fluid-checkout - en to si translation catalogue (520 entries)

en: WooCommerce
si: වූකොමර්ස්

en: Go to Plugin Search
si: ප්ලගීන සෙවුම වෙත යන්න

en: Activate %s
si: %s සක්‍රිය කරන්න

en: <strong>%1$s</strong> requires <strong>%2$s</strong> to be installed and activated. <a href="%4$s">%3$s</a>
si: <strong>%1$s</strong> ස්ථාපනය කර සක්‍රිය කිරීමට <strong>%2$s</strong> අවශ්‍යයි. <a href="%4$s">%3$s</a>

en: Enter your code here
si: ඔබේ කේතය මෙහි ඇතුළත් කරන්න

note: translators: %s: Form field label
en: Add %s
si: %s එකතු කරන්න

en: Remove
si: ඉවත් කරන්න

en: Order number and receipt will be sent to this email address.
si: ඇණවුම් අංකය සහ රිසිට්පත මෙම විද්‍යුත් තැපැල් ලිපිනයට යවනු ලැබේ.

en: Apartment, unit, building, floor, etc.
si: මහල් නිවාසය, ඒකකය, ගොඩනැගිල්ල, මහල, ආදිය.

en: Shipping phone
si: නැව්ගත කිරීමේ දුරකථනය

en: Only used for shipping-related questions.
si: නැව්ගත කිරීම සම්බන්ධ ප්‍රශ්න සඳහා පමණක් භාවිතා වේ.

en: Single step
si: තනි පියවර

en: Click to go to the order summary
si: ඇණවුම් සාරාංශය වෙත යාමට ක්ලික් කරන්න.

en: Cart total:
si: කරත්තයේ මුළු එකතුව:

note: translators: Next checkout step title
en: Proceed to %s
si: %s වෙත යන්න

en: Proceed to contact
si: සම්බන්ධතාවට යන්න

en: Proceed to shipping
si: නැව්ගත කිරීමට ඉදිරියට යන්න

en: Proceed to billing
si: බිල්පත් කිරීමට ඉදිරියට යන්න

en: Proceed to payment
si: ගෙවීමට ඉදිරියට යන්න

en: Shipping method
si: නැව්ගත කිරීමේ ක්‍රමය

en: Additional notes
si: අමතර සටහන්

en: Payment method
si: ගෙවීම් ක්රමය

note: translators: %1$s is replaced with html for "current checkout step number", %2$s is replaced with html for "total number of checkout steps".
en: Step %1$s of %2$s
si: %2$s න් %1$s පියවර

en: Change: %s
si: වෙනස් කිරීම: %s

en: Not selected yet.
si: තවම තෝරාගෙන නැහැ.

en: Same as shipping address
si: නැව්ගත කිරීමේ ලිපිනයට සමානයි.

en: Same as billing address
si: බිල්පත් ලිපිනයට සමානයි

en: Order summary
si: ඇණවුම් සාරාංශය

en: Edit cart
si: කරත්තය සංස්කරණය කරන්න

note: translators: %s: html for the email address typo correction suggestion link
en: Did you mean %s?
si: ඔයා අදහස් කළේ %s කියලද?

en: Change email address to: {suggestion-value}
si: ඊමේල් ලිපිනය {suggestion-value} ලෙස වෙනස් කරන්න.

en: This is a required field.
si: මෙය අත්‍යවශ්‍ය ක්ෂේත්‍රයකි.

en: This is not a valid email address.
si: මෙය වලංගු විද්‍යුත් තැපැල් ලිපිනයක් නොවේ.

en: This field does not match the related field value.
si: මෙම ක්ෂේත්‍රය අදාළ ක්ෂේත්‍ර අගයට නොගැලපේ.

en: The CPF number "{cpf_number}" is invalid.
si: &quot;{cpf_number}&quot; CPF අංකය වලංගු නොවේ.

en: The CNPJ number "{cnpj_number}" is invalid.
si: &quot;{cnpj_number}&quot; CNPJ අංකය වලංගු නොවේ.

en: (Required)
si: (අවශ්‍යයි)

en: Checkout Header - Desktop
si: පිටවීමේ ශීර්ෂකය - ඩෙස්ක්ටොප්

en: Display widgets on the checkout header for large screens. Only displayed if using the plugin's checkout header.
si: විශාල තිර සඳහා පිටවීමේ ශීර්ෂයේ විජට් පෙන්වන්න. ප්ලගිනයේ පිටවීමේ ශීර්ෂය භාවිතා කරන්නේ නම් පමණක් දර්ශනය වේ.

en: Checkout Header - Mobile
si: පිටවීමේ ශීර්ෂකය - ජංගම

en: Display widgets below the checkout header for mobile devices. Only displayed if using the plugin's checkout header.
si: ජංගම උපාංග සඳහා පිටවීමේ ශීර්ෂයට පහළින් විජට් සංදර්ශනය කරන්න. ප්ලගිනයේ පිටවීමේ ශීර්ෂය භාවිතා කරන්නේ නම් පමණක් දර්ශනය වේ.

en: Checkout Sidebar
si: පිටවීමේ පැති තීරුව

en: Display widgets on the checkout sidebar after the order summary.
si: ඇණවුම් සාරාංශයෙන් පසුව පිටවීමේ පැති තීරුවේ විජට් පෙන්වන්න.

en: Checkout Order Summary
si: පිටවීමේ ඇණවුම් සාරාංශය

en: Display widgets inside the order summary at the checkout page.
si: පිටවීමේ පිටුවේ ඇණවුම් සාරාංශය තුළ විජට් පෙන්වන්න.

en: Checkout Below Place Order
si: ස්ථාන අනුපිළිවෙලට පහළින් පිටවීම

en: Display widgets below the place order button at the checkout page.
si: පිටවීමේ පිටුවේ ස්ථාන ඇණවුම් බොත්තමට පහළින් විජට් පෙන්වන්න.

en: Checkout Footer
si: පිටවීමේ පාදකය

en: Display widgets on the checkout footer. Only displayed if using the plugin's checkout footer.
si: පිටවීමේ පාදකයේ විජට් පෙන්වන්න. ප්ලගිනයේ පිටවීමේ පාදකය භාවිතා කරන්නේ නම් පමණක් දර්ශනය වේ.

en: Classic
si: සම්භාව්‍ය

en: Boxed
si: කොටු කළ

en: Split
si: බෙදුණු

en: Minimalist
si: අවමවාදී

en: Fluid Checkout and Delivery Date plugins by CodeRockz
si: CodeRockz විසින් තරල පිටවීම සහ බෙදා හැරීමේ දින ප්ලගීන

en: <p>We detected that you are using the plugins Delivery & Pickup Date Time for WooCommerce (free and PRO) by CodeRockz. Integration with these plugins have been moved to Fluid Checkout PRO.</p>
si: <p>ඔබ CodeRockz විසින් WooCommerce සඳහා බෙදා හැරීමේ සහ ලබා ගැනීමේ දිනය වේලාව (නොමිලේ සහ PRO) ප්ලගීන භාවිතා කරන බව අපට අනාවරණය විය. මෙම ප්ලගීන සමඟ ඒකාබද්ධ කිරීම Fluid Checkout PRO වෙත ගෙන ගොස් ඇත.</p>

en: Upgrade to PRO
si: PRO වෙත උත්ශ්‍රේණි කරන්න

en: Fluid Checkout database updated successfully
si: තරල පිරික්සුම් දත්ත සමුදාය සාර්ථකව යාවත්කාලීන කරන ලදී.

en: The database changes where applied successfully.
si: සාර්ථකව යෙදූ තැන දත්ත සමුදාය වෙනස් වේ.

en: Ok
si: හරි

en: Dismiss
si: අස් කරන්න

en: Fluid Checkout database update
si: තරල පිරික්සුම් දත්ත සමුදාය යාවත්කාලීන කිරීම

en: Some changes to the database are required. As with any update, we recommend you to <strong>take a full backup of your website before proceeding</strong>.
si: දත්ත සමුදායට යම් යම් වෙනස්කම් අවශ්‍ය වේ. ඕනෑම යාවත්කාලීන කිරීමකදී මෙන්, <strong>ඉදිරියට යාමට පෙර ඔබේ වෙබ් අඩවියේ සම්පූර්ණ උපස්ථයක් ගන්නා</strong> ලෙස අපි නිර්දේශ කරමු.

en: Update database
si: දත්ත සමුදාය යාවත්කාලීන කරන්න

en: Fluid Checkout is not compatible with the Divi Builder checkout layout
si: තරල පිරික්සුම Divi Builder පිරික්සුම් පිරිසැලසුම සමඟ අනුකූල නොවේ.

en: <p>Fluid Checkout needs the classic WooCommerce shortcode-based checkout form to work. When using the Divi Builder to customize the look and feel of the checkout page, the classic shortcodes are replaced with custom widgets from the Divi Builder for each part of the checkout page. These custom widgets are not compatible with Fluid Checkout.</p><p>Please edit your checkout page replacing the Divi Builder widgets with the a text widget containing the shortcode <code>[woocommerce_checkout]</code>.</p>
si: <p>Fluid Checkout ක්‍රියාත්මක වීමට සම්භාව්‍ය WooCommerce කෙටි කේත මත පදනම් වූ පිටවීමේ පෝරමය අවශ්‍ය වේ. පිටවීමේ පිටුවේ පෙනුම සහ හැඟීම අභිරුචිකරණය කිරීමට Divi Builder භාවිතා කරන විට, පිටවීමේ පිටුවේ සෑම කොටසක් සඳහාම සම්භාව්‍ය කෙටි කේත Divi Builder වෙතින් අභිරුචි විජට් සමඟ ප්‍රතිස්ථාපනය වේ. මෙම අභිරුචි විජට් Fluid Checkout සමඟ අනුකූල නොවේ.</p><p> කරුණාකර ඔබගේ පිටවීමේ පිටුව Divi Builder විජට් වෙනුවට කෙටි කේතය අඩංගු පෙළ විජට් එකක් <code>[woocommerce_checkout]</code> සමඟ සංස්කරණය කරන්න.</p>

en: Edit the checkout page
si: පිටවීමේ පිටුව සංස්කරණය කරන්න

en: Read the documentation.
si: ලියකියවිලි කියවන්න.

en: Germanized PRO multistep checkout feature needs to be disabled when using Fluid Checkout
si: Fluid Checkout භාවිතා කරන විට ජර්මානුකරණය කරන ලද PRO බහු-පියවර පිටවීමේ විශේෂාංගය අක්‍රිය කළ යුතුය.

en: When using Fluid Checkout, the multistep feature from the Germanized PRO plugin becomes unnecessary and can cause <strong>critical errors while processing new orders</strong>. Please disable the Germanized PRO multistep checkout feature in the plugin settings.
si: Fluid Checkout භාවිතා කරන විට, Germanized PRO ප්ලගිනයේ බහු-පියවර විශේෂාංගය අනවශ්‍ය වන අතර <strong>නව ඇණවුම් සැකසීමේදී බරපතල දෝෂ</strong> ඇති කළ හැකිය. කරුණාකර ප්ලගින සැකසුම් තුළ Germanized PRO බහු-පියවර පිරික්සුම් විශේෂාංගය අක්‍රිය කරන්න.

en: Go to Germanized settings
si: ජර්මානුකරණය කළ සැකසුම් වෙත යන්න

en: Thanks for choosing Fluid Checkout!
si: තරල පිටවීම තෝරා ගැනීම ගැන ස්තූතියි!

en: You have been using the plugin for a while now. How do you like it so far? <br>Please give us a quick rating, we appreciate every bit of feedback and it encourages us to keep improving the plugin :)
si: ඔබ ටික කාලයක සිට ප්ලගිනය භාවිතා කරනවා. මේ වන විට ඔබ එයට කැමති කොහොමද?<br> කරුණාකර අපට ඉක්මන් ශ්‍රේණිගත කිරීමක් ලබා දෙන්න, අපි සෑම ප්‍රතිපෝෂණයක්ම අගය කරන අතර එය ප්ලගිනය වැඩිදියුණු කිරීම දිගටම කරගෙන යාමට අපව දිරිමත් කරයි :)

en: Rate the plugin
si: ප්ලගිනය ශ්‍රේණිගත කරන්න

en: I need help!
si: මට උපකාර අවශ්යයි!

en: Some features of WooCommerce Checkout Manager by Quadlayers might not work as expected when using it with Fluid Checkout. Read <a href="%s">our documentation</a> for more information and alternative solutions.
si: Quadlayers විසින් නිර්මාණය කරන ලද WooCommerce Checkout Manager හි සමහර විශේෂාංග, Fluid Checkout සමඟ භාවිතා කරන විට අපේක්ෂා කළ පරිදි ක්‍රියා නොකරනු ඇත. වැඩිදුර තොරතුරු සහ විකල්ප විසඳුම් සඳහා <a href="%s">අපගේ ලියකියවිලි</a> කියවන්න.

en: Read documentation
si: ලියකියවිලි කියවන්න

en: Don't show this again
si: මෙය නැවත නොපෙන්වන්න

en: Special offers
si: විශේෂ දීමනා

en: Extend all the goodness of Fluid Checkout to your cart page and thank you pages.
si: Fluid Checkout හි සියලු යහපත්කම් ඔබගේ කරත්ත පිටුවට සහ ස්තුති පිටුවලට දීර්ඝ කරන්න.

en: Fluid Checkout PRO
si: තරල පිරික්සුම් PRO

en: Design templates, optimized cart and order received pages, account matching, and much more.
si: සැලසුම් සැකිලි, ප්‍රශස්ත කරත්ත සහ ඇණවුම් ලැබුණු පිටු, ගිණුම් ගැලපීම සහ තවත් බොහෝ දේ.

en: The best tools to further <strong>improve your WooCommerce checkout conversion rate</strong> and make the purchase experience consistent on the entire journey.
si: <strong>ඔබගේ WooCommerce පිටවීමේ පරිවර්තන අනුපාතය තවදුරටත් වැඩිදියුණු කිරීමට</strong> සහ මුළු ගමන පුරාම මිලදී ගැනීමේ අත්දැකීම ස්ථාවර කිරීමට හොඳම මෙවලම්.

en: More design templates
si: තවත් නිර්මාණ සැකිලි

en: Optimized cart page
si: ප්‍රශස්ත කළ කරත්ත පිටුව

en: Optimized order received / thank you page
si: ප්‍රශස්ත ඇණවුම ලැබුණි / ස්තුති පිටුව

en: Edit cart contents at checkout page
si: පිටවීමේ පිටුවේදී කරත්ත අන්තර්ගතය සංස්කරණය කරන්න

en: Account matching / user matching
si: ගිණුම් ගැළපීම / පරිශීලක ගැළපීම

en: Express Checkout buttons from supported payment methods
si: සහාය දක්වන ගෙවීම් ක්‍රමවලින් Express Checkout බොත්තම්

en: Trust symbols on the cart and thank you pages
si: කරත්තයේ සහ ස්තුති පිටු වල සංකේත විශ්වාස කරන්න.

en: More positions for the coupon code on the checkout page
si: පිටවීමේ පිටුවේ කූපන් කේතය සඳහා තවත් ස්ථාන

en: Integrated coupon code field on the cart page
si: කරත්ත පිටුවේ ඒකාබද්ධ කූපන් කේත ක්ෂේත්‍රය

en: International phone numbers
si: ජාත්‍යන්තර දුරකථන අංක

en: Gift messages and packing slips
si: තෑගි පණිවිඩ සහ ඇසුරුම් ස්ලිප්

en: Local pickup and in-store collection
si: දේශීය පිකප් සහ ගබඩාව තුළ එකතු කිරීම

en: Upgrade to PRO &mdash; 99 EUR
si: PRO වෙත උත්ශ්‍රේණි කිරීම — යුරෝ 99

en: Fluid Checkout PRO – Bundle
si: තරල පිරික්සුම් PRO - බණ්ඩලය

en: All PRO features + All add-ons for a special price.
si: සියලුම PRO විශේෂාංග + සියලුම ඇඩෝන විශේෂ මිලකට.

en: The bundle includes all add-ons we currently offer and Fluid Checkout add-ons we launch in the future.
si: මෙම පැකේජයට අප දැනට පිරිනමන සියලුම ඇඩෝන සහ අනාගතයේදී අප දියත් කරන ෆ්ලූයිඩ් චෙක්අවුට් ඇඩෝන ඇතුළත් වේ.

en: 226 EUR value (Save 42%)
si: යුරෝ 226 ක වටිනාකමක් (42% ක් ඉතිරි කරන්න)

en: Google Address Autocomplete
si: ගූගල් ලිපින ස්වයං සම්පුර්ණ කිරීම

en: Address Book
si: ලිපින පොත

en: EU-VAT Assistant
si: EU-VAT සහකාර

en: All future add-ons *
si: සියලුම අනාගත ඇඩෝන *

en: * For as long as you have an active subscription.
si: * ඔබට ක්‍රියාකාරී දායකත්වයක් ඇති තාක් කල්.

en: Get the Bundle – Only 129 EUR
si: බණ්ඩලය ලබා ගන්න - යුරෝ 129 ක් පමණි

en: All prices shown in EUR. If there are any divergencies with the prices on our website, the offers shown on the website superseed these and will be applied.
si: සියලුම මිල ගණන් යුරෝ වලින් දක්වා ඇත. අපගේ වෙබ් අඩවියේ මිල ගණන් සමඟ කිසියම් වෙනස්කම් තිබේ නම්, වෙබ් අඩවියේ පෙන්වා ඇති දීමනා මේවා අභිබවා යන අතර ඒවා අදාළ වේ.

en: Add-ons
si: ඇඩෝන

en: Enhance your checkout experience with these add-ons.
si: මෙම ඇඩෝන සමඟ ඔබේ පිටවීමේ අත්දැකීම වැඩි දියුණු කරන්න.

en: I already have it – Hide this offer
si: මට දැනටමත් එය තිබෙනවා - මෙම දීමනාව සඟවන්න

en: Installed &mdash; Activate
si: ස්ථාපනය කරන ලදී — සක්‍රිය කරන්න

en: Activated
si: සක්‍රිය කරන ලදී

en: Up to 40% less checkout fields to fill in.
si: පිරවීම සඳහා 40% දක්වා අඩු පිටවීමේ ක්ෂේත්‍ර.

en: Avoid delivery delays and unsatisfied customers. Collect the <strong>correct address information</strong> from the first time they buy with you.
si: බෙදාහැරීමේ ප්‍රමාදයන් සහ අතෘප්තිමත් ගනුදෙනුකරුවන් වළක්වා ගන්න. ඔවුන් ඔබෙන් පළමු වරට මිලදී ගන්නා අවස්ථාවේ සිට <strong>නිවැරදි ලිපින තොරතුරු</strong> රැස් කරන්න.

en: Get this add-on &mdash; 29 EUR
si: මෙම ඇඩෝනය ලබා ගන්න — යුරෝ 29

en: Address book
si: ලිපින පොත

en: Multiple saved addresses for shipping and billing.
si: නැව්ගත කිරීම සහ බිල්පත් කිරීම සඳහා සුරකින ලද ලිපින කිහිපයක්.

en: Let customers <strong>save multiple shipping and billing addresses</strong> on their account and choose which ones to use at checkout and cart pages.
si: ගනුදෙනුකරුවන්ට ඔවුන්ගේ ගිණුමේ <strong>නැව්ගත කිරීමේ සහ බිල්පත් ලිපින කිහිපයක් සුරැකීමට</strong> සහ පිටවීමේ සහ කරත්ත පිටුවල භාවිතා කළ යුතු ඒවා තෝරා ගැනීමට ඉඩ දෙන්න.

en: Get this add-on &mdash; 59 EUR
si: මෙම ඇඩෝනය ලබා ගන්න — යුරෝ 59

en: Simplified EU-VAT validation for your store.
si: ඔබේ වෙළඳසැල සඳහා සරල කළ EU-VAT වලංගුකරණය.

en: Collect and <strong>validate EU VAT numbers at the checkout page</strong>, removes tax charges on reverse charge basis and confirms customer location when needed.
si: <strong>පිටවීමේ පිටුවේදී EU VAT අංක එකතු කර වලංගු කරන්න</strong> , ප්‍රතිලෝම ගාස්තු පදනම මත බදු ගාස්තු ඉවත් කර අවශ්‍ය විටෙක පාරිභෝගික ස්ථානය තහවුරු කරන්න.

en: Get this add-on &mdash; 39 EUR
si: මෙම ඇඩෝනය ලබා ගන්න — යුරෝ 39

en: All add-ons are sold separately and require the <strong>Fluid Checkout Lite</strong> plugin to be installed and activated, except when noted.
si: සියලුම ඇඩෝන වෙන වෙනම විකුණනු ලබන අතර, සටහන් කර ඇති විට හැර, <strong>Fluid Checkout Lite</strong> ප්ලගිනය ස්ථාපනය කර සක්‍රිය කිරීම අවශ්‍ය වේ.

en: Select an image
si: රූපයක් තෝරන්න

en: <a href="https://fluidcheckout.com/account/" target="_blank">Log in to your account</a> to get your license key, or <a href="%s" target="_blank">purchase a new license key</a>.
si: ඔබගේ බලපත්‍ර යතුර ලබා ගැනීමට <a href="https://fluidcheckout.com/account/" target="_blank">ඔබගේ ගිණුමට ලොග් වන්න</a> , නැතහොත් <a href="%s" target="_blank">නව බලපත්‍ර යතුරක් මිලදී ගන්න</a> .

note: translators: %s: License key expiration date.
en: Valid until %s.
si: %s දක්වා වලංගු වේ.

note: translators: %s: License key expiration date.
en: Expired on %s.
si: %s දින කල් ඉකුත් විය.

en: <a href="https://fluidcheckout.com/account/" target="_blank">Log in to your account</a> to renew your license key and continue to receive updates and support.
si: ඔබගේ බලපත්‍ර යතුර අලුත් කිරීමට සහ යාවත්කාලීන කිරීම් සහ සහාය ලබා ගැනීමට <a href="https://fluidcheckout.com/account/" target="_blank">ඔබගේ ගිණුමට ලොග් වන්න</a> .

en: License key cancelled.
si: බලපත්‍ර යතුර අවලංගු කරන ලදී.

en: <a href="%s" target="_blank">Purchase a new license key</a> and continue to receive updates and support.
si: <a href="%s" target="_blank">නව බලපත්‍ර යතුරක් මිලදී ගෙන</a> යාවත්කාලීන කිරීම් සහ සහාය ලබා ගැනීම දිගටම කරගෙන යන්න.

en: Error:
si: දෝෂය:

en: Setup & Documentation
si: සැකසුම සහ ලේඛනගත කිරීම

en: Great! Your checkout page is now running on Fluid Checkout.
si: නියමයි! ඔබගේ පිටවීමේ පිටුව දැන් Fluid Checkout හි ක්‍රියාත්මක වේ.

en: Here are a few resources for you to get started:
si: ඔබට ආරම්භ කිරීම සඳහා සම්පත් කිහිපයක් මෙන්න:

en: Read the installation guide <a href="%s" target="_blank">Getting stated with Fluid Checkout</a>.
si: ස්ථාපන මාර්ගෝපදේශය කියවන්න <a href="%s" target="_blank">Fluid Checkout සමඟ ප්‍රකාශ කිරීම</a> .

en: Setup layout and design on the <a href="%s">checkout options</a>.
si: <a href="%s">පිටවීමේ විකල්ප</a> මත පිරිසැලසුම සහ සැලසුම සකසන්න.

en: Check if there are any <a href="%s">integration options</a> available for other plugins you have installed.
si: ඔබ ස්ථාපනය කර ඇති අනෙකුත් ප්ලගීන සඳහා <a href="%s">ඒකාබද්ධ කිරීමේ විකල්ප</a> තිබේදැයි පරීක්ෂා කරන්න.

en: Visit <a href="%s" target="_blank">our documentation</a> for more information about Fluid Checkout features.
si: Fluid Checkout විශේෂාංග පිළිබඳ වැඩිදුර තොරතුරු සඳහා <a href="%s" target="_blank">අපගේ ලියකියවිලි</a> වෙත පිවිසෙන්න.

en: If you ever need help, <a href="%s" target="_blank">open a support ticket</a> on our official support channel.
si: ඔබට කවදා හෝ උදව් අවශ්‍ය නම්, අපගේ නිල සහාය නාලිකාවේ <a href="%s" target="_blank">සහාය ටිකට් පතක් විවෘත කරන්න</a> .

en: Cart layout
si: කරත්ත පිරිසැලසුම

en: Cart optimizations
si: කරත්ත ප්‍රශස්තිකරණය

en: Enable cart page optimizations
si: කරත්ත පිටු ප්‍රශස්තිකරණය සබල කරන්න

en: Display the cart page with a layout similar to the checkout page.
si: පිටවීමේ පිටුවට සමාන පිරිසැලසුමක් සහිතව කරත්ත පිටුව පෙන්වන්න.

en: Header and footer
si: ශීර්ෂකය සහ පාදකය

en: Header and footer template
si: ශීර්ෂක සහ පාදක සැකිල්ල

en: Controls whether to use the distraction free page header and footer or keep the currently active theme's header and footer.
si: අවධානය වෙනතකට යොමු නොවන පිටු ශීර්ෂකය සහ පාදකය භාවිතා කරනවාද නැතහොත් දැනට ක්‍රියාකාරී තේමාවේ ශීර්ෂකය සහ පාදකය තබා ගන්නවාද යන්න පාලනය කරයි.

en: Distraction free header and footer
si: අවධානය වෙනතකට යොමු නොවන ශීර්ෂකය සහ පාදකය

en: Theme's header and footer
si: තේමාවේ ශීර්ෂකය සහ පාදකය

en: Cart elements
si: කරත්ත අංග

en: Make the order summary stay visible on the cart page while scrolling
si: අනුචලනය කරන අතරතුර ඇණවුම් සාරාංශය කරත්ත පිටුවේ දෘශ්‍යමානව තබන්න.

en: Coupon codes
si: කූපන් කේත

en: Select position where to display the coupon codes section on the cart page. Only applicable when AJAX cart and the integrated coupon codes in the checkout page are enabled.
si: කරත්ත පිටුවේ කූපන් කේත කොටස පෙන්විය යුතු ස්ථානය තෝරන්න. AJAX කරත්තය සහ පිටවීමේ පිටුවේ ඒකාබද්ධ කූපන් කේත සක්‍රීය කර ඇති විට පමණක් අදාළ වේ.

en: Hidden
si: සැඟවුණු

en: Before the cart items section
si: කරත්ත අයිතම අංශයට පෙර

en: Inside the cart items section
si: කරත්ත අයිතම කොටස ඇතුළත

en: After the cart items section
si: කරත්ත අයිතම අංශයෙන් පසුව

en: Before the shipping section
si: නැව්ගත කිරීමේ අංශයට පෙර

en: After the shipping section
si: නැව්ගත කිරීමේ අංශයෙන් පසු

en: Before the order summary
si: ඇණවුම් සාරාංශයට පෙර

en: Inside the order summary
si: ඇණවුම් සාරාංශය ඇතුළත

en: Before the order totals
si: ඇණවුමේ එකතුවට පෙර

en: After the order totals
si: ඇණවුමේ එකතුවට පසු

en: After the order summary
si: ඇණවුම් සාරාංශයෙන් පසුව

en: Shipping
si: නැව්ගත කිරීම

en: Select position where to display the shipping costs and calculator on the cart page.
si: කරත්ත පිටුවේ නැව්ගත කිරීමේ පිරිවැය සහ කැල්කියුලේටරය පෙන්විය යුතු ස්ථානය තෝරන්න.

en: Display as a cart section
si: කරත්ත කොටසක් ලෙස පෙන්වන්න

en: Cross-sells
si: හරස්-විකිණීම්

en: Select position where to display the cross-sells section on the cart page.
si: කරත්ත පිටුවේ හරස් විකුණුම් අංශය ප්‍රදර්ශනය කළ යුතු ස්ථානය තෝරන්න.

en: Before the cart actions
si: කරත්ත ක්‍රියා කිරීමට පෙර

en: After the cart actions
si: කරත්ත ක්‍රියාවලින් පසු

en: Layout of cross-sell items on the cart page.
si: කරත්ත පිටුවේ හරස්-විකිණුම් අයිතමවල පිරිසැලසුම.

en: Optimized horizontal cross-sells layout
si: ප්‍රශස්ත තිරස් හරස් විකුණුම් පිරිසැලසුම

en: Theme's cross-sells layout
si: තේමාවේ හරස්-විකිණුම් පිරිසැලසුම

en: Number of cross-sell items to display on the cart page
si: කරත්ත පිටුවේ පෙන්වීමට ඇති හරස්-විකිණුම් අයිතම ගණන

en: Trust symbols &amp; badges
si: විශ්වාස සංකේත සහ ලාංඡන

en: Add widget areas to the cart page
si: කරත්ත පිටුවට විජට් ප්‍රදේශ එක් කරන්න

en: These widget areas are used to add trust symbols and trust badges on the cart page.
si: කරත්ත පිටුවේ විශ්වාස සංකේත සහ විශ්වාස ලාංඡන එක් කිරීමට මෙම විජට් ප්‍රදේශ භාවිතා වේ.

en: Checkout
si: පරීක්ෂාකාරී වන්න

en: Layout &amp; design
si: පිරිසැලසුම සහ නිර්මාණය

en: Checkout layout
si: පිටවීමේ පිරිසැලසුම

en: Design template
si: නිර්මාණ සැකිල්ල

en: Dark mode
si: අඳුරු ප්‍රකාරය

en: Enable dark mode
si: අඳුරු ප්‍රකාරය සබල කරන්න

en: Header and footer templates
si: ශීර්ෂක සහ පාදක සැකිලි

en: We recommend using the distraction free header and footer to avoid distractions at the checkout page. <a href="https://baymard.com/blog/cart-abandonment" target="_blank">Read the research about cart abandonment</a>.
si: පිටවීමේ පිටුවේදී අවධානය වෙනතකට යොමු වීම වළක්වා ගැනීම සඳහා අවධානය වෙනතකට යොමු නොවන ශීර්ෂකය සහ පාදකය භාවිතා කිරීම අපි නිර්දේශ කරමු. <a href="https://baymard.com/blog/cart-abandonment" target="_blank">කරත්ත අත්හැරීම පිළිබඳ පර්යේෂණ කියවන්න</a> .

en: Logo image
si: ලාංඡන රූපය

en: Choose an image to be displayed on the checkout page header. Only applies when using the distraction free header and footer.
si: පිටවීමේ පිටු ශීර්ෂයේ පෙන්වීමට රූපයක් තෝරන්න. අවධානය වෙනතකට යොමු නොවන ශීර්ෂකය සහ පාදකය භාවිතා කරන විට පමණක් අදාළ වේ.

en: Header background color
si: ශීර්ෂක පසුබිම් වර්ණය

en: Choose a background color for the checkout page header. Only applies when using the distraction free header and footer.
si: පිටවීමේ පිටු ශීර්ෂය සඳහා පසුබිම් වර්ණයක් තෝරන්න. අවධානය වෙනතකට යොමු නොවන ශීර්ෂකය සහ පාදකය භාවිතා කරන විට පමණක් අදාළ වේ.

en: HTML color value. ie: #f3f3f3
si: HTML වර්ණ අගය. එනම්: #f3f3f3

en: Page background color
si: පිටු පසුබිම් වර්ණය

en: Choose a background color for the checkout page. Color is applied to the <em>body</em> element.
si: පිටවීමේ පිටුව සඳහා පසුබිම් වර්ණයක් තෝරන්න. වර්ණ <em>අන්තර්ගත</em> මූලද්‍රව්‍යයට යොදනු ලැබේ.

en: Footer background color
si: පාදක පසුබිම් වර්ණය

en: Choose a background color for the checkout page footer. Only applies when using the distraction free header and footer.
si: පිටවීමේ පිටු පාදකය සඳහා පසුබිම් වර්ණයක් තෝරන්න. අවධානය වෙනතකට යොමු නොවන ශීර්ෂකය සහ පාදකය භාවිතා කරන විට පමණක් අදාළ වේ.

en: Checkout elements
si: පිටවීමේ අංග

en: Progress bar
si: ප්‍රගති තීරුව

en: Display the checkout progress bar when using multi-step checkout layout
si: බහු-පියවර පිටවීමේ පිරිසැලසුම භාවිතා කරන විට පිටවීමේ ප්‍රගති තීරුව පෙන්වන්න.

en: Make the checkout progress bar stay visible while scrolling
si: අනුචලනය කරන අතරතුර පිටවීමේ ප්‍රගති තීරුව දෘශ්‍යමානව තබා ගන්න.

en: Express checkout
si: කඩිනම් පිටවීම

en: Enable the express checkout section
si: කඩිනම් පිටවීමේ කොටස සක්‍රීය කරන්න

en: Displays the express checkout section at checkout when supported payment gateways have this feature enabled.
si: සහාය දක්වන ගෙවීම් ද්වාර මෙම විශේෂාංගය සක්‍රීය කර ඇති විට, පිටවීමේදී කඩිනම් පිටවීමේ කොටස පෙන්වයි.

en: Display express checkout buttons in one line for larger screens
si: විශාල තිර සඳහා එක් පේළියක අධිවේගී පිටවීමේ බොත්තම් පෙන්වන්න.

en: Ignore additional checkout required fields when paying with a compatible express checkout payment gateway
si: අනුකූල අධිවේගී පිටවීමේ ගෙවීම් ද්වාරයක් සමඟ ගෙවීමේදී අමතර පිටවීමේ අවශ්‍ය ක්ෂේත්‍ර නොසලකා හරින්න.

en: Make the order summary stay visible while scrolling
si: අනුචලනය කරන අතරතුර ඇණවුම් සාරාංශය දෘශ්‍යමානව තබා ගන්න.

en: Choose a background color for the order summary section.
si: ඇණවුම් සාරාංශ කොටස සඳහා පසුබිම් වර්ණයක් තෝරන්න.

en: Highlight the order totals row in the order summary table
si: ඇණවුම් සාරාංශ වගුවේ ඇණවුම් එකතුව පේළිය ඉස්මතු කරන්න.

en: Most useful when the order summary section does not have a highlighted background color. Might also apply to the Cart, Order Received and View Order pages when using Fluid Checkout PRO.
si: ඇණවුම් සාරාංශ කොටසේ උද්දීපිත පසුබිම් වර්ණයක් නොමැති විට වඩාත් ප්‍රයෝජනවත් වේ. Fluid Checkout PRO භාවිතා කරන විට කරත්තය, ලැබුණු ඇණවුම් සහ View Order පිටු සඳහාද අදාළ විය හැක.

en: Action link on the order summary at checkout.
si: පිටවීමේදී ඇණවුම් සාරාංශයේ ක්‍රියාකාරී සබැඳිය.

en: Edit cart link
si: කරත්ත සබැඳිය සංස්කරණය කරන්න

en: Cart items count
si: කරත්ත අයිතම ගණන

en: Link to shop page
si: සාප්පු පිටුවට සබැඳිය

en: Cart items
si: කරත්ත අයිතම

en: Enable options to edit cart items on the checkout page
si: පිටවීමේ පිටුවේ කරත්ත අයිතම සංස්කරණය කිරීමට විකල්ප සබල කරන්න.

en: Allow customers to change product quantities or removing items directly at the checkout page.
si: නිෂ්පාදන ප්‍රමාණයන් වෙනස් කිරීමට හෝ පිටවීමේ පිටුවේදී අයිතම සෘජුවම ඉවත් කිරීමට පාරිභෝගිකයින්ට ඉඩ දෙන්න.

en: Hide cart items errors at the checkout page
si: පිටවීමේ පිටුවේ කරත්ත අයිතම දෝෂ සඟවන්න.

en: Do not display the cart items errors message at the top of the checkout page. When submitting the checkout form to complete the purchase, these error messages will always be displayed.
si: පිටවීමේ පිටුවේ ඉහළින් කරත්ත අයිතම දෝෂ පණිවිඩය ප්‍රදර්ශනය නොකරන්න. මිලදී ගැනීම සම්පූර්ණ කිරීම සඳහා පිටවීමේ පෝරමය ඉදිරිපත් කරන විට, මෙම දෝෂ පණිවිඩ සැමවිටම දර්ශනය වේ.

en: Place order
si: ඇණවුම කරන්න

en: Define the position to display "Place order" and terms checkbox section.
si: &quot;පිළිවෙල තබන්න&quot; සහ පද චෙක් කොටු කොටස පෙන්වීමට ස්ථානය නිර්වචනය කරන්න.

en: Some options might not be compatible with some plugins and themes.
si: සමහර විකල්ප සමහර ප්ලගීන සහ තේමා සමඟ නොගැලපේ.

en: Below the payment section
si: ගෙවීම් අංශයට පහළින්

en: Below the order summary
si: ඇණවුම් සාරාංශය පහළින්

en: Both below the payment section and the order summary
si: ගෙවීම් අංශයට සහ ඇණවුම් සාරාංශයට පහළින් දෙකම

en: Add widget areas to the checkout page
si: පිටවීමේ පිටුවට විජට් ප්‍රදේශ එක් කරන්න.

en: These widget areas are used to add trust symbols and trust badges on the checkout page.
si: මෙම විජට් ප්‍රදේශ භාවිතා කරනුයේ පිටවීමේ පිටුවේ විශ්වාස සංකේත සහ විශ්වාස ලාංඡන එක් කිරීමට ය.

en: Display checkout sidebar widgets only when viewing the last checkout step on mobile devices when using multi-step checkout layout
si: බහු-පියවර පිටවීමේ පිරිසැලසුම භාවිතා කරන විට ජංගම උපාංගවල අවසාන පිටවීමේ පියවර නරඹන විට පමණක් පිටවීමේ පැති තීරු විජට් පෙන්වන්න.

en: Enable integrated coupon code section
si: ඒකාබද්ධ කූපන් කේත කොටස සබල කරන්න

en: Only applicable if use of coupon codes are enabled in the WooCommerce settings.
si: WooCommerce සැකසුම් තුළ කූපන් කේත භාවිතය සක්‍රීය කර ඇත්නම් පමණක් අදාළ වේ.

en: Display the coupon codes section title
si: කූපන් කේත අංශ මාතෘකාව පෙන්වන්න

en: Only applicable when coupon code is displayed as a separate section on the checkout or cart pages.
si: ගෙවීම් පිටුවල හෝ කරත්ත පිටුවල කූපන් කේතය වෙනම කොටසක් ලෙස සංදර්ශනය වන විට පමණක් අදාළ වේ.

en: Select position where to display the coupon codes section on the checkout page.
si: පිටවීමේ පිටුවේ කූපන් කේත කොටස පෙන්විය යුතු ස්ථානය තෝරන්න.

en: Before the checkout steps
si: පිටවීමේ පියවරට පෙර

en: As a substep before payment methods
si: ගෙවීම් ක්‍රමවලට පෙර උප පියවරක් ලෙස

en: As a substep after payment methods
si: ගෙවීම් ක්‍රමවලින් පසු උප පියවරක් ලෙස

en: Select style of the "apply coupon" button. Only applicable when the coupon code section is displayed "Before the checkout steps" on the checkout page, or "Before the cart items section" on the cart page.
si: &quot;කූපනය යොදන්න&quot; බොත්තමෙහි විලාසය තෝරන්න. කූපන් කේත කොටස පිටවීමේ පිටුවේ &quot;පිටවීමේ පියවරට පෙර&quot; හෝ කරත්ත පිටුවේ &quot;කරත්ත අයිතම කොටසට පෙර&quot; දර්ශනය වූ විට පමණක් අදාළ වේ.

en: Default button style
si: පෙරනිමි බොත්තම් විලාසය

en: "Add" link button
si: &quot;එක් කරන්න&quot; සබැඳි බොත්තම

en: Checkout fields
si: පිටවීමේ ක්ෂේත්‍ර

en: Optional fields
si: විකල්ප ක්ෂේත්‍ර

en: Hide optional fields behind a link button
si: සබැඳි බොත්තමක් පිටුපස විකල්ප ක්ෂේත්‍ර සඟවන්න.

en: It is recommended to keep this option checked to reduce the number of open input fields, <a href="https://baymard.com/blog/checkout-flow-average-form-fields#1-address-line-2--company-name-can-safely-be-collapsed-behind-a-link" target="_blank">read the research</a>.
si: විවෘත ආදාන ක්ෂේත්‍ර ගණන අඩු කිරීම සඳහා මෙම විකල්පය සලකුණු කර තබා ගැනීම රෙකමදාරු කරනු ලැබේ, <a href="https://baymard.com/blog/checkout-flow-average-form-fields#1-address-line-2--company-name-can-safely-be-collapsed-behind-a-link" target="_blank">පර්යේෂණය කියවන්න</a> .

en: Do not hide "Address line 2" fields behind a link button
si: සබැඳි බොත්තමක් පිටුපස &quot;ලිපින පේළිය 2&quot; ක්ෂේත්‍ර සඟවන්න එපා.

en: Recommended only when most customers actually need the "Address line 2" field, or when getting the right shipping address is crucial (ie. if delivering food and other perishable products).
si: බොහෝ ගනුදෙනුකරුවන්ට &quot;ලිපින පේළිය 2&quot; ක්ෂේත්‍රය සැබවින්ම අවශ්‍ය වූ විට හෝ නිවැරදි නැව්ගත කිරීමේ ලිපිනය ලබා ගැනීම ඉතා වැදගත් වූ විට (එනම් ආහාර සහ අනෙකුත් නරක් වන නිෂ්පාදන බෙදා හරින්නේ නම්) පමණක් නිර්දේශ කෙරේ.

en: Display the "Add" link buttons in lowercase
si: &quot;එකතු කරන්න&quot; සබැඳි බොත්තම් කුඩා අකුරින් පෙන්වන්න.

en: Make the labels of optional field "Add" link button as <code>lowercase</code> (ie. "Add phone number" instead of "Add Phone Number"). This option also affects the link buttons for coupon code fields.
si: විකල්ප ක්ෂේත්‍ර &quot;එකතු කරන්න&quot; සබැඳි බොත්තමෙහි ලේබල <code>lowercase</code> සකසන්න (එනම් &quot;දුරකථන අංකය එක් කරන්න&quot; වෙනුවට &quot;දුරකථන අංකය එක් කරන්න&quot;). මෙම විකල්පය කූපන් කේත ක්ෂේත්‍ර සඳහා සබැඳි බොත්තම් වලටද බලපායි.

en: Billing address
si: බිල්කරණ ලිපිනය

en: Select position where to display the billing address section on the checkout page.
si: පිටවීමේ පිටුවේ බිල්පත් ලිපින කොටස පෙන්විය යුතු ස්ථානය තෝරන්න.

en: As a step before shipping
si: නැව්ගත කිරීමට පෙර පියවරක් ලෙස

en: As a sub-step before the shipping address section
si: නැව්ගත කිරීමේ ලිපින අංශයට පෙර උප පියවරක් ලෙස

en: As a sub-step after the shipping address section
si: නැව්ගත කිරීමේ ලිපින අංශයෙන් පසු උප-පියවරක් ලෙස

en: As a step after shipping
si: නැව්ගත කිරීමෙන් පසු පියවරක් ලෙස

en: As a sub-step before the payment section
si: ගෙවීම් අංශයට පෙර උප පියවරක් ලෙස

en: Force billing and shipping addresses to the same (single section)
si: බිල්පත් සහ නැව්ගත කිරීමේ ලිපින එකම (තනි කොටසකට) බල කරන්න.

en: Checkbox for "Same as shipping/billing address" checked by default
si: &quot;නැව්ගත කිරීමේ/බිල්පත් කිරීමේ ලිපිනයට සමානයි&quot; සඳහා වන තේරීම් කොටුව පෙරනිමියෙන් සලකුණු කර ඇත.

en: The checkbox "Same as shiping address" will start as checked by default when the shipping address section is displayed first. <br>The checkbox "Same as billing address" will start as checked by default when the billing address section is displayed first. <br> It is recommended to leave this option checked as to significantly reduce the number of open input fields at checkout, <a href="https://baymard.com/blog/checkout-flow-average-form-fields#3-default-billing--shipping-and-hide-the-fields-entirely" target="_blank">read the research</a>.
si: නැව්ගත කිරීමේ ලිපින කොටස පළමුව දර්ශනය වන විට &quot;නැව්ගත කිරීමේ ලිපිනයට සමානයි&quot; යන සලකුණු කොටුව පෙරනිමියෙන් සලකුණු කර ඇති පරිදි ආරම්භ වේ.<br> බිල්පත් ලිපින කොටස පළමුව දර්ශනය වන විට &quot;බිල්පත් ලිපිනයට සමානයි&quot; යන සලකුණු කොටුව පෙරනිමියෙන් සලකුණු කර ඇති පරිදි ආරම්භ වේ.<br> පිටවීමේදී විවෘත ආදාන ක්ෂේත්‍ර ගණන සැලකිය යුතු ලෙස අඩු කිරීම සඳහා මෙම විකල්පය සලකුණු කර තැබීමට නිර්දේශ කෙරේ, <a href="https://baymard.com/blog/checkout-flow-average-form-fields#3-default-billing--shipping-and-hide-the-fields-entirely" target="_blank">පර්යේෂණය කියවන්න</a> .

en: Highlight the billing address section in the checkout form
si: පිටවීමේ පෝරමයේ බිල්පත් ලිපින කොටස ඉස්මතු කරන්න.

en: Shipping address
si: බෙදාහැරීමේ ලිපිනය

en: Highlight the shipping address section in the checkout form
si: පිටවීමේ පෝරමයේ නැව්ගත කිරීමේ ලිපින කොටස ඉස්මතු කරන්න.

en: Shipping methods
si: නැව්ගත කිරීමේ ක්‍රම

en: Choose in which position to display the shipping methods section.
si: නැව්ගත කිරීමේ ක්‍රම අංශය ප්‍රදර්ශනය කළ යුතු ස්ථානය තෝරන්න.

en: Before shipping address
si: නැව්ගත කිරීමට පෙර ලිපිනය

en: After shipping address
si: නැව්ගත කිරීමෙන් පසු ලිපිනය

en: Prevent automatic selection of the first shipping method
si: පළමු නැව්ගත කිරීමේ ක්‍රමය ස්වයංක්‍රීයව තෝරා ගැනීම වළක්වන්න

en: When enabled, the first shipping method available will not be automatically selected when no other shipping method was previously selected for each shipping package. <br>This option will be automatically enabled if the option for clearing the selected shipping method is enabled for the Local Pickup feature.
si: සක්‍රිය කළ විට, එක් එක් නැව්ගත කිරීමේ පැකේජය සඳහා වෙනත් නැව්ගත කිරීමේ ක්‍රමයක් කලින් තෝරාගෙන නොමැති විට, ලබා ගත හැකි පළමු නැව්ගත කිරීමේ ක්‍රමය ස්වයංක්‍රීයව තෝරා නොගනු ඇත.<br> දේශීය පිකප් විශේෂාංගය සඳහා තෝරාගත් නැව්ගත කිරීමේ ක්‍රමය හිස් කිරීමේ විකල්පය සක්‍රීය කර ඇත්නම් මෙම විකල්පය ස්වයංක්‍රීයව සක්‍රීය වනු ඇත.

en: Local pickup
si: දේශීය ලබා ගැනීම

en: Removes shipping address section when a local pickup shipping method is selected.
si: දේශීය පිකප් නැව්ගත කිරීමේ ක්‍රමයක් තෝරාගත් විට නැව්ගත කිරීමේ ලිපින කොටස ඉවත් කරයි.

en: Replaces the shipping address with the pickup point location when a local pickup shipping method is selected.
si: දේශීය පිකප් නැව්ගත කිරීමේ ක්‍රමයක් තෝරා ගත් විට නැව්ගත කිරීමේ ලිපිනය පිකප් ස්ථාන ස්ථානය සමඟ ප්‍රතිස්ථාපනය කරයි.

en: Show option to clear shipping methods in the pickup location substep
si: පිකප් ස්ථාන උපපියවරේ නැව්ගත කිරීමේ ක්‍රම හිස් කිරීමට විකල්පය පෙන්වන්න

en: Show a link button on the pickup location substep to clear the chosen shipping methods. This can be used to allow showing the shipping address section again if a local pickup method was previously selected.
si: තෝරාගත් නැව්ගත කිරීමේ ක්‍රම හිස් කිරීම සඳහා පිකප් ස්ථාන උපපියවරේ සබැඳි බොත්තමක් පෙන්වන්න. දේශීය පිකප් ක්‍රමයක් කලින් තෝරාගෙන තිබේ නම්, නැව්ගත කිරීමේ ලිපින කොටස නැවත පෙන්වීමට මෙය භාවිතා කළ හැක.

en: Choose which address to save as the shipping address for local pickup orders.
si: දේශීය පිකප් ඇණවුම් සඳහා නැව්ගත කිරීමේ ලිපිනය ලෙස සුරැකිය යුතු ලිපිනය තෝරන්න.

en: Save the selected pickup location
si: තෝරාගත් පිකප් ස්ථානය සුරකින්න

en: Save same as the billing address
si: බිල්පත් ලිපිනය ලෙසම සුරකින්න

en: Do not save any shipping address
si: කිසිදු නැව්ගත කිරීමේ ලිපිනයක් සුරකින්න එපා.

en: Company name field for shipping address
si: නැව්ගත කිරීමේ ලිපිනය සඳහා සමාගම් නාම ක්ෂේත්‍රය

en: Change visibility for the company name field for the shipping address section on the checkout form.
si: පිටවීමේ පෝරමයේ නැව්ගත කිරීමේ ලිපින කොටස සඳහා සමාගම් නාම ක්ෂේත්‍රය සඳහා දෘශ්‍යතාව වෙනස් කරන්න.

en: If field is set as "optional", which is the default visibility state, no changes will be applied to let other plugins apply any changes they need.
si: ක්ෂේත්‍රය &quot;විකල්ප&quot; ලෙස සකසා ඇත්නම්, එය පෙරනිමි දෘශ්‍යතා තත්ත්වය වන අතර, අනෙකුත් ප්ලගීන වලට අවශ්‍ය ඕනෑම වෙනසක් යෙදීමට ඉඩ දීම සඳහා කිසිදු වෙනසක් යොදනු නොලැබේ.

en: Hidden (remove field)
si: සැඟවුණු (ක්ෂේත්‍රය ඉවත් කරන්න)

en: Optional
si: විකල්ප

en: Required
si: අවශ්‍යයි

en: Add shipping phone field to the checkout form.
si: පිටවීමේ පෝරමයට නැව්ගත කිරීමේ දුරකථන ක්ෂේත්‍රය එක් කරන්න.

en: Choose in which step to display the shipping phone field.
si: නැව්ගත කිරීමේ දුරකථන ක්ෂේත්‍රය පෙන්විය යුතු පියවර තෝරන්න.

en: Contact step
si: සම්බන්ධතා පියවර

en: Billing phone
si: බිල්පත් දුරකථනය

en: Add billing phone field to the checkout form.
si: පිටවීමේ පෝරමයට බිල්පත් දුරකථන ක්ෂේත්‍රය එක් කරන්න.

en: Choose in which step to display the billing phone field.
si: බිල්පත් දුරකථන ක්ෂේත්‍රය පෙන්විය යුතු පියවර තෝරන්න.

en: Enable phone number validation based on country rules
si: රටේ නීතිරීති මත පදනම්ව දුරකථන අංක වලංගුකරණය සක්‍රීය කරන්න.

en: When disabled, the phone field validation will not check if country or area codes are valid for the country.
si: අක්‍රිය කළ විට, දුරකථන ක්ෂේත්‍ර වලංගුකරණය මඟින් රට හෝ ප්‍රදේශ කේත රට සඳහා වලංගු දැයි පරීක්ෂා නොකෙරේ.

en: Only show allowed countries for shipping or billing
si: නැව්ගත කිරීම හෝ බිල්පත් කිරීම සඳහා අවසර ලත් රටවල් පමණක් පෙන්වන්න.

en: When enabled, only the countries allowed for shipping will be available in the shipping phone field, and only countries allowed for billing will be available for the billing phone field.
si: සක්‍රිය කළ විට, නැව්ගත කිරීමේ දුරකථන ක්ෂේත්‍රය තුළ නැව්ගත කිරීමට අවසර දී ඇති රටවල් පමණක් ලබා ගත හැකි අතර, බිල්පත් දුරකථන ක්ෂේත්‍රය සඳහා බිල්පත් කිරීමට අවසර දී ඇති රටවල් පමණක් ලබා ගත හැකිය.

en: Show country code beside the flag
si: කොඩිය අසල රටේ කේතය පෙන්වන්න.

en: Show an example of a valid phone number inside phone fields
si: දුරකථන ක්ෂේත්‍ර ඇතුළත වලංගු දුරකථන අංකයක උදාහරණයක් පෙන්වන්න.

en: Do not change placeholders
si: ස්ථාන දරන්නන් වෙනස් නොකරන්න.

en: Show if not defined
si: අර්ථ දක්වා නොමැති නම් පෙන්වන්න

en: Always show
si: සැමවිටම පෙන්වන්න

en: Order notes
si: සටහන් ඇණවුම් කරන්න

en: Define the visibility of the additional order notes field.
si: අතිරේක ඇණවුම් සටහන් ක්ෂේත්‍රයේ දෘශ්‍යතාව නිර්වචනය කරන්න.

en: Gift options
si: තෑගි විකල්ප

en: Display gift message and other gift options at the checkout page
si: පිටවීමේ පිටුවේ තෑගි පණිවිඩය සහ අනෙකුත් තෑගි විකල්ප ප්‍රදර්ශනය කරන්න.

en: Allow customers to add a gift message and other gift related options to the order.
si: තෑගි පණිවිඩයක් සහ තෑගි ආශ්‍රිත අනෙකුත් විකල්ප ඇණවුමට එක් කිරීමට ගනුදෙනුකරුවන්ට ඉඩ දෙන්න.

en: Display the gift message fields always expanded
si: තෑගි පණිවිඩ ක්ෂේත්‍ර සැමවිටම පුළුල් කර පෙන්වන්න

en: Display the gift message as part of the order details table instead of a separate section
si: තෑගි පණිවිඩය වෙනම කොටසක් ලෙස නොව ඇණවුම් විස්තර වගුවේ කොටසක් ලෙස පෙන්වන්න.

en: This option affects the order confirmation page (thank you page) and order details on account pages, emails and packing slips.
si: මෙම විකල්පය ඇණවුම් තහවුරු කිරීමේ පිටුවට (ස්තූතියි පිටුව) සහ ගිණුම් පිටු, ඊමේල් සහ ඇසුරුම් ස්ලිප් වල ඇණවුම් විස්තර වලට බලපායි.

en: Account matching
si: ගිණුම් ගැළපීම

en: Enable the account matching feature
si: ගිණුම් ගැළපීමේ විශේෂාංගය සක්‍රීය කරන්න

en: Associate the guest customer's orders with their existing account when an account already exists with the customer's contact details.
si: ගනුදෙනුකරුගේ සම්බන්ධතා තොරතුරු සහිත ගිණුමක් දැනටමත් පවතින විට, ආගන්තුක පාරිභෝගිකයාගේ ඇණවුම් ඔවුන්ගේ පවතින ගිණුම සමඟ සම්බන්ධ කරන්න.

en: Display message when an account exists with the email address provided
si: ලබා දී ඇති විද්‍යුත් තැපැල් ලිපිනය සමඟ ගිණුමක් පවතින විට පණිවිඩය පෙන්වන්න.

en: Replaces the account creation fields with a notification and option to log in. In some contexts, it might be recommended to leave this option disabled to protect the privacy of customers.
si: ගිණුම් නිර්මාණය කිරීමේ ක්ෂේත්‍ර, දැනුම්දීමක් සහ පුරනය වීමට විකල්පයක් සමඟ ප්‍රතිස්ථාපනය කරයි. සමහර සන්දර්භයන්හිදී, ගනුදෙනුකරුවන්ගේ පෞද්ගලිකත්වය ආරක්ෂා කිරීම සඳහා මෙම විකල්පය අක්‍රිය කිරීමට නිර්දේශ කළ හැකිය.

en: Dashboard
si: උපකරණ පුවරුව

en: Integrations
si: ඒකාබද්ධ කිරීම්

en: No integrations available at the moment on this section. The options related to each plugin will only appear here if that plugin is activated.
si: මෙම කොටසේ මේ මොහොතේ ඒකාබද්ධ කිරීම් නොමැත. එක් එක් ප්ලගිනයට අදාළ විකල්ප මෙහි දිස්වන්නේ එම ප්ලගිනය සක්‍රිය කර ඇත්නම් පමණි.

en: License keys
si: බලපත්‍ර යතුරු

en: No license keys options available at the moment on this section. The options related to each plugin or add-on will appear here when that plugin is activated.
si: මෙම කොටසේ දැනට බලපත්‍ර යතුරු විකල්ප නොමැත. එක් එක් ප්ලගිනය හෝ ඇඩෝනය සක්‍රිය කළ විට එයට අදාළ විකල්ප මෙහි දිස්වනු ඇත.

en: Visit our website for more information about our plugins and add-ons.
si: අපගේ ප්ලගීන සහ ඇඩෝන පිළිබඳ වැඩිදුර තොරතුරු සඳහා අපගේ වෙබ් අඩවියට පිවිසෙන්න.

en: Order pay page
si: ඇණවුම් ගෙවීම් පිටුව

en: Order pay
si: ඇණවුම් ගෙවීම

en: Enable order pay page optimizations
si: ඇණවුම් ගෙවීම් පිටු ප්‍රශස්තිකරණය සබල කරන්න

en: Changes the layout of order pay page for existing orders pending payment from the customer.
si: පාරිභෝගිකයාගෙන් ගෙවීමට නියමිතව ඇති පවතින ඇණවුම් සඳහා ඇණවුම් ගෙවීම් පිටුවේ පිරිසැලසුම වෙනස් කරයි.

en: Add widget areas to the order pay page
si: ඇණවුම් ගෙවීම් පිටුවට විජට් ප්‍රදේශ එක් කරන්න

en: These widget areas are used to add trust symbols and trust badges on the order pay page.
si: ඇණවුම් ගෙවීම් පිටුවේ විශ්වාස සංකේත සහ විශ්වාස ලාංඡන එක් කිරීමට මෙම විජට් ප්‍රදේශ භාවිතා කරයි.

en: Thank you page & order details layout
si: ස්තූතියි පිටුව සහ ඇණවුම් විස්තර පිරිසැලසුම

en: Order details optimizations
si: ඇණවුම් විස්තර ප්‍රශස්තිකරණය

en: Enable thank you page and order details optimizations
si: ස්තුති පිටුව සහ ඇණවුම් විස්තර ප්‍රශස්තිකරණය සබල කරන්න

en: Changes the layout of order details on the thank you page and account pages.
si: ස්තුති පිටුවේ සහ ගිණුම් පිටුවල ඇණවුම් විස්තරවල පිරිසැලසුම වෙනස් කරයි.

en: Enable order details customizations on email notifications
si: ඊමේල් දැනුම්දීම් වල ඇණවුම් විස්තර අභිරුචිකරණයන් සබල කරන්න

en: Display new sections and change order of sections on email notifications. Styles of order details on email notifications remain unchanged.
si: ඊමේල් දැනුම්දීම් වල නව කොටස් සංදර්ශනය කර කොටස් අනුපිළිවෙල වෙනස් කරන්න. ඊමේල් දැනුම්දීම් වල ඇණවුම් විස්තර වල විලාසයන් නොවෙනස්ව පවතී.

en: Thank you page
si: ස්තූතියි පිටුව

en: These options affect the thank you page, also known as order received or order confirmation pages.
si: මෙම විකල්ප ස්තුති පිටුවට බලපාන අතර එය ඇණවුම ලැබුණු හෝ ඇණවුම් තහවුරු කිරීමේ පිටු ලෙසද හැඳින්වේ.

en: Order details layout
si: ඇණවුම් විස්තර පිරිසැලසුම

en: Display the order details with wide layout on the thank you page
si: ස්තූති පිටුවේ පුළුල් පිරිසැලසුමක් සහිතව ඇණවුම් විස්තර ප්‍රදර්ශනය කරන්න.

en: Add widget areas to the thank you page
si: ස්තුති පිටුවට විජට් ප්‍රදේශ එක් කරන්න.

en: These widget areas are used to add trust symbols and trust badges on the thank you page.
si: මෙම විජට් ප්‍රදේශ ස්තුති පිටුවේ විශ්වාස සංකේත සහ විශ්වාස ලාංඡන එක් කිරීමට භාවිතා කරයි.

en: These options affect the thank you page , view order details on account pages and on email notifications.
si: මෙම විකල්ප ස්තුති පිටුවට බලපායි, ගිණුම් පිටුවල සහ විද්‍යුත් තැපැල් දැනුම්දීම් වල ඇණවුම් විස්තර බලන්න.

en: Order actions
si: ඇණවුම් ක්‍රියා

en: Choose in which position to display the order actions.
si: අනුපිළිවෙල ක්‍රියා පෙන්වීමට කුමන ස්ථානයේද යන්න තෝරන්න.

en: Inside the order overview
si: ඇණවුම් දළ විශ්ලේෂණය ඇතුළත

en: After the order overview
si: ඇණවුම් දළ විශ්ලේෂණයෙන් පසුව

en: After order sections
si: ඇණවුම් කිරීමෙන් පසු කොටස්

en: Order status
si: ඇණවුම් තත්ත්වය

en: Display the order status progress bar
si: ඇණවුම් තත්ව ප්‍රගති තීරුව පෙන්වන්න

en: Choose in which position to display the section.
si: කොටස පෙන්විය යුතු ස්ථානය තෝරන්න.

en: After the order overview and payment instructions
si: ඇණවුම් දළ විශ්ලේෂණය සහ ගෙවීම් උපදෙස් වලින් පසුව

en: Before the order items section
si: ඇණවුම් අයිතම අංශයට පෙර

en: Inside the order items section
si: ඇණවුම් අයිතම කොටස ඇතුළත

en: After the order items section
si: ඇණවුම් අයිතම අංශයෙන් පසුව

en: On the sidebar
si: පැති තීරුවේ

en: Order downloads
si: බාගැනීම් ඇණවුම් කරන්න

en: Gift message
si: තෑගි පණිවිඩය

en: Tools
si: මෙවලම්

en: Troubleshooting
si: දෝෂගවේෂණය

en: Debug options
si: නිදොස් කිරීමේ විකල්ප

en: Debug mode
si: නිදොස්කරණ ප්‍රකාරය

en: Using debug mode affects the website performance. Only use this option while troubleshooting.
si: නිදොස් කිරීමේ මාදිලිය භාවිතා කිරීම වෙබ් අඩවියේ ක්‍රියාකාරිත්වයට බලපායි. දෝශ නිරාකරණයේදී පමණක් මෙම විකල්පය භාවිතා කරන්න.

en: Load unminified assets
si: අවම නොකළ වත්කම් පූරණය කරන්න

en: Enhanced select fields
si: වැඩි දියුණු කළ තේරීම් ක්ෂේත්‍ර

en: Replace <code>select2</code> dropdown components with <code>TomSelect</code>
si: <code>select2</code> පතන සංරචක <code>TomSelect</code> සමඟ ප්‍රතිස්ථාපනය කරන්න

en: TomSelect is a simpler dropdown selection component which is less prone to errors than Select2, while offering the same features that are actually used on WooCommerce checkout pages.
si: TomSelect යනු Select2 ට වඩා දෝෂ වලට ගොදුරු වීමේ ප්‍රවණතාව අඩු සරල පතන තේරීම් සංරචකයකි, ඒ සමඟම WooCommerce පිරික්සුම් පිටුවල ඇත්ත වශයෙන්ම භාවිතා කරන විශේෂාංගම ලබා දෙයි.

en: Fix automatic zoom-in on form fields
si: පෝරම ක්ෂේත්‍රවල ස්වයංක්‍රීය විශාලනය නිවැරදි කරන්න.

en: Set <code>font-size</code> inside form fields to 16px
si: පෝරම ක්ෂේත්‍ර ඇතුළත <code>font-size</code> 16px ලෙස සකසන්න.

en: When the font size inside form fields is smaller than 16px, Safari and other browsers might automatically zoom in on mobile devices to make the text easier to read. When this option is enabled, it will set the font size for inside the form fields to 16px on pages optimized by Fluid Checkout to avoid it zooming in.
si: පෝරම ක්ෂේත්‍ර තුළ අකුරු ප්‍රමාණය 16px ට වඩා කුඩා වූ විට, Safari සහ අනෙකුත් බ්‍රව්සර් මඟින් පෙළ කියවීමට පහසු කිරීම සඳහා ජංගම උපාංගවල ස්වයංක්‍රීයව විශාලනය කළ හැකිය. මෙම විකල්පය සක්‍රිය කළ විට, එය විශාලනය වීම වැළැක්වීම සඳහා Fluid Checkout මගින් ප්‍රශස්තිකරණය කරන ලද පිටු වල පෝරම ක්ෂේත්‍ර ඇතුළත අකුරු ප්‍රමාණය 16px ලෙස සකසනු ඇත.

en: The shipping destination is always set to "Default to customer shipping address" when Fluid Checkout is activated. Customers can still provide different shipping and billing addresses during checkout, an option for setting the default billing address to be the same as the shipping address is available at WooCommerce > Settings > Fluid Checkout.
si: Fluid Checkout සක්‍රිය කළ විට නැව්ගත කිරීමේ ගමනාන්තය සැමවිටම &quot;පාරිභෝගික නැව්ගත කිරීමේ ලිපිනයට පෙරනිමිය&quot; ලෙස සකසා ඇත. පිටවීමේදී පාරිභෝගිකයින්ට තවමත් විවිධ නැව්ගත කිරීමේ සහ බිල්පත් ලිපින සැපයිය හැකිය, නැව්ගත කිරීමේ ලිපිනයට සමාන වීමට පෙරනිමි බිල්පත් ලිපිනය සැකසීමේ විකල්පයක් WooCommerce &gt; සැකසීම් &gt; Fluid Checkout හි ඇත.

en: Fluid Checkout
si: තරල පරීක්ෂාව

en: Settings
si: සැකසුම්

en: Support
si: සහාය

en: <a target="_blank" href="%s">Upgrade to PRO</a> to unlock more options.
si: තවත් විකල්ප අගුළු ඇරීමට <a target="_blank" href="%s">PRO වෙත උත්ශ්‍රේණි කරන්න</a> .

en: (experimental)
si: (පර්යේෂණාත්මක)

en: Confirm
si: තහවුරු කරන්න

en: Verify Phone Number
si: දුරකථන අංකය සත්‍යාපනය කරන්න

en: Please verify your phone number.
si: කරුණාකර ඔබගේ දුරකථන අංකය සත්‍යාපනය කරන්න.

en: The Bluehost Plugin
si: Bluehost ප්ලගිනය

en: Custom fields
si: අභිරුචි ක්ෂේත්‍ර

en: Enable custom shipping email field
si: අභිරුචි නැව්ගත කිරීමේ ඊමේල් ක්ෂේත්‍රය සබල කරන්න

en: When enabled, the shipping email field from the Bluehost plugin will be added to the checkout form.
si: සක්‍රිය කළ විට, Bluehost ප්ලගිනයෙන් නැව්ගත කිරීමේ විද්‍යුත් තැපැල් ක්ෂේත්‍රය පිටවීමේ පෝරමයට එක් කෙරේ.

en: Captcha Pro by BestWebSoft
si: BestWebSoft විසින් Captcha Pro

en: Captcha position
si: කැප්චා ස්ථානය

en: Define the position to display the captcha section. Some positions might not work depending on the captcha type chosen.
si: කැප්චා කොටස පෙන්වීමට ස්ථානය නිර්වචනය කරන්න. තෝරාගත් කැප්චා වර්ගය අනුව සමහර ස්ථාන ක්‍රියා නොකරනු ඇත.

en: Selecting a pickup point is required before proceeding.
si: ඉදිරියට යාමට පෙර පිකප් ස්ථානයක් තෝරා ගැනීම අවශ්‍ය වේ.

en: Pickup point
si: රැගෙන යාමේ ස්ථානය

en: Pickup point not selected yet.
si: පිකප් පොයින්ට් එක තාම තෝරාගෙන නෑ.

en: Pickup point:
si: රැගෙන යන ස්ථානය:

en: Mailchimp for WooCommerce
si: WooCommerce සඳහා Mailchimp

en: Subscribe checkbox
si: දායක වන්න තේරීම් කොටුව

en: Override the position for the subscribe checkbox on the checkout page and always display it on the contact step
si: පිටවීමේ පිටුවේ දායකත්ව සලකුණු කොටුව සඳහා ස්ථානය අභිබවා ගොස් එය සැමවිටම සම්බන්ධතා පියවරේ පෙන්වන්න.

en: Before Shipping Address
si: නැව්ගත කිරීමට පෙර ලිපිනය

en: (originally "%s")
si: (මුලින් &quot;%s&quot;)

en: After Shipping Address
si: නැව්ගත කිරීමෙන් පසු ලිපිනය

en: Selecting a collection point is required when shipping with FermoPoint.
si: FermoPoint සමඟ නැව්ගත කිරීමේදී එකතු කිරීමේ ස්ථානයක් තෝරා ගැනීම අවශ්‍ය වේ.

en: If checked informs typos in email to users. (This feature has been disabled because Fluid Checkout offers the feature. Changes to this option will not take effect)
si: පරීක්ෂා කළහොත් පරිශීලකයින්ට විද්‍යුත් තැපෑලෙහි යතුරු ලියන දෝෂ දැනුම් දෙයි. (Fluid Checkout විශේෂාංගය ලබා දෙන බැවින් මෙම විශේෂාංගය අක්‍රිය කර ඇත. මෙම විකල්පයට කරන වෙනස්කම් ක්‍රියාත්මක නොවේ)

en: Enable Mail Check: (disabled feature)
si: තැපැල් පරීක්ෂාව සක්‍රීය කරන්න: (අක්‍රිය විශේෂාංගය)

en: Carrier:
si: වාහකය:

en: Sendinblue - WooCommerce Email Marketing
si: සෙන්ඩින්බ්ලූ - WooCommerce විද්‍යුත් තැපැල් අලෙවිකරණය

en: Sign up checkbox position
si: ලියාපදිංචි වීමේ සලකුණු කොටු ස්ථානය

en: Move the sign up checkbox to the contact step
si: ලියාපදිංචි වීමේ සලකුණු කොටුව සම්බන්ධතා පියවරට ගෙන යන්න.

en: When enabled, the checkbox will be moved to the contact step independently of the display location defined in the Sendinblue plugin settings.
si: සක්‍රිය කළ විට, Sendinblue ප්ලගීන සැකසුම් තුළ අර්ථ දක්වා ඇති සංදර්ශක ස්ථානය නොසලකා, සලකුණු කොටුව සම්බන්ධතා පියවරට ගෙන යනු ලැබේ.

en: Theme Betheme
si: තේමාව බෙතෙම්

en: Checkout progress
si: පිටවීමේ ප්‍රගතිය

en: Output the checkout steps section from Betheme on the checkout, cart and order received pages.
si: පිටවීමේ, කරත්තයේ සහ ඇණවුම ලැබුණු පිටුවල බෙතෙම් වෙතින් පිටවීමේ පියවර කොටස ප්‍රතිදානය කරන්න.

en: Theme Fennik
si: තේමාව ෆෙනික්

en: Breadcrumbs
si: පාන් කුඩු

en: Output the breadcrumbs section from the Fennik theme when using Fluid Checkout header and footer.
si: Fluid Checkout ශීර්ෂකය සහ පාදකය භාවිතා කරන විට Fennik තේමාවෙන් බ්‍රෙඩ්ක්‍රම්බ්ස් කොටස ප්‍රතිදානය කරන්න.

en: Theme Go
si: තේමාව යන්න

en: My account layout
si: මගේ ගිණුම් පිරිසැලසුම

en: Enable wide layout on "My account" page.
si: &quot;මගේ ගිණුම&quot; පිටුවේ පුළුල් පිරිසැලසුම සක්‍රීය කරන්න.

en: Theme Impreza
si: තේමා ඉම්ප්‍රේසා

en: Header
si: ශීර්ෂකය

en: Spacing for site header at the checkout page (in pixels)
si: පිටවීමේ පිටුවේ අඩවි ශීර්ෂය සඳහා පරතරය (පික්සල වලින්)

en: Only applicable when using the Impreza theme header at the checkout page.
si: පිටවීමේ පිටුවේ Impreza තේමා ශීර්ෂය භාවිතා කරන විට පමණක් අදාළ වේ.

en: Theme Kapee
si: තේමා කපී

en: Output the checkout steps section from the Kapee theme on the checkout, cart and order received pages.
si: පිටවීමේ, කරත්තයේ සහ ඇණවුම ලැබුණු පිටුවල කපී තේමාවෙන් පිටවීමේ පියවර කොටස ප්‍රතිදානය කරන්න.

en: Theme Porto
si: තේමාව පෝර්ටෝ

en: Output the checkout steps section from the Porto theme on the checkout, cart and order received pages.
si: පිටවීම, කරත්තය සහ ඇණවුම ලැබුණු පිටුවල පෝර්ටෝ තේමාවෙන් පිටවීමේ පියවර කොටස ප්‍රතිදානය කරන්න.

en: Theme Pressmart
si: තේමා ප්‍රෙස්මාර්ට්

en: Output the checkout steps section from the Pressmart theme on the checkout, cart and order received pages.
si: පිටවීම, කරත්තය සහ ඇණවුම ලැබුණු පිටුවල Pressmart තේමාවෙන් පිටවීමේ පියවර කොටස ප්‍රතිදානය කරන්න.

en: Theme The Gem
si: තේමාව මැණික

en: Output the checkout steps section from The Gem theme when using Fluid Checkout header and footer.
si: Fluid Checkout ශීර්ෂකය සහ පාදකය භාවිතා කරන විට The Gem තේමාවෙන් පිටවීමේ පියවර කොටස ප්‍රතිදානය කරන්න.

en: Theme Woodmart
si: තේමා වුඩ්මාර්ට්

en: Output the checkout steps section from the Woodmart theme when using Fluid Checkout header and footer.
si: Fluid Checkout ශීර්ෂකය සහ පාදකය භාවිතා කරන විට Woodmart තේමාවෙන් පිටවීමේ පියවර කොටස ප්‍රතිදානය කරන්න.

en: Checkout options
si: පිටවීමේ විකල්ප

en: Disable the theme checkout options
si: තේමා පිටවීමේ විකල්ප අක්‍රීය කරන්න

en: The options display product image, quantity field, remove button and link to product page added by the theme are disabled by default.
si: තේමාව මඟින් එකතු කරන ලද නිෂ්පාදන රූපය, ප්‍රමාණ ක්ෂේත්‍රය, ඉවත් කිරීමේ බොත්තම සහ නිෂ්පාදන පිටුවට සබැඳිය යන විකල්ප පෙරනිමියෙන් අක්‍රීය කර ඇත.

en: Theme Atomion
si: තේමා ඇටමියන්

en: Order progress
si: ඇණවුම් ප්‍රගතිය

en: Display order progress from the theme
si: තේමාවෙන් ඇණවුම් ප්‍රගතිය පෙන්වන්න

en: Display the form field labels visible on the page
si: පිටුවේ පෙනෙන පෝරම ක්ෂේත්‍ර ලේබල පෙන්වන්න.

en: It is recommended to keep this option enabled for a better user experience.
si: වඩා හොඳ පරිශීලක අත්දැකීමක් සඳහා මෙම විකල්පය සක්‍රීයව තබා ගැනීම නිර්දේශ කෙරේ.

en: Theme ZK Nito
si: තේමාව ZK නිටෝ

en: Add extra fields to the checkout form
si: පිටවීමේ පෝරමයට අමතර ක්ෂේත්‍ර එක් කරන්න.

en: Adds an extra shipping email and shipping phone field to the shipping address section.
si: නැව්ගත කිරීමේ ලිපින අංශයට අමතර නැව්ගත කිරීමේ විද්‍යුත් තැපෑලක් සහ නැව්ගත කිරීමේ දුරකථන ක්ෂේත්‍රයක් එක් කරයි.

en: Go to the home page
si: මුල් පිටුවට යන්න

en: Skip to content
si: අන්තර්ගතයට යන්න

en: Create an account
si: ගිණුමක් තනන්න

en: Log in to your account
si: ඔබගේ ගිණුමට ලොග් වන්න

en: Already have an account?
si: දැනටමත් ගිණුමක් තිබේද?

en: Logged in as %1$s. <a href="%2$s">Log out</a>
si: %1$s ලෙස ලොග් වී ඇත. <a href="%2$s">ලොග් වන්න</a>

en: Your order has a total amount due of %s. No further payment is needed.
si: ඔබගේ ඇණවුමේ මුළු මුදල %s ලෙස ගෙවිය යුතුය. තවත් ගෙවීමක් අවශ්‍ය නොවේ.

en: Close and continue with checkout
si: වසා දමා පිටවීම දිගටම කරගෙන යන්න

en: Continue
si: ඉදිරියට යන්න

en: Parcel terminal
si: පාර්සල් පර්යන්තය

en: <p>This widget has been replaced by Fluid Checkout. </p><p>When using Fluid Checkout, the checkout page needs to use the original WooCommerce shortcode <code>[woocommerce_checkout]</code> to work properly.</p><p>For more information, visit the Fluid Checkout documentation.</p>
si: <p>මෙම විජට් එක Fluid Checkout මගින් ප්‍රතිස්ථාපනය කර ඇත.</p><p> Fluid Checkout භාවිතා කරන විට, පිටවීමේ පිටුව නිසි ලෙස ක්‍රියා කිරීමට මුල් WooCommerce කෙටි කේතය <code>[woocommerce_checkout]</code> භාවිතා කළ යුතුය.</p><p> වැඩිදුර තොරතුරු සඳහා, Fluid Checkout ලියකියවිලි වෙත පිවිසෙන්න.</p>

en: Theme The7
si: තේමාව The7

en: Additional header sections
si: අමතර ශීර්ෂ කොටස්

en: Output additional header sections if enabled in the theme settings.
si: තේමා සැකසුම් තුළ සක්‍රීය කර ඇත්නම් අමතර ශීර්ෂ කොටස් ප්‍රතිදානය කරන්න.

en: More information
si: වැඩි විස්තර

en: Pick a Locker
si: ලොකරයක් තෝරන්න

en: Page template
si: පිටු සැකිල්ල

en: Use `Order confirmation` page template for block-based themes
si: බ්ලොක්-පාදක තේමා සඳහා `ඇණවුම් තහවුරු කිරීම` පිටු අච්චුව භාවිතා කරන්න

en: Only applies when using a block-based theme.
si: බ්ලොක්-පාදක තේමාවක් භාවිතා කරන විට පමණක් අදාළ වේ.

en: Payment form
si: ගෙවීම් පෝරමය

en: Apply styles to the Stripe payment form fields
si: Stripe ගෙවීම් පෝරම ක්ෂේත්‍රවලට විලාස යොදන්න.

en: When enabled, Fluid Checkout will apply styles optimized for compatibility with the plugin. You may want to disable this if you are using custom styles for the Stripe payment form fields.
si: සබල කළ විට, Fluid Checkout ප්ලගිනය සමඟ ගැළපුම සඳහා ප්‍රශස්තිකරණය කළ විලාස යොදනු ඇත. ඔබ Stripe ගෙවීම් පෝරම ක්ෂේත්‍ර සඳහා අභිරුචි විලාස භාවිතා කරන්නේ නම් ඔබට මෙය අබල කිරීමට අවශ්‍ය විය හැකිය.

en: Theme Nyture
si: තේමා නයිචර්

en: Output the checkout steps section from the Nyture theme when using Fluid Checkout.
si: Fluid Checkout භාවිතා කරන විට Nyture තේමාවෙන් පිටවීමේ පියවර කොටස ප්‍රතිදානය කරන්න.

en: Maybe be forced as "required" if the billing address section is displayed after the shipping address section, and the billing phone field is set as "required. This is needed to ensure the shipping address can be copied to the billing address when that option is checked.
si: නැව්ගත කිරීමේ ලිපින කොටසට පසුව බිල්පත් ලිපින කොටස දර්ශනය වී ඇති අතර, බිල්පත් දුරකථන ක්ෂේත්‍රය &quot;අවශ්‍ය&quot; ලෙස සකසා ඇත්නම්, &quot;අවශ්‍ය&quot; ලෙස බල කළ හැකිය. එම විකල්පය සලකුණු කළ විට නැව්ගත කිරීමේ ලිපිනය බිල්පත් ලිපිනයට පිටපත් කළ හැකි බව සහතික කිරීමට මෙය අවශ්‍ය වේ.

en: Maybe be forced as "required" if the billing address section is displayed after the billing address section, and the billing phone field is set as "required. This is needed to ensure the billing address can be copied to the billing address when that option is checked.
si: බිල්පත් ලිපින කොටසට පසුව බිල්පත් ලිපින කොටස දර්ශනය වී ඇති අතර, බිල්පත් දුරකථන ක්ෂේත්‍රය &quot;අවශ්‍ය&quot; ලෙස සකසා ඇත්නම්, එය &quot;අවශ්‍ය&quot; ලෙස බල කළ හැකිය. එම විකල්පය සලකුණු කළ විට බිල්පත් ලිපිනය බිල්පත් ලිපිනයට පිටපත් කළ හැකි බව සහතික කිරීමට මෙය අවශ්‍ය වේ.

en: Allows customers to make payments for orders that are either created manually by the store admin or not completed during checkout.
si: ගබඩා පරිපාලක විසින් අතින් සාදන ලද හෝ පිටවීමේදී සම්පූර්ණ නොකළ ඇණවුම් සඳහා ගෙවීම් කිරීමට ගනුදෙනුකරුවන්ට ඉඩ සලසයි.

en: The plugin WooCommerce Checkout Manager by Quadlayers is not compatible with Fluid Checkout
si: Quadlayers විසින් නිර්මාණය කරන ලද WooCommerce Checkout Manager ප්ලගිනය Fluid Checkout සමඟ අනුකූල නොවේ.

en: Company name field for billing address
si: බිල්පත් ලිපිනය සඳහා සමාගම් නාම ක්ෂේත්‍රය

en: Change visibility for the company name field for the billing address section on the checkout form.
si: පිටවීමේ පෝරමයේ බිල්පත් ලිපින කොටස සඳහා සමාගම් නාම ක්ෂේත්‍රය සඳහා දෘශ්‍යතාව වෙනස් කරන්න.

en: Theme Bookshelf
si: තේමා පොත් රාක්කය

en: Output the checkout steps section from the Bookshelf theme when using Fluid Checkout.
si: Fluid Checkout භාවිතා කරන විට Bookshelf තේමාවෙන් පිටවීමේ පියවර කොටස ප්‍රතිදානය කරන්න.

en: Account password
si: ගිණුම් මුරපදය

en: An account will be created with the information provided at checkout when completing the order.
si: ඇණවුම සම්පූර්ණ කිරීමේදී පිටවීමේදී ලබා දෙන තොරතුරු සමඟ ගිණුමක් සාදනු ලැබේ.

en: Choose the style of the progress bar.
si: ප්‍රගති තීරුවේ විලාසය තෝරන්න.

en: Bars
si: බාර්

en: Theme Ireca
si: තේමාව ඉරේකා

en: WooCommerce page layout
si: WooCommerce පිටු පිරිසැලසුම

en: Force wide layout on WooCommerce pages
si: WooCommerce පිටුවල පුළුල් පිරිසැලසුම බලහත්කාරයෙන් සකසන්න

en: This ensures the content section is not too narrow on WooCommerce pages including checkout, cart, order received, order pay and account pages.
si: මෙමගින් WooCommerce පිටුවල අන්තර්ගත කොටස ඉතා පටු නොවන බව සහතික කරයි, එනම් පිටවීම, කරත්තය, ලැබුණු ඇණවුම, ඇණවුම් ගෙවීම සහ ගිණුම් පිටු ය.

en: WooCommerce Smart Coupons
si: WooCommerce ස්මාර්ට් කූපන් පත්

en: Position on checkout page
si: පිටවීමේ පිටුවේ පිහිටීම

en: Choose where to display the available coupons section on the checkout page.
si: පිටවීමේ පිටුවේ ඇති කූපන් පත් කොටස පෙන්විය යුතු ස්ථානය තෝරන්න.

en: Before the progress bar
si: ප්‍රගති තීරුවට පෙර

en: After the progress bar
si: ප්‍රගති තීරුවෙන් පසුව

en: Before coupon codes section
si: කූපන් කේත කොටසට පෙර

en: Enable international phone number fields
si: ජාත්‍යන්තර දුරකථන අංක ක්ෂේත්‍ර සබල කරන්න

en: Format phone numbers according to the rules for each country.
si: එක් එක් රට සඳහා වන නීතිරීතිවලට අනුව දුරකථන අංක ආකෘතිගත කරන්න.

en: Use precise phone number validation
si: නිවැරදි දුරකථන අංක වලංගුකරණය භාවිතා කරන්න

en: Try to ensure the phone number is a valid mobile or landline number based on the rules for the selected country code. This option uses the <code>intl-tel-input</code> precise validation feature, which may give false positives for some phone numbers.
si: තෝරාගත් රටේ කේතය සඳහා වන නීති මත පදනම්ව දුරකථන අංකය වලංගු ජංගම හෝ ස්ථාවර දුරකථන අංකයක් බව සහතික කර ගැනීමට උත්සාහ කරන්න. මෙම විකල්පය <code>intl-tel-input</code> නිරවද්‍ය වලංගුකරණ විශේෂාංගය භාවිතා කරයි, එය සමහර දුරකථන අංක සඳහා ව්‍යාජ ධනාත්මක ප්‍රතිඵල ලබා දිය හැකිය.

en: This is an experimental feature and may not work as expected in all setups. Use it with caution.
si: මෙය අත්හදා බැලීමේ විශේෂාංගයක් වන අතර සියලුම සැකසුම් තුළ අපේක්ෂා කළ පරිදි ක්‍රියා නොකරනු ඇත. එය ප්‍රවේශමෙන් භාවිතා කරන්න.

en: Phone number validation types used when precise validation is enabled.
si: නිරවද්‍ය වලංගුකරණය සක්‍රිය කර ඇති විට භාවිතා කරන දුරකථන අංක වලංගුකරණ වර්ග.

en: Mobile
si: ජංගම

en: Fixed line
si: ස්ථාවර රේඛාව

en: Toll free
si: ගාස්තු රහිත

en: Or
si: හෝ

en: Contact
si: අමතන්න

en: Multi step
si: බහු පියවර

en: 2 columns
si: තීරු 2 යි

en: 1 column
si: තීරුව 1

en: General styles for the checkout steps, order summary and other sections. <br>Might also apply to other pages such as the Cart, Order Received and View Order pages.
si: පිටවීමේ පියවර, ඇණවුම් සාරාංශය සහ අනෙකුත් කොටස් සඳහා සාමාන්‍ය මෝස්තර.<br> කරත්තය, ලැබුණු ඇණවුම් සහ නැරඹුම් ඇණවුම් පිටු වැනි අනෙකුත් පිටු සඳහාද අදාළ විය හැක.

en: The design template <em>"Split"</em> is not available when using <em>"1 column"</em> layout and will fall back to <em>"Minimalist"</em> if chosen.
si: <em>&quot;1 තීරු&quot;</em> පිරිසැලසුම භාවිතා කරන විට <em>&quot;Split&quot;</em> සැලසුම් අච්චුව ලබා ගත නොහැකි අතර තෝරා ගන්නේ නම් <em>&quot;Minimalist&quot;</em> වෙත ආපසු යනු ඇත.

en: Before checkout steps
si: පිටවීමේ පියවරට පෙර

en: When using the <em>"1 column"</em> checkout layout this option is always set to <em>"Before checkout steps"</em> and also applies to desktop view.
si: <em>&quot;1 තීරුව&quot;</em> පිටවීමේ පිරිසැලසුම භාවිතා කරන විට මෙම විකල්පය සැමවිටම <em>&quot;පිටවීමේ පියවරට පෙර&quot;</em> ලෙස සකසා ඇති අතර ඩෙස්ක්ටොප් දර්ශනයටද අදාළ වේ.

en: Position for the extra order summary section on mobile.
si: ජංගම දුරකථනයේ අමතර ඇණවුම් සාරාංශ අංශය සඳහා ස්ථානය.

en: The option <em>"On the site header"</em> only applies when using the distraction-free header.
si: <em>&quot;අඩවි ශීර්ෂයේ&quot;</em> විකල්පය අදාළ වන්නේ අවධානය වෙනතකට යොමු නොවන ශීර්ෂය භාවිතා කරන විට පමණි.

en: On the site header (requires distraction-free header)
si: අඩවි ශීර්ෂය මත (බාධාවකින් තොර ශීර්ෂයක් අවශ්‍යයි)

en: Initial state for the expansible order summary section on mobile.
si: ජංගම දුරකථනයේ පුළුල් කළ හැකි ඇණවුම් සාරාංශ කොටස සඳහා ආරම්භක තත්ත්වය.

en: We recommend setting it as <em>expanded</em> for the following countries due to regulatory requirements: <strong>Germany</strong>, <strong>Austria</strong>, <strong>Switzerland</strong>, <strong>Netherlands</strong>, <strong>Poland</strong>, <strong>Belgium</strong> and <strong>France</strong>.
si: නියාමන අවශ්‍යතා හේතුවෙන් පහත සඳහන් රටවල් සඳහා එය <em>පුළුල් කළ</em> ලෙස සැකසීමට අපි නිර්දේශ කරමු: <strong>ජර්මනිය</strong> , <strong>ඔස්ට්‍රියාව</strong> , <strong>ස්විට්සර්ලන්තය</strong> , <strong>නෙදර්ලන්තය</strong> , <strong>පෝලන්තය</strong> , <strong>බෙල්ජියම</strong> සහ <strong>ප්‍රංශය</strong> .

en: Collapsed
si: හකුළන ලදී

en: Expanded
si: පුළුල් කරන ලදී

en: Do not show
si: පෙන්වන්න එපා

[ctx: Button label for applying coupon codes]
en: Apply
si: අයදුම් කරන්න

[ctx: Checkout step title]
en: Contact
si: අමතන්න

[ctx: Checkout step title]
en: Shipping
si: නැව්ගත කිරීම

[ctx: Checkout step title]
en: Billing
si: බිල්පත් කිරීම

[ctx: Checkout step title]
en: Payment
si: ගෙවීම

[ctx: Checkout substep change link label]
en: Change
si: වෙනස් කරන්න

[ctx: Checkout substep save link label]
en: Save changes
si: වෙනස්කම් සුරකින්න

[ctx: Substep review text]
en: None.
si: කිසිවක් නැත.

[ctx: Image uploader.]
en: No image selected.
si: රූපයක් තෝරාගෙන නැත.

[ctx: Settings section]
en: Cart
si: කරත්තය

[ctx: Settings section]
en: Order pay
si: ඇණවුම් ගෙවීම

[ctx: Settings section]
en: Thank you
si: ඔයාට ස්තූතියි

[ctx: Settings section title]
en: Integrations
si: ඒකාබද්ධ කිරීම්

[ctx: Settings section title]
en: License keys
si: බලපත්‍ර යතුරු

[ctx: Captcha position]
en: Before place order section
si: ඇණවුම් කිරීමට පෙර කොටස

[ctx: Captcha position]
en: Before place order button
si: ඇණවුම් කිරීමට පෙර බොත්තම

[ctx: Close button aria-label]
en: Close
si: වසන්න

[ctx: Log in link label at checkout contact step]
en: Log in
si: ඇතුල් වන්න

[ctx: Log in separator label at for when guest checkout is disabled]
en: Or continue below
si: නැතහොත් පහතින් ඉදිරියට යන්න

[ctx: Log in separator label at for when guest checkout is disabled]
en: Or continue as a guest
si: නැතහොත් අමුත්තෙකු ලෙස ඉදිරියට යන්න

[ctx: Clear image selection on admin pages.]
en: Remove image
si: රූපය ඉවත් කරන්න

[ctx: shipping packages]
note: translators: %d: shipping package number translators: %d: Package number
en: Shipping %d
si: නැව්ගත කිරීම %d

[ctx: shipping packages]
en: Shipping
si: නැව්ගත කිරීම
