Enable Mail Check: (disabled feature)
sq: Aktivizo kontrollin e postës: (funksioni i çaktivizuar)

en: Enable cart page optimizations
sq: Aktivizo optimizimin e faqeve të karrocave

en: Enable custom shipping email field
sq: Aktivizo fushën e postës elektronike të personalizuar të transportit

en: Enable dark mode
sq: Aktivizo modalitetin e errët

en: Enable integrated coupon code section
sq: Aktivizo seksionin e kodit të integruar të kuponit

en: Enable international phone number fields
sq: Aktivizo fushat e numrit ndërkombëtar të telefonit

en: Enable options to edit cart items on the checkout page
sq: Aktivizo opsionet për të modifikuar artikujt e karrocës në faqen e arkës

en: Enable order details customizations on email notifications
sq: Aktivizo personalizimet e detajeve të porosisë në njoftimet me email

en: Enable order pay page optimizations
sq: Aktivizo optimizimin e faqes së pagesës së porosive

en: Enable phone number validation based on country rules
sq: Aktivizo verifikimin e numrit të telefonit bazuar në rregullat e shtetit

en: Enable thank you page and order details optimizations
sq: Aktivizo optimizimet e faqes së falenderimeve dhe detajeve të porosisë

en: Enable the account matching feature
sq: Aktivizo funksionin e përputhjes së llogarisë

en: Enable the express checkout section
sq: Aktivizo seksionin e blerjes së shpejtë

en: Enable wide layout on "My account" page.
sq: Aktivizo paraqitjen e gjerë në faqen &quot;Llogaria ime&quot;.

en: Enhance your checkout experience with these add-ons.
sq: Përmirësoni përvojën tuaj të blerjes me këto shtesa.

en: Enhanced select fields
sq: Fushat e zgjedhura të përmirësuara

en: Enter your code here
sq: Shkruani kodin tuaj këtu

en: Error:
sq: Gabim:

en: Expanded
sq: Zgjeruar

en: Expired on %s.
sq: Ka skaduar më %s.

en: Express Checkout buttons from supported payment methods
sq: Butonat Express Checkout nga mënyrat e mbështetura të pagesës

en: Express checkout
sq: Arkë e shpejtë

en: Extend all the goodness of Fluid Checkout to your cart page and thank you pages.
sq: Zgjeroni të gjitha të mirat e Fluid Checkout në faqen tuaj të karrocave dhe faqet falenderuese.

en: Fix automatic zoom-in on form fields
sq: Rregulloni zmadhimin automatik në fushat e formularit

en: Fixed line
sq: Linjë fikse

en: Fluid Checkout PRO – Bundle
sq: Fluid Checkout PRO – Pako

en: Fluid Checkout and Delivery Date plugins by CodeRockz
sq: Shtojcat e Fluid Checkout dhe Data e Dorëzimit nga CodeRockz

en: Fluid Checkout database update
sq: Përditësimi i bazës së të dhënave të Fluid Checkout

en: Fluid Checkout database updated successfully
sq: Baza e të dhënave Fluid Checkout u përditësua me sukses

en: Fluid Checkout is not compatible with the Divi Builder checkout layout
sq: Fluid Checkout nuk është në përputhje me paraqitjen e arkave të Divi Builder

en: Footer background color
sq: Ngjyra e sfondit të fundit

en: Force billing and shipping addresses to the same (single section)
sq: Detyroni adresat e faturimit dhe dërgesës në të njëjtën (seksion i vetëm)

en: Force wide layout on WooCommerce pages
sq: Detyro paraqitjen e gjerë në faqet WooCommerce

en: Format phone numbers according to the rules for each country.
sq: Formatoni numrat e telefonit sipas rregullave për secilin vend.

en: General styles for the checkout steps, order summary and other sections. <br>Might also apply to other pages such as the Cart, Order Received and View Order pages.
sq: Stile të përgjithshme për hapat e arkëtimit, përmbledhjen e porosisë dhe seksione të tjera.<br> Mund të zbatohet edhe për faqe të tjera, të tilla si faqet Shporta, Porosia e Marrë dhe Shiko Porosinë.

en: Germanized PRO multistep checkout feature needs to be disabled when using Fluid Checkout
sq: Funksioni i gjermanizuar i blerjes me shumë hapa PRO duhet të çaktivizohet kur përdorni Fluid Checkout

en: Get the Bundle – Only 129 EUR
sq: Merrni paketën – Vetëm 129 EUR

en: Get this add-on &mdash; 29 EUR
sq: Merre këtë shtesë — 29 EUR

en: Get this add-on &mdash; 39 EUR
sq: Merre këtë shtesë — 39 EUR

en: Get this add-on &mdash; 59 EUR
sq: Merre këtë shtesë — 59 EUR

en: Gift message
sq: Mesazh dhuratë

en: Gift messages and packing slips
sq: Mesazhe dhuratash dhe fletë paketimi

en: Gift options
sq: Opsionet e dhuratave

en: Go to Germanized settings
sq: Shkoni te cilësimet e gjermanizuara

en: Go to Plugin Search
sq: Shkoni te &quot;Kërkimi i shtojcave&quot;.

en: Go to the home page
sq: Shkoni në faqen kryesore

en: Google Address Autocomplete
sq: Plotësimi automatik i adresës së Google

en: Great! Your checkout page is now running on Fluid Checkout.
sq: E madhe! Faqja juaj e pagesës tani po funksionon në Fluid Checkout.

en: HTML color value. ie: #f3f3f3
sq: Vlera e ngjyrës HTML. dmth: #f3f3f3

en: Header
sq: Kreu

en: Header and footer
sq: Koka dhe fundi

en: Header and footer template
sq: Shablloni i kokës dhe këmbës

en: Header and footer templates
sq: Modelet e kokës dhe të fundit

en: Header background color
sq: Ngjyra e sfondit të kokës

en: Here are a few resources for you to get started:
sq: Këtu janë disa burime për ju për të filluar:

en: Hidden
sq: I fshehur

en: Hidden (remove field)
sq: I fshehur (hiq fushën)

en: Hide cart items errors at the checkout page
sq: Fshih gabimet e artikujve të karrocës në faqen e arkës

en: Hide optional fields behind a link button
sq: Fshihni fushat opsionale pas një butoni lidhjeje

en: Highlight the billing address section in the checkout form
sq: Theksoni seksionin e adresës së faturimit në formularin e arkës

en: Highlight the order totals row in the order summary table
sq: Theksoni rreshtin totale të porosive në tabelën përmbledhëse të porosive

en: Highlight the shipping address section in the checkout form
sq: Theksoni seksionin e adresës së transportit në formularin e arkëtimit

en: I already have it – Hide this offer
sq: Unë tashmë e kam atë - Fshihe këtë ofertë

en: I need help!
sq: Unë kam nevojë për ndihmë!

en: If checked informs typos in email to users. (This feature has been disabled because Fluid Checkout offers the feature. Changes to this option will not take effect)
sq: Nëse zgjidhet, informon përdoruesit për gabime shkrimi në email. (Kjo veçori është çaktivizuar sepse Fluid Checkout ofron funksionin. Ndryshimet në këtë opsion nuk do të hyjnë në fuqi)

en: If field is set as "optional", which is the default visibility state, no changes will be applied to let other plugins apply any changes they need.
sq: Nëse fusha është caktuar si &quot;opsionale&quot;, e cila është gjendja e parazgjedhur e dukshmërisë, nuk do të zbatohen ndryshime për të lejuar shtojcat e tjera të aplikojnë çdo ndryshim që u nevojitet.

en: If you ever need help, <a href="%s" target="_blank">open a support ticket</a> on our official support channel.
sq: Nëse keni nevojë ndonjëherë për ndihmë, <a href="%s" target="_blank">hapni një biletë mbështetjeje</a> në kanalin tonë zyrtar të mbështetjes.

en: Ignore additional checkout required fields when paying with a compatible express checkout payment gateway
sq: Injoroni fushat shtesë të kërkuara për arkëtimet kur paguani me një portë pagese të përputhshme për arkëtim të shpejtë

[ctx: Image uploader.]
en: No image selected.
sq: Asnjë imazh i zgjedhur.

en: Initial state for the expansible order summary section on mobile.
sq: Gjendja fillestare për seksionin e përmbledhjes së porosisë së zgjerueshme në celular.

en: Inside the cart items section
sq: Brenda seksionit të artikujve të karrocave

en: Inside the order items section
sq: Brenda seksionit të artikujve të porosisë

en: Inside the order overview
sq: Brenda përmbledhjes së porosisë

en: Inside the order summary
sq: Brenda përmbledhjes së porosisë

en: Installed &mdash; Activate
sq: Instaluar - Aktivizo

en: Integrated coupon code field on the cart page
sq: Fusha e kodit të integruar të kuponit në faqen e shportës

en: Integrations
sq: Integrimet

en: International phone numbers
sq: Numrat e telefonit ndërkombëtar

en: It is recommended to keep this option checked to reduce the number of open input fields, <a href="https://baymard.com/blog/checkout-flow-average-form-fields#1-address-line-2--company-name-can-safely-be-collapsed-behind-a-link" target="_blank">read the research</a>.
sq: Rekomandohet ta mbani këtë opsion të kontrolluar për të zvogëluar numrin e fushave të hapura të hyrjes, <a href="https://baymard.com/blog/checkout-flow-average-form-fields#1-address-line-2--company-name-can-safely-be-collapsed-behind-a-link" target="_blank">lexoni kërkimin</a> .

en: It is recommended to keep this option enabled for a better user experience.
sq: Rekomandohet ta mbani këtë opsion të aktivizuar për një përvojë më të mirë të përdoruesit.

en: Layout of cross-sell items on the cart page.
sq: Paraqitja e artikujve të shitjes së kryqëzuar në faqen e shportës.

en: Let customers <strong>save multiple shipping and billing addresses</strong> on their account and choose which ones to use at checkout and cart pages.
sq: Lërini klientët <strong>të ruajnë adresa të shumta transporti dhe faturimi</strong> në llogarinë e tyre dhe të zgjedhin cilat të përdorin në faqet e arkës dhe karrocave.

en: License key cancelled.
sq: Çelësi i licencës u anulua.

en: License keys
sq: Çelësat e licencës

en: Link to shop page
sq: Lidhja me faqen e dyqanit

en: Load unminified assets
sq: Ngarko aktivet e paminifikuara

en: Local pickup
sq: Marrje lokale

en: Local pickup and in-store collection
sq: Marrja lokale dhe grumbullimi në dyqan

[ctx: Log in link label at checkout contact step]
en: Log in
sq: Identifikohu

[ctx: Log in separator label at for when guest checkout is disabled]
en: Or continue as a guest
sq: Ose vazhdoni si mysafir

[ctx: Log in separator label at for when guest checkout is disabled]
en: Or continue below
sq: Ose vazhdoni më poshtë

en: Log in to your account
sq: Hyni në llogarinë tuaj

en: Logged in as %1$s. <a href="%2$s">Log out</a>
sq: I identifikuar si %1$s. <a href="%2$s">Dilni</a>

en: Logo image
sq: Imazhi i logos

en: Mailchimp for WooCommerce
sq: Mailchimp për WooCommerce

en: Make the checkout progress bar stay visible while scrolling
sq: Bëje shiritin e progresit të arkëtimit të qëndrojë i dukshëm gjatë lëvizjes

en: Make the labels of optional field "Add" link button as <code>lowercase</code> (ie. "Add phone number" instead of "Add Phone Number"). This option also affects the link buttons for coupon code fields.
sq: Bëni etiketat e butonit të lidhjes &quot;Shto&quot; të fushës opsionale me <code>lowercase</code> (dmth. &quot;Shto numrin e telefonit&quot; në vend të &quot;Shto numrin e telefonit&quot;). Ky opsion ndikon gjithashtu në butonat e lidhjes për fushat e kodit të kuponit.

en: Make the order summary stay visible on the cart page while scrolling
sq: Bëje që përmbledhja e porosisë të qëndrojë e dukshme në faqen e karrocës gjatë lëvizjes

en: Make the order summary stay visible while scrolling
sq: Bëje që përmbledhja e porosisë të qëndrojë e dukshme gjatë lëvizjes

en: Maybe be forced as "required" if the billing address section is displayed after the billing address section, and the billing phone field is set as "required. This is needed to ensure the billing address can be copied to the billing address when that option is checked.
sq: Mund të detyrohet si &quot;e detyrueshme&quot; nëse seksioni i adresës së faturimit shfaqet pas seksionit të adresës së faturimit dhe fusha e telefonit të faturimit është vendosur si &quot;e detyrueshme&quot;. Kjo është e nevojshme për të siguruar që adresa e faturimit të mund të kopjohet në adresën e faturimit kur ky opsion është i zgjedhur.

en: Maybe be forced as "required" if the billing address section is displayed after the shipping address section, and the billing phone field is set as "required. This is needed to ensure the shipping address can be copied to the billing address when that option is checked.
sq: Mund të detyrohet si &quot;e detyrueshme&quot; nëse seksioni i adresës së faturimit shfaqet pas seksionit të adresës së dërgesës dhe fusha e telefonit të faturimit është vendosur si &quot;e detyrueshme&quot;. Kjo është e nevojshme për të siguruar që adresa e dërgesës të mund të kopjohet në adresën e faturimit kur ky opsion është i zgjedhur.

en: Minimalist
sq: Minimaliste

en: Mobile
sq: Celular

en: More design templates
sq: Më shumë shabllone dizajni

en: More information
sq: Më shumë informacion

en: More positions for the coupon code on the checkout page
sq: Më shumë pozicione për kodin e kuponit në faqen e arkës

en: Most useful when the order summary section does not have a highlighted background color. Might also apply to the Cart, Order Received and View Order pages when using Fluid Checkout PRO.
sq: Më e dobishme kur seksioni i përmbledhjes së porosisë nuk ka një ngjyrë të theksuar të sfondit. Mund të zbatohet gjithashtu për faqet e karrocave, porosive të marra dhe shikimit të porosive kur përdorni Fluid Checkout PRO.

en: Move the sign up checkbox to the contact step
sq: Zhvendosni kutinë e kontrollit të regjistrimit në hapin e kontaktit

en: Multi step
sq: Shumë hapa

en: Multiple saved addresses for shipping and billing.
sq: Adresa të shumta të ruajtura për transport dhe faturim.

en: My account layout
sq: Paraqitja e llogarisë sime

en: No integrations available at the moment on this section. The options related to each plugin will only appear here if that plugin is activated.
sq: Nuk ka integrime të disponueshme për momentin në këtë seksion. Opsionet që lidhen me secilën shtojcë do të shfaqen këtu vetëm nëse ajo shtojcë është aktivizuar.

en: No license keys options available at the moment on this section. The options related to each plugin or add-on will appear here when that plugin is activated.
sq: Nuk ka opsione për çelësat e licencës të disponueshme për momentin në këtë seksion. Opsionet që lidhen me çdo shtojcë ose shtesë do të shfaqen këtu kur të aktivizohet ajo shtesë.

en: Not selected yet.
sq: Nuk është zgjedhur ende.

en: Number of cross-sell items to display on the cart page
sq: Numri i artikujve të kryqëzuar për t&#39;u shfaqur në faqen e karrocës

en: On the sidebar
sq: Në shiritin anësor

en: On the site header (requires distraction-free header)
sq: Në kokën e faqes (kërkon kokë pa shpërqendrime)

en: Only applicable if use of coupon codes are enabled in the WooCommerce settings.
sq: Zbatohet vetëm nëse përdorimi i kodeve të kuponit është i aktivizuar në cilësimet e WooCommerce.

en: Only applicable when coupon code is displayed as a separate section on the checkout or cart pages.
sq: Zbatohet vetëm kur kodi i kuponit shfaqet si një seksion i veçantë në faqet e arkës ose të karrocës.

en: Only applicable when using the Impreza theme header at the checkout page.
sq: Zbatohet vetëm kur përdorni kokën e temës Impreza në faqen e arkës.

en: Only applies when using a block-based theme.
sq: Vlen vetëm kur përdoret një temë e bazuar në blloke.

en: Only show allowed countries for shipping or billing
sq: Shfaq vetëm vendet e lejuara për transport ose faturim

en: Only used for shipping-related questions.
sq: Përdoret vetëm për pyetje të lidhura me transportin.

en: Optimized cart page
sq: Faqja e optimizuar e karrocave

en: Optimized horizontal cross-sells layout
sq: Paraqitje e optimizuar e ndër-shitjeve horizontale

en: Optimized order received / thank you page
sq: Porosia e optimizuar e pranuar / faqe falenderimi

en: Optional
sq: Fakultative

en: Optional fields
sq: Fushat opsionale

en: Or
sq: Ose

en: Order actions
sq: Rendit veprimet

en: Order details layout
sq: Paraqitja e detajeve të porosisë

en: Order details optimizations
sq: Optimizimi i detajeve të porosisë

en: Order downloads
sq: Porosit shkarkime

en: Order notes
sq: Porosit shënime

en: Order number and receipt will be sent to this email address.
sq: Numri i porosisë dhe fatura do të dërgohen në këtë adresë emaili.

en: Order pay
sq: Urdhëroni pagesën

en: Order pay page
sq: Faqja e porosisë së pagesës

en: Order progress
sq: Përparimi i porosisë

en: Order status
sq: Statusi i porosisë

en: Order summary
sq: Përmbledhja e porosisë

en: Output additional header sections if enabled in the theme settings.
sq: Nxirrni seksione shtesë të kokës nëse aktivizohen në cilësimet e temës.

en: Output the breadcrumbs section from the Fennik theme when using Fluid Checkout header and footer.
sq: Nxjerr seksionin e bukës nga tema Fennik kur përdor kokën dhe fundin e Fluid Checkout.

en: Output the checkout steps section from Betheme on the checkout, cart and order received pages.
sq: Nxjerr seksionin e hapave të blerjes nga Betheme në faqet e arkës, karrocave dhe porosive të marra.

en: Output the checkout steps section from The Gem theme when using Fluid Checkout header and footer.
sq: Nxirrni seksionin e hapave të blerjes nga tema Gem kur përdorni kokën dhe fundin e fundit të Fluid Checkout.

en: Output the checkout steps section from the Bookshelf theme when using Fluid Checkout.
sq: Nxirr seksionin e hapave të arkëtimit nga tema Bookshelf kur përdor Fluid Checkout.

en: Output the checkout steps section from the Kapee theme on the checkout, cart and order received pages.
sq: Nxirrni seksionin e hapave të blerjes nga tema Kapee në faqet e arkës, karrocës dhe porosisë së marrë.

en: Output the checkout steps section from the Nyture theme when using Fluid Checkout.
sq: Nxirr seksionin e hapave të arkëtimit nga tema Nyture kur përdor Fluid Checkout.

en: Output the checkout steps section from the Porto theme on the checkout, cart and order received pages.
sq: Nxirrni seksionin e hapave të blerjes nga tema Porto në faqet e arkës, karrocave dhe porosive të marra.

en: Output the checkout steps section from the Pressmart theme on the checkout, cart and order received pages.
sq: Nxirrni seksionin e hapave të arkëtimit nga tema Pressmart në faqet e arkës, karrocave dhe porosive të marra.

en: Output the checkout steps section from the Woodmart theme when using Fluid Checkout header and footer.
sq: Nxirrni seksionin e hapave të arkëtimit nga tema Woodmart kur përdorni kokën dhe fundin e fundit të Fluid Checkout.

en: Override the position for the subscribe checkbox on the checkout page and always display it on the contact step
sq: Anuloni pozicionin për kutinë e kontrollit të abonimit në faqen e blerjes dhe shfaqeni gjithmonë në hapin e kontaktit

en: Page background color
sq: Ngjyra e sfondit të faqes

en: Page template
sq: Shablloni i faqes

en: Parcel terminal
sq: Terminali i parcelave

en: Payment form
sq: Formulari i pagesës

en: Payment method
sq: Mënyra e pagesës

en: Phone number validation types used when precise validation is enabled.
sq: Llojet e validimit të numrit të telefonit të përdorura kur aktivizohet validimi i saktë.

en: Pick a Locker
sq: Zgjidh një dollap me kyç

en: Pickup point
sq: Pika e marrjes

en: Pickup point not selected yet.
sq: Pika e marrjes nuk është zgjedhur ende.

en: Pickup point:
sq: Pika e marrjes:

en: Place order
sq: Vendos porosinë

en: Please verify your phone number.
sq: Ju lutemi verifikoni numrin tuaj të telefonit.

en: Position for the extra order summary section on mobile.
sq: Pozicioni për seksionin shtesë të përmbledhjes së porosisë në celular.

en: Position on checkout page
sq: Pozicioni në faqen e arkëtimit

en: Prevent automatic selection of the first shipping method
sq: Parandaloni zgjedhjen automatike të metodës së parë të transportit

en: Proceed to %s
sq: Vazhdoni te %s

en: Proceed to billing
sq: Vazhdoni te faturimi

en: Proceed to contact
sq: Vazhdoni të kontaktoni

en: Proceed to payment
sq: Vazhdoni te pagesa

en: Proceed to shipping
sq: Vazhdoni te transporti

en: Progress bar
sq: Shiriti i progresit

en: Rate the plugin
sq: Vlerësoni shtojcën

en: Read documentation
sq: Lexoni dokumentacionin

en: Read the documentation.
sq: Lexoni dokumentacionin.

en: Read the installation guide <a href="%s" target="_blank">Getting stated with Fluid Checkout</a>.
sq: Lexoni udhëzuesin e instalimit <a href="%s" target="_blank">Duke u deklaruar me Fluid Checkout</a> .

en: Recommended only when most customers actually need the "Address line 2" field, or when getting the right shipping address is crucial (ie. if delivering food and other perishable products).
sq: Rekomandohet vetëm kur shumica e klientëve kanë nevojë për fushën &quot;Rreshti i adresës 2&quot; ose kur marrja e adresës së duhur të transportit është thelbësore (d.m.th. nëse dërgoni ushqime dhe produkte të tjera që prishen).

en: Remove
sq: Hiq

en: Removes shipping address section when a local pickup shipping method is selected.
sq: Heq seksionin e adresës së dërgesës kur zgjidhet një metodë transporti lokale e marrjes.

en: Replace <code>select2</code> dropdown components with <code>TomSelect</code>
sq: <code>select2</code> komponentët dropdown Select2 me <code>TomSelect</code>

en: Replaces the account creation fields with a notification and option to log in. In some contexts, it might be recommended to leave this option disabled to protect the privacy of customers.
sq: Zëvendëson fushat e krijimit të llogarisë me një njoftim dhe opsion për t&#39;u identifikuar. Në disa kontekste, mund të rekomandohet ta lini këtë opsion të çaktivizuar për të mbrojtur privatësinë e klientëve.

en: Replaces the shipping address with the pickup point location when a local pickup shipping method is selected.
sq: Zëvendëson adresën e transportit me vendndodhjen e pikës së marrjes kur zgjidhet një metodë transporti lokale e marrjes.

en: Required
sq: E detyrueshme

en: Same as billing address
sq: Njësoj si adresa e faturimit

en: Same as shipping address
sq: Njësoj si adresa e transportit

en: Save same as the billing address
sq: Ruani njësoj si adresën e faturimit

en: Save the selected pickup location
sq: Ruani vendndodhjen e zgjedhur të marrjes

en: Select an image
sq: Zgjidhni një imazh

en: Select position where to display the billing address section on the checkout page.
sq: Zgjidhni pozicionin ku të shfaqet seksioni i adresës së faturimit në faqen e arkës.

en: Select position where to display the coupon codes section on the cart page. Only applicable when AJAX cart and the integrated coupon codes in the checkout page are enabled.
sq: Zgjidhni pozicionin ku të shfaqet seksioni i kodeve të kuponit në faqen e karrocës. Zbatohet vetëm kur janë aktivizuar karroca AJAX dhe kodet e integruara të kuponit në faqen e arkës.

en: Select position where to display the coupon codes section on the checkout page.
sq: Zgjidhni pozicionin ku të shfaqet seksioni i kodeve të kuponit në faqen e arkës.

en: Select position where to display the cross-sells section on the cart page.
sq: Zgjidhni pozicionin ku të shfaqet seksioni i shitjeve të kryqëzuara në faqen e karrocës.

en: Select position where to display the shipping costs and calculator on the cart page.
sq: Zgjidhni pozicionin ku të shfaqen kostot e transportit dhe kalkulatori në faqen e karrocës.

en: Select style of the "apply coupon" button. Only applicable when the coupon code section is displayed "Before the checkout steps" on the checkout page, or "Before the cart items section" on the cart page.
sq: Zgjidhni stilin e butonit &quot;aplikoni kupon&quot;. Zbatohet vetëm kur seksioni i kodit të kuponit shfaqet &quot;Përpara hapave të blerjes&quot; në faqen e blerjes ose &quot;Përpara seksionit të artikujve të karrocës&quot; në faqen e karrocës.

en: Selecting a collection point is required when shipping with FermoPoint.
sq: Përzgjedhja e një pike grumbullimi kërkohet kur transportohet me FermoPoint.

en: Selecting a pickup point is required before proceeding.
sq: Përpara se të vazhdoni, kërkohet përzgjedhja e një pike marrjeje.

en: Sendinblue - WooCommerce Email Marketing
sq: Sendinblue - Marketingu me email i WooCommerce

en: Set <code>font-size</code> inside form fields to 16px
sq: Cakto <code>font-size</code> brenda fushave të formës në 16 px

en: Settings
sq: Cilësimet

[ctx: Settings section]
en: Cart
sq: Karrocë

[ctx: Settings section]
en: Order pay
sq: Urdhëroni pagesën

[ctx: Settings section]
en: Thank you
sq: faleminderit

[ctx: Settings section title]
en: Integrations
sq: Integrimet

[ctx: Settings section title]
en: License keys
sq: Çelësat e licencës

en: Setup & Documentation
sq: Konfigurimi &amp; Dokumentimi

en: Setup layout and design on the <a href="%s">checkout options</a>.
sq: Vendosni paraqitjen dhe dizajnin në <a href="%s">opsionet e arkës</a> .

en: Shipping
sq: Transporti

en: Shipping address
sq: Adresa e transportit

en: Shipping method
sq: Mënyra e transportit

en: Shipping methods
sq: Metodat e transportit

en: Shipping phone
sq: Telefoni i transportit

en: Show a link button on the pickup location substep to clear the chosen shipping methods. This can be used to allow showing the shipping address section again if a local pickup method was previously selected.
sq: Shfaq një buton lidhjeje në nënhapin e vendndodhjes së marrjes për të pastruar metodat e zgjedhura të transportit. Kjo mund të përdoret për të lejuar shfaqjen përsëri të seksionit të adresës së transportit nëse është zgjedhur më parë një metodë lokale e marrjes.

en: Show an example of a valid phone number inside phone fields
sq: Trego një shembull të një numri telefoni të vlefshëm brenda fushave të telefonit

en: Show country code beside the flag
sq: Shfaq kodin e shtetit pranë flamurit

en: Show if not defined
sq: Trego nëse nuk është përcaktuar

en: Show option to clear shipping methods in the pickup location substep
sq: Shfaq opsionin për të pastruar metodat e transportit në nënhapin e vendndodhjes së marrjes

en: Sign up checkbox position
sq: Regjistrohu për pozicionin e kutisë së kontrollit

en: Simplified EU-VAT validation for your store.
sq: Vlefshmëria e thjeshtuar e TVSH-së BE për dyqanin tuaj.

en: Single step
sq: Një hap i vetëm

en: Skip to content
sq: Kalo te përmbajtja

en: Some changes to the database are required. As with any update, we recommend you to <strong>take a full backup of your website before proceeding</strong>.
sq: Kërkohen disa ndryshime në bazën e të dhënave. Ashtu si me çdo përditësim, ne ju rekomandojmë të <strong>bëni një kopje rezervë të plotë të faqes suaj të internetit përpara se të vazhdoni</strong> .

en: Some features of WooCommerce Checkout Manager by Quadlayers might not work as expected when using it with Fluid Checkout. Read <a href="%s">our documentation</a> for more information and alternative solutions.
sq: Disa veçori të WooCommerce Checkout Manager nga Quadlayers mund të mos funksionojnë siç pritej kur e përdorni atë me Fluid Checkout. Lexoni <a href="%s">dokumentacionin tonë</a> për më shumë informacion dhe zgjidhje alternative.

en: Some options might not be compatible with some plugins and themes.
sq: Disa opsione mund të mos jenë të pajtueshme me disa shtojca dhe tema.

en: Spacing for site header at the checkout page (in pixels)
sq: Hapësira për kokën e sajtit në faqen e blerjes (në piksel)

en: Special offers
sq: Oferta speciale

en: Split
sq: Ndarë

en: Step %1$s of %2$s
sq: Hapi %1$s nga %2$s

en: Subscribe checkbox
sq: Kutia e zgjedhjes Abonohu

[ctx: Substep review text]
en: None.
sq: Asnjë.

en: Support
sq: Mbështetje

en: Thank you page
sq: faqe faleminderit

en: Thank you page & order details layout
sq: Falemnderit faqe dhe faqosja e detajeve të porosisë

en: Thanks for choosing Fluid Checkout!
sq: Faleminderit që zgjodhët Fluid Checkout!

en: The Bluehost Plugin
sq: Shtojca Bluehost

en: The CNPJ number "{cnpj_number}" is invalid.
sq: Numri CNPJ &quot;{cnpj_number}&quot; është i pavlefshëm.

en: The CPF number "{cpf_number}" is invalid.
sq: Numri CPF &quot;{cpf_number}&quot; është i pavlefshëm.

en: The best tools to further <strong>improve your WooCommerce checkout conversion rate</strong> and make the purchase experience consistent on the entire journey.
sq: Mjetet më të mira për <strong>të përmirësuar më tej normën e konvertimit të blerjeve në WooCommerce</strong> dhe për ta bërë përvojën e blerjes të qëndrueshme në të gjithë udhëtimin.

en: The bundle includes all add-ons we currently offer and Fluid Checkout add-ons we launch in the future.
sq: Paketa përfshin të gjitha shtesat që ofrojmë aktualisht dhe shtesat Fluid Checkout që do të lëshojmë në të ardhmen.

en: The checkbox "Same as shiping address" will start as checked by default when the shipping address section is displayed first. <br>The checkbox "Same as billing address" will start as checked by default when the billing address section is displayed first. <br> It is recommended to leave this option checked as to significantly reduce the number of open input fields at checkout, <a href="https://baymard.com/blog/checkout-flow-average-form-fields#3-default-billing--shipping-and-hide-the-fields-entirely" target="_blank">read the research</a>.
sq: Kutia e zgjedhjes &quot;E njëjtë me adresën e dërgesës&quot; do të fillojë si e zgjedhur si parazgjedhje kur të shfaqet së pari seksioni i adresës së transportit.<br> Kutia e zgjedhjes &quot;E njëjtë me adresën e faturimit&quot; do të fillojë si e zgjedhur si parazgjedhje kur të shfaqet së pari seksioni i adresës së faturimit.<br> Rekomandohet ta lini këtë opsion të kontrolluar për të reduktuar ndjeshëm numrin e fushave të hapura të hyrjes në arkë, <a href="https://baymard.com/blog/checkout-flow-average-form-fields#3-default-billing--shipping-and-hide-the-fields-entirely" target="_blank">lexoni kërkimin</a> .

en: The database changes where applied successfully.
sq: Baza e të dhënave ndryshon kur zbatohet me sukses.

en: The design template <em>"Split"</em> is not available when using <em>"1 column"</em> layout and will fall back to <em>"Minimalist"</em> if chosen.
sq: Shablloni i dizajnit <em>&quot;Ndarje&quot;</em> nuk është i disponueshëm kur përdoret paraqitja <em>&quot;1 kolonë&quot;</em> dhe do të kthehet në <em>&quot;Minimalist&quot;</em> nëse zgjidhet.

en: The option <em>"On the site header"</em> only applies when using the distraction-free header.
sq: Opsioni <em>&quot;Në kokën e faqes&quot;</em> zbatohet vetëm kur përdoret koka pa shpërqendrime.

en: The options display product image, quantity field, remove button and link to product page added by the theme are disabled by default.
sq: Opsionet që shfaqin imazhin e produktit, fushën e sasisë, butonin e heqjes dhe lidhjen me faqen e produktit të shtuar nga tema janë çaktivizuar si parazgjedhje.

en: The plugin WooCommerce Checkout Manager by Quadlayers is not compatible with Fluid Checkout
sq: Shtojca WooCommerce Checkout Manager nga Quadlayers nuk është e pajtueshme me Fluid Checkout.

en: The shipping destination is always set to "Default to customer shipping address" when Fluid Checkout is activated. Customers can still provide different shipping and billing addresses during checkout, an option for setting the default billing address to be the same as the shipping address is available at WooCommerce > Settings > Fluid Checkout.
sq: Destinacioni i transportit caktohet gjithmonë në &quot;Adresa e paracaktuar për dërgimin e klientit&quot; kur aktivizohet Fluid Checkout. Klientët mund të ofrojnë ende adresa të ndryshme transporti dhe faturimi gjatë blerjes, një opsion për vendosjen e adresës së paracaktuar të faturimit të jetë e njëjtë me adresën e transportit është i disponueshëm te WooCommerce &gt; Cilësimet &gt; Fluid Checkout.

en: Theme Atomion
sq: Tema Atomion

en: Theme Betheme
sq: Tema Betheme

en: Theme Bookshelf
sq: Raft librash me temë

en: Theme Fennik
sq: Tema Fennik

en: Theme Go
sq: Tema Shko

en: Theme Impreza
sq: Tema Impreza

en: Theme Ireca
sq: Tema Ireca

en: Theme Kapee
sq: Tema Kapee

en: Theme Nyture
sq: Theme Nature

en: Theme Porto
sq: Tema Porto

en: Theme Pressmart
sq: Tema Pressmart

en: Theme The Gem
sq: Tema Perlë

en: Theme The7
sq: Tema The7

en: Theme Woodmart
sq: Tema Woodmart

en: Theme ZK Nito
sq: Tema ZK Nito

en: Theme's cross-sells layout
sq: Paraqitja e ndërthurjes së temës

en: Theme's header and footer
sq: Koka dhe fundi i temës

en: These options affect the thank you page , view order details on account pages and on email notifications.
sq: Këto opsione ndikojnë në faqen e falënderimeve, shikoni detajet e porosisë në faqet e llogarisë dhe në njoftimet me email.

en: These options affect the thank you page, also known as order received or order confirmation pages.
sq: Këto opsione ndikojnë në faqen e falënderimeve, e njohur edhe si faqet e pranuara të porosive ose faqet e konfirmimit të porosisë.

en: These widget areas are used to add trust symbols and trust badges on the cart page.
sq: Këto zona miniaplikacioni përdoren për të shtuar simbole besimi dhe distinktivë besimi në faqen e karrocave.

en: These widget areas are used to add trust symbols and trust badges on the checkout page.
sq: Këto zona miniaplikacioni përdoren për të shtuar simbole besimi dhe distinktivë besimi në faqen e arkës.

en: These widget areas are used to add trust symbols and trust badges on the order pay page.
sq: Këto zona miniaplikacioni përdoren për të shtuar simbole besimi dhe distinktivë besimi në faqen e pagesës së porosisë.

en: These widget areas are used to add trust symbols and trust badges on the thank you page.
sq: Këto zona miniaplikacioni përdoren për të shtuar simbole besimi dhe distinktivë besimi në faqen e falënderimeve.

en: This ensures the content section is not too narrow on WooCommerce pages including checkout, cart, order received, order pay and account pages.
sq: Kjo siguron që seksioni i përmbajtjes të mos jetë shumë i ngushtë në faqet e WooCommerce, duke përfshirë faqet e arkëtimit, shportës, porosisë së marrë, pagesës së porosisë dhe llogarisë.

en: This field does not match the related field value.
sq: Kjo fushë nuk përputhet me vlerën e fushës përkatëse.

en: This is a required field.
sq: Kjo është një fushë e detyrueshme.

en: This is an experimental feature and may not work as expected in all setups. Use it with caution.
sq: Kjo është një veçori eksperimentale dhe mund të mos funksionojë siç pritet në të gjitha konfigurimet. Përdoreni me kujdes.

en: This is not a valid email address.
sq: Kjo nuk është një adresë e vlefshme emaili.

en: This option affects the order confirmation page (thank you page) and order details on account pages, emails and packing slips.
sq: Ky opsion ndikon në faqen e konfirmimit të porosisë (faqen e falenderimeve) dhe detajet e porosisë në faqet e llogarisë, emailet dhe fletët e paketimit.

en: Toll free
sq: Pa pagesë

en: TomSelect is a simpler dropdown selection component which is less prone to errors than Select2, while offering the same features that are actually used on WooCommerce checkout pages.
sq: TomSelect është një komponent më i thjeshtë i përzgjedhjes me dropdown, i cili është më pak i prirur ndaj gabimeve sesa Select2, ndërsa ofron të njëjtat veçori që përdoren aktualisht në faqet e arkëtimit të WooCommerce.

en: Tools
sq: Mjetet

en: Troubleshooting
sq: Zgjidhja e problemeve

en: Trust symbols &amp; badges
sq: Simbolet dhe distinktivët e besimit

en: Trust symbols on the cart and thank you pages
sq: Simbolet e besimit në faqet e karrocave dhe falenderimeve

en: Try to ensure the phone number is a valid mobile or landline number based on the rules for the selected country code. This option uses the <code>intl-tel-input</code> precise validation feature, which may give false positives for some phone numbers.
sq: Mundohu të sigurohesh që numri i telefonit është një numër i vlefshëm celular ose fiks bazuar në rregullat për kodin e vendit të zgjedhur. Ky opsion përdor veçorinë e validimit të saktë <code>intl-tel-input</code> , e cila mund të japë rezultate të rreme pozitive për disa numra telefoni.

en: Up to 40% less checkout fields to fill in.
sq: Deri në 40% më pak fusha arka për të plotësuar.

en: Update database
sq: Përditëso bazën e të dhënave

en: Upgrade to PRO
sq: Përmirësojeni në PRO

en: Upgrade to PRO &mdash; 99 EUR
sq: Përmirësoni në PRO - 99 EUR

en: Use `Order confirmation` page template for block-based themes
sq: Përdorni shabllonin e faqes `Konfirmimi i porosisë` për temat e bazuara në bllok

en: Use precise phone number validation
sq: Përdorni validimin e saktë të numrit të telefonit

en: Using debug mode affects the website performance. Only use this option while troubleshooting.
sq: Përdorimi i modalitetit të korrigjimit ndikon në performancën e faqes në internet. Përdoreni këtë opsion vetëm gjatë zgjidhjes së problemeve.

en: Valid until %s.
sq: E vlefshme deri në %s.

en: Verify Phone Number
sq: Verifiko numrin e telefonit

en: Visit <a href="%s" target="_blank">our documentation</a> for more information about Fluid Checkout features.
sq: Vizitoni <a href="%s" target="_blank">dokumentacionin tonë</a> për më shumë informacion rreth veçorive të Fluid Checkout.

en: Visit our website for more information about our plugins and add-ons.
sq: Vizitoni faqen tonë të internetit për më shumë informacion rreth shtojcave dhe shtesave tona.

en: We recommend setting it as <em>expanded</em> for the following countries due to regulatory requirements: <strong>Germany</strong>, <strong>Austria</strong>, <strong>Switzerland</strong>, <strong>Netherlands</strong>, <strong>Poland</strong>, <strong>Belgium</strong> and <strong>France</strong>.
sq: Ne rekomandojmë ta vendosni si <em>të zgjeruar</em> për vendet e mëposhtme për shkak të kërkesave rregullatore: <strong>Gjermania</strong> , <strong>Austria</strong> , <strong>Zvicra</strong> , <strong>Holanda</strong> , <strong>Polonia</strong> , <strong>Belgjika</strong> dhe <strong>Franca</strong> .

en: We recommend using the distraction free header and footer to avoid distractions at the checkout page. <a href="https://baymard.com/blog/cart-abandonment" target="_blank">Read the research about cart abandonment</a>.
sq: Rekomandojmë përdorimin e titullit dhe fundit pa shpërqendrim për të shmangur shpërqendrimet në faqen e arkëtimit. <a href="https://baymard.com/blog/cart-abandonment" target="_blank">Lexoni kërkimin rreth braktisjes së karrocave</a> .

en: When disabled, the phone field validation will not check if country or area codes are valid for the country.
sq: Kur çaktivizohet, verifikimi i fushës së telefonit nuk do të kontrollojë nëse kodet e shtetit ose të zonës janë të vlefshme për vendin.

en: When enabled, Fluid Checkout will apply styles optimized for compatibility with the plugin. You may want to disable this if you are using custom styles for the Stripe payment form fields.
sq: Kur aktivizohet, Fluid Checkout do të aplikojë stile të optimizuara për pajtueshmëri me plugin-in. Mund të dëshironi ta çaktivizoni këtë nëse po përdorni stile të personalizuara për fushat e formularit të pagesës Stripe.

en: When enabled, only the countries allowed for shipping will be available in the shipping phone field, and only countries allowed for billing will be available for the billing phone field.
sq: Kur aktivizohet, vetëm vendet e lejuara për transport do të jenë të disponueshme në fushën e telefonit të transportit dhe vetëm vendet e lejuara për faturim do të jenë të disponueshme për fushën e telefonit të faturimit.

en: When enabled, the checkbox will be moved to the contact step independently of the display location defined in the Sendinblue plugin settings.
sq: Kur aktivizohet, kutia e kontrollit do të zhvendoset në hapin e kontaktit, pavarësisht nga vendndodhja e ekranit të përcaktuar në cilësimet e shtojcës Sendinblue.

en: When enabled, the first shipping method available will not be automatically selected when no other shipping method was previously selected for each shipping package. <br>This option will be automatically enabled if the option for clearing the selected shipping method is enabled for the Local Pickup feature.
sq: Kur aktivizohet, mënyra e parë e disponueshme e transportit nuk do të zgjidhet automatikisht kur nuk është zgjedhur më parë asnjë metodë tjetër transporti për secilën paketë transporti.<br> Ky opsion do të aktivizohet automatikisht nëse opsioni për pastrimin e metodës së zgjedhur të transportit është aktivizuar për funksionin Local Pickup.

en: When enabled, the shipping email field from the Bluehost plugin will be added to the checkout form.
sq: Kur aktivizohet, fusha e postës elektronike të transportit nga shtojca Bluehost do të shtohet në formularin e arkëtimit.

en: When the font size inside form fields is smaller than 16px, Safari and other browsers might automatically zoom in on mobile devices to make the text easier to read. When this option is enabled, it will set the font size for inside the form fields to 16px on pages optimized by Fluid Checkout to avoid it zooming in.
sq: Kur madhësia e shkronjave brenda fushave të formularit është më e vogël se 16 pikselë, Safari dhe shfletuesit e tjerë mund të zmadhohen automatikisht në pajisjet celulare për ta bërë tekstin më të lehtë për t&#39;u lexuar. Kur ky opsion aktivizohet, ai do të vendosë madhësinë e shkronjave brenda fushave të formularit në 16 pikselë në faqet e optimizuara nga Fluid Checkout për të shmangur zmadhimin e tij.

en: When using Fluid Checkout, the multistep feature from the Germanized PRO plugin becomes unnecessary and can cause <strong>critical errors while processing new orders</strong>. Please disable the Germanized PRO multistep checkout feature in the plugin settings.
sq: Kur përdorni Fluid Checkout, veçoria me shumë hapa nga shtojca e gjermanizuar PRO bëhet e panevojshme dhe mund të shkaktojë <strong>gabime kritike gjatë përpunimit të porosive të reja</strong> . Ju lutemi çaktivizoni funksionin e blerjes me shumë hapa PRO të gjermanizuar në cilësimet e shtojcave.

en: When using the <em>"1 column"</em> checkout layout this option is always set to <em>"Before checkout steps"</em> and also applies to desktop view.
sq: Kur përdorni paraqitjen e arkëtimit <em>&quot;1 kolonë&quot;,</em> ky opsion është gjithmonë i vendosur në <em>&quot;Para hapave të arkëtimit&quot;</em> dhe vlen edhe për pamjen e desktopit.

en: WooCommerce Smart Coupons
sq: Kupona të Mençura WooCommerce

en: WooCommerce Stripe Gateway
sq: Porta e Gjurmëve të WooCommerce

en: WooCommerce page layout
sq: Paraqitja e faqes WooCommerce

en: You have been using the plugin for a while now. How do you like it so far? <br>Please give us a quick rating, we appreciate every bit of feedback and it encourages us to keep improving the plugin :)
sq: Ju keni përdorur shtojcën për një kohë tani. Si ju duket deri tani?<br> Ju lutemi na jepni një vlerësim të shpejtë, ne vlerësojmë çdo koment dhe na inkurajon të vazhdojmë të përmirësojmë shtojcën :)

en: Your order has a total amount due of %s. No further payment is needed.
sq: Porosia juaj ka një shumë totale të detyrimit prej %s. Nuk ka nevojë për pagesë të mëtejshme.

[ctx: shipping packages]
en: Shipping
sq: Transporti

[ctx: shipping packages]
en: Shipping %d
sq: Transporti %d
